Hogyan kell szobát festeni
A szobafestés az egyik legegyszerűbb és leggyorsabb módja annak, hogy új külsőt adjunk a helyiségnek, és felfrissítsük azt. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a festés könnyű feladat. Időigényes és frusztráló lehet. Egy kis előkészítő munkával és egy jól szervezett tervvel kevesebb munkával és frusztrációval végezhet, és gyorsabban is fog menni!
Ha festési munka áll előtted, talán azon gondolkodsz, hogy a mennyezetet vagy a falakat fesd-e először. Amikor eljön az ideje, hogy a festékkel teli ecsetet a falhoz illessze, először a mennyezettel kell kezdenie. Így, ha bármilyen csepp leesik vagy lefolyik a mennyezetről, nem kerül a frissen festett falakra és díszlécekre.
Egy szoba falainak és mennyezetének festésekor azonban sokkal többet kell figyelembe venni. Használja az alábbi folyamatot, hogy gyorsan és kevesebb frusztrációval végezze el a munkát!
Készítse elő az eszközöket és az anyagokat
Szerszámok
Ezeket a tárgyakat a helyiség előkészítéséhez és a tényleges festéshez fogja használni. Ezeket mindet a kezdet kezdetén szeretné összegyűjteni.
Itt vannak a szerszámok, amelyekre szükséged lesz:
- vászon(ok)
- rongyok
- csavarhúzók
- csiszolópapír
- festékkaparó
- gyurmakés
- teleszkópos festőhenger nyele
- festékhengerek
- festéktálca
- ecsetek
- szivacs
Az, hogy milyen csavarhúzókra lesz szükséged, attól függ, hogy a festeni kívánt helyiség mennyezetéhez és falaihoz milyen hardverek vannak rögzítve. Ellenőrizze a lámpatesteket, a villanykapcsolókat, az elektromos aljzatokat és az ajtók hardvereit, hogy megtudja, milyen típusú csavarhúzókra lesz szüksége.
Győződjön meg róla, hogy elég nagyméretű terítőt szerez be, hogy a padlót lefedje. Ha a szoba nagy, vagy néhány nagyobb bútordarabot a helyiségben hagy, amíg festesz, lehet, hogy több lepedőre lesz szükséged, hogy mindent befedjen.
Egy gipszkés csak akkor szükséges, ha gipszkarton területeket kell kijavítania. Egyébként valószínűleg nem lesz szüksége erre az eszközre.
Anyag
Ezek azok a fogyóeszközök, amelyeket a munka elvégzéséhez használ. Ezeket is egy helyre akarod majd összegyűjteni. Győződj meg róla, hogy van itt egy terület, ahol kinyithatod és kikeverheted a festéket.
Gyűjtsd össze ezeket az anyagokat, mielőtt elkezdenéd:
A gipszkarton szerszámokra és anyagokra csak akkor lesz szükséged, ha a falakon apró hibák vagy sérülések vannak, amelyeket ki akarsz javítani.
Készítse elő a helyiséget
Az első dolog, amit tennie kell, az a helyiség előkészítése. Ezt néhány nappal a festés megkezdése előtt is megteheti, ha el akarja terjeszteni a munkát, és időt akar szakítani rá. Ha gyorsabban szeretne végezni, akkor közvetlenül a festés előtt végezze el ezt a munkát.
Először is távolítson el minden bútort a szobából. Ha vannak nagyobb tárgyak, akkor azokat a szoba közepére halmozhatja.
A lábazat kb. 1,27 cm-es részére ragasszon fel maszkolószalagot, a maradékot pedig futtassa le a szőnyegre, és simítsa el. A szalag megvédi a padló szélét a festékfröccsenéstől és a csöpögéstől.
Ezután takarja le a padlót és a helyiségben maradt bútorokat a lepedő(k)kal.
Távolítson el minden lámpatestet vagy egyéb, a mennyezethez, a falakhoz és az ajtókhoz rögzített hardvert - ha az ajtókat is festeni fogja. Ha nem az ajtókat festi, akkor a hardvereket is letakarhatja a maszkolószalaggal.
Az összes összegyűjtött szerszámot és anyagot vigye a szoba egy részébe, ahol összekeverheti a festéket, és a festéktálcákba öntheti.
A felületek javítása és előkészítése
Most meg kell javítanod a sérült felületeket.
Ha foltok vannak a mennyezeten, használja a . Meg kell győződnie arról, hogy bármi is festi a mennyezetet, gondoskodni kell róla, különben a folt újra megjelenik.
Ha bármilyen sérülés van a gipszkartonon, akkor azt most a gipszkartonszalag, a vegyület és a gittkés segítségével javítsa ki. A YouTube-on számos hasznos videó található.
Ezután csiszolja le a festendő fafelületeket a 100-as szemcseméretű csiszolószivacsok segítségével. A csiszolás nem csak kisimítja az apró karcolásokat és tökéletlenségeket, hanem érdesíti is a felületeket, ami növeli a festék tapadását.
A festék nem tapad jól a sima, kemény felületeken. Ezeket tehát dörzsölni kell, vagy festéktapadást segítő anyagokkal kell segíteni.
FIGYELMEZTETÉS: Ha a háza 1978 előtt épült, meg kell vizsgálnia a festéket ólomra, egy . Az ólomfesték csiszolásából származó por belélegzése rendkívül veszélyes lehet az egészségére.
Alapozás és festés
Most minden olyan felületet alapoznia kell, amelyet festeni fog. Az alapozás nem mindig szükséges, a festendő felülettől, a meglévő színtől és az új színtől függően. Általánosságban elmondható, hogy ha a régi szín világos, sötét vagy egyébként mély árnyalatú, akkor alapoznia kell. Az új gipszkartonnak is szüksége van egy alapozórétegre.
Ha bármilyen faborítást vagy szegélyt tisztasági festékkel vagy páccal fejez be, akkor azt a mennyezetek és falak festése előtt kell elvégeznie. Várja meg, amíg biztosan megszárad, majd fedje le a maszkoló/festőszalaggal.
Most már előbb a mennyezetet, majd a falakat alapozhatja. Az alapozásnak nem kell olyan pontosnak lennie, mint a festésnek, de nem szeretné, ha csöpögne vagy nagy festékfoltok keletkeznének.
Arra is ügyeljünk, hogy a teljes felületet alapozóval fedjük le. Az alapozóval nem fedett területek más árnyalatúak lesznek, mint a többi rész.
Ezután először a mennyezetet, majd a falakat kell lefesteni, ugyanabban a sorrendben, ahogyan alapozta őket. A mennyezeten és a falakon lévő alapozófestéknek volt ideje megszáradni, mivel mindent alapozott.
Azzal, hogy ugyanabban a sorrendben festi le őket, a legszárazabb részekkel kezdi először, így az utoljára alapozott felületeknek több ideje marad a száradásra. Ezt a sorrendet követve időt takaríthat meg, ahelyett, hogy a festés megkezdése előtt meg kellene várnia, amíg az egész szoba megszárad.
Festéskor először a sarkokat és minden olyan szűk területet "vágjon be" a hardverek, ablakok, ajtók és berendezési tárgyak körül, amelyekhez a henger nem fér el.
A "bevágás" azt jelenti, hogy ecsettel kell festéket felvinni a szűkebb területekre, amelyeket a henger nem ér el. Ne tegye ezt egyszerre az egész helyiségre. Ezt minden egyes felületnél tegye meg, amelyet festeni fog.
Ha az összes bevágást elvégzi, majd hengerel, akkor az ecsetelt területek megszáradnak, mielőtt elkezdené a festéket hengerelni, és a szín nem fog egyezni, így a falak és a mennyezet keretes megjelenésűek lesznek.
Az alábbi videó segít megtanulni a bevágási technikát.
Miután az első felületen bevágtad a széleket, a hengerrel fesd be a széles területeket.
Ismételd meg ezt a folyamatot, amíg az összes felületed be nem lesz festve!
Ha díszléceket festesz, akkor itt az ideje, hogy eltávolítsd a szalagot, és ecsettel vidd fel a festéket. Ismét a szoba tetejéről kezdje, és haladjon lefelé az aljáig.
Élvezze az új teret
Oké, lehet, hogy először adnia kell egy kis időt a száradásra, de utána úgy rendezheti be a szobát, ahogyan szeretné, és elkezdheti élvezni a teret. Egy egyszerű folyamatot követve, felülről kezdve és lefelé haladva (azaz először a mennyezet, majd a falak) gyorsan elvégezheti a munkát, és jobban fog kinézni!