9 alternatíva a parancscsíkokra, amelyek nem károsítják a falakat
A képkeretek és a fali dekoráció bármelyik helyiséget feldobhatja. Ha azonban albérletben lakik, nem biztos, hogy szeretné megkockáztatni a falak megrongálását. Ennek elkerülésére a legjobb megoldás a parancsszalagok választása, de ezek nem minden faltípusra alkalmasak.
Olvasson tovább, hogy megismerje a parancscsíkok alternatíváit, amelyek nem okoznak nagy kárt a falakban.
Mikor kerülje a parancscsíkok használatát?
Ha képeket szeretne felakasztani anélkül, hogy a falakat megrongálná, a parancscsíkok nagyszerű megoldást jelentenek erre. A csíkokat egyszerűen ragassza a képkeretre, a másik oldalát pedig ragassza a falra.
A parancscsíkokat használhatja fára, fémre, csempére, üvegre és bármilyen más sima és szilárd felületre. Ha a nagyobb változatot választja, a parancscsíkok akár 7,25 kg súlyú keretet is képesek megtartani . Ezért nem kell aggódnia amiatt, hogy a keret leesik és eltörik vagy megrongálja a bútorokat.
A parancscsíkok meglehetősen tartósak és nem károsítanak. Azonban nem fognak minden felületen jól tapadni. Ha például texturált falai vannak, valószínűleg jobb, ha más módot választ a keretek felakasztására. Mivel a fal felülete nem elég sima, a csíkok nem fognak elég jól tapadni rajta.
Ezenkívül a parancscsíkok nem fognak jól tartani semmilyen tapadásmentes vagy érdes felületen. Ezért, ha bármilyen tapéta vagy szövet van a falakon, kerülje a parancscsíkok felragasztását rájuk. Továbbá ne használjon parancscsíkokat téglafalakon. Csak akkor maradnak tartósak, ha a téglák nem rendelkeznek semmilyen textúrával, és ha a csíkok felhelyezésekor el tudja kerülni a téglák közötti hézagokat.
9 alternatíva a parancscsíkokra
Nehéz megtalálni a módját annak, hogy úgy akasszunk fel tárgyakat a falra, hogy ne okozzunk kárt. Bár a parancscsíkok igen hasznosak lehetnek, nem minden faltípusra alkalmasak. Attól függően, hogy milyen típusú fallal van dolga, és milyen nehéz a felakasztani kívánt tárgyak, a parancscsíkok e kilenc alternatívájának valamelyikét kell választania:
1. Szögek
Ha nem bérelsz, és nem bánod, hogy egy kicsit megrongálod a falat, válaszd a hagyományos szögeket. Ezek nagyszerű választás azoknak, akiknek texturált falaik vagy tapétáik vannak. Ráadásul, ha a keretek elég könnyűek, valószínűleg csak egy szögre lesz szüksége minden egyes keret felakasztásához. Ezért nagymértékben minimalizálni fogja a falon keletkező károkat.
Továbbá, ha megfelelő eszközöket használsz, nem fogsz nagy kárt okozni a falakban. Például nagyon praktikus lehet, hogy van körülötted. Tartalmazzák az összes szükséges elemet, például szögeket, csavarszemeket és függőhuzalokat. Ezenkívül némelyikük tartalmaz egy szintezőt is, így megbizonyosodhat róla, hogy a keret nem ferde.
2. Ragasztóhorgok
Valószínűleg már használtál korábban. Nagyon praktikusak, mivel nagy súlyt bírnak el, és nem károsítják annyira a falakat, mint a szögek. Azonban, bár a ragasztóhorgok jól működnek a tapétákon és a sima felületű falakon, a túlságosan texturált falakról leválhatnak. Mégis, ha a falak simaak, a ragasztóhorgokat elég könnyű felerősíteni.
Először is győződjön meg róla, hogy a felületet dörzsölő alkohollal megtisztította, és várjon körülbelül egy percet, amíg megszárad. Ha a felület eléggé megszáradt, húzd le a kampó hátoldalán lévő papírt, és nyomd a ragasztó részt a helyére. Tartsa a kampót a helyén 30 másodpercig. Ezután hagyja, hogy a ragasztó körülbelül egy órán keresztül megszilárduljon, mielőtt bármit felakasztana rá, amit csak akar.
3. Fali horgonyok
Ha texturált gipszkartonnal van dolgod, sem a parancsszalagok, sem a szögek önmagukban nem lesznek képesek a képkereteket a helyükön tartani. A kiváló minőségű falihorgonyokkal azonban olyan nehéz tárgyakat is felakaszthatsz a gipszkartonra, mint a tükrök. Az egyébként fali molinóként ismert műanyag horgonyok arra szolgálnak, hogy a csavarokat a helyükön tartsák.
Az interneten könnyen találhat kiváló minőségű készleteket különböző csavar- és horgonyméretekkel. Ráadásul a gipszkartonhorgonyok beszerelése meglehetősen egyszerű. Egyszerűen csavarja a műanyag részt a falba egy fúrógép segítségével, és helyezze bele a megfelelő csavart. A horgony megvédi a falat attól, hogy a falról lelógó tárgy súlya miatt beszakadjon.
4. Gipszkartonhorgok
A , más néven majomhorgok használata a könnyebb tárgyak felakasztásának legkevésbé káros módjai közé tartozik. A parancsszalagokkal ellentétben a majomhorgokat texturált falakon is használhatja. Keményebb anyagokon, például fémen és fán azonban nem fogja tudni használni őket. Ezenkívül, ha nehezebb kereteket és tükröket szeretne felakasztani, egy hagyományos gipszkartonhorog nem biztos, hogy elég erős ahhoz, hogy a helyén tartsa.
A majomhorgokat meglehetősen könnyű felszerelni. Először is határozza meg, hogy hova szeretné felakasztani a tárgyat. A gipszkartonhorog alsó részének körülbelül azonos magasságban kell lennie. Nyomja a kampó alsó részét a falba, amíg teljesen behatol a falba. Ha már csak a kampó felső része maradt, forgassa el, és nyomja tovább a falba, amíg csak a legelső része nem látszik át.
5. Keményfalas akasztók
Ha tégla- vagy betonfalra szeretnél tárgyakat akasztani, a legjobb választásod. Az előző négy lehetőség egyike sem képes elég jól áthatolni egy kemény falon anélkül, hogy kárt okozna. Még a parancsszalagok sem bírják jól, ha texturált téglafalakról van szó. Szerencsére egy jó minőségű keményfalas akasztó elég nehéz tárgyakat képes megtartani anélkül, hogy nagy kárt okozna a falakban.
A keményfalas akasztók általában műanyagból készülnek, és három vagy négy csapot tartalmaznak. A csapok általában rozsdamentes acélból készülnek, így idővel nem romlanak. Mivel vékonyak, könnyen beverheti őket egy kemény falba, és nem hagynak sok nyomot. Miután a csapokat a helyükre rögzítette, a műanyag kampóra bármit felakaszthat, amit csak akar.
6. Kétoldalas ragasztószalag
az egyik legsokoldalúbb lakberendezési megoldás, amit a piacon találhatsz. Lehet, hogy nem olyan strapabíró és tartós, mint a dedikált falragaszok, de sokoldalúsága meggyőző versenytárssá teszi.
Akár kanalakat és spatulákat szeretne felakasztani a konyhában, akár iskolai felszereléseket az irodában, a kétoldalas ragasztószalag könnyen használható és testre szabható, hogy szinte bármilyen alkalmazáshoz illeszkedjen. Képek felakasztására is jó választás lehet, de a legjobb eredmény eléréséhez a falnak simának kell lennie.
7. Ragasztó gitt
Ha egy mindenre jó lehetőséget keresel, amivel szinte bármilyen felületre felakaszthatsz tárgyakat, akkor ne keress tovább, mint a ragasztó gitt. A fal felületéhez idomul, legyen az sima vagy texturált, és könnyedén rátapad a képek és egyéb lakberendezési tárgyak hátoldalára.
Használatához mindössze annyit kell tenned, hogy a felakasztandó felület tiszta és száraz legyen. Tekerj egy darabot egy kis, meleg golyóvá. Ragassza a golyót annak a hátuljára, amit felakasztani szeretne, majd nyomja a tárgyat a falba, és tartsa akár egy percig is.
A szerelőgitt hátránya a súlykorlátozás. Csak 0,45 kg-ig képes tartani .
8. Mágneses pontok
A dekorációs tárgyak falra akasztása stresszes lehet, ha szereted sokat mozgatni a dolgokat. megoldást kínálnak a kötelezettség megkerülésére.
Mindössze annyit kell tennie, hogy az egyik mágnest kétoldalas ragasztószalaggal vagy tépőzáras tapaszokkal rögzíti a falra, a másik mágnest pedig közvetlenül a felakasztani kívánt tárgyakra szereli.
Ha már vannak mágnesek a falon és mágnesek a képeken, könnyen átrendezheted, amikor csak akarod!
9. Polcok
Ha szigorú lakótelepen vagy kollégiumi szobában laksz, jó eséllyel nem szabad semmit a falra akasztani. Ezekben az esetekben mindig van lehetősége arra, hogy polcokat használjon az összes lakberendezési tárgy megjelenítésére.
Ha a falakra fel tudod akasztani a tárgyakat, egy másik jó lehetőség, hogy polcokat szerelsz fel közvetlenül a falakra. Így mindkét világból a legjobbat kaphatja - helyet a könyveinek, és stílusos megjelenítést az összes kis lakberendezési tárgyának.
Következtetés
Az, hogy a parancsszalagok e kilenc alternatívája közül melyiket választja, a fal típusától és a felakasztani kívánt dekoráció súlyától függ.
Mégis, függetlenül attól, hogy melyik opciót választja, fontos, hogy jól megmunkált terméket vásároljon. Így biztosíthatja, hogy a dekoráció hosszú ideig a helyén marad, és a falakat ért károk minimálisak lesznek.