A 10 legfontosabb dolog, amire a falfestéshez szükséged van
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én kéthetente cserélném a falak színét, ha tehetném. Amikor a lakásfelújítási kedv rám tör, csábító, hogy elugorjak a legközelebbi barkácsboltba, és szerezzek egy henger vagy ecset és egy nagy vödör festéket. Ez azonban nem igazán átgondolt terv, nem igaz? Mi a helyzet a többi dologgal, amire egy szoba kifestéséhez szükség van?
Ezt szem előtt tartva úgy döntöttem, hogy ezt a cikket egy bevásárlólistává alakítom, amelyre bármikor visszalapozhatok, amikor falfestő eszközökre és felszerelésekre van szükségem. Hihetetlenül hasznos, ha minden felszerelésed készenlétben áll, ha azt szeretnéd, hogy a festési projektjeid a lehető leggördülékenyebben menjenek.
Ha falfestést tervezel, javaslom, hogy áss át a szerszámos kamrádat, hogy beszerezd az összes szükséges dolgot, mielőtt belevágsz a feladatba. Remélhetőleg ez a lista segít emlékezni mindenre, amikor legközelebb friss festékréteget kell felvinnie. Kezdjük tehát azokkal az elemekkel, amelyekre a szoba előkészítéséhez szükséged lesz.
1. Festőszalag
Nyilvánvalóan az első számú elem, amire szükséged van egy szoba festéséhez, a festőszalag. Oké, talán a festék is elég fontos ehhez a bizonyos projekthez. Azonban el sem hinnéd, hogy egy kis festőszalag milyen dolgokat képes elérni.
Használhatod arra, hogy megvédd a kárpitot a festékfröccsenéstől (bár egy festékvédő is ugyanolyan jól működne). Előfordult már, hogy a bútorok fölé burkolatokat rögzítettem vele. Nagyjából bármilyen szalag elvégezheti a munkát, bár én részlegesen .
De tényleg, nem vagyok válogatós - bármelyik megteszi egy csípős helyzetben. Egyszerűen szerezd be a legszélesebb szalagot, ami éppen van nálad; ez nagyon fontos lesz a szoba előkészítése során.
Sőt, ha a ragasztóanyaggal kifelé fordítva tekersz egy kis szalagot a kezedre, arra is használhatod, hogy felszedd a laza szálakat a hengerekről, mielőtt belemártod őket a festékbe. Senki sem szeretne pépet látni a falán.
2. Csavarhúzó
A második és harmadik pontom mind barkácsszerszámok, szóval akár az egész szerszámosládát is hozhatod. A csavarhúzók segítenek a konnektorok és a villanykapcsolók, valamint a lámpatestek kicsavarásában, ha a mennyezetet is tervezed megcsinálni. Csak győződjön meg róla, hogy van egy átlátszó műanyag zacskója, hogy megőrizze az összes csavart és burkolatot.
Sőt, azt javaslom, hogy mindegyiknek legyen külön zacskója, és jól láthatóan címkézze fel őket. Meg fogja köszönni, amikor befejezi a festést, és rájön, hogy elfelejtette volna, melyik burkolat hova és melyik csavarral került.
3. Körömkalapács vagy fogó
Egy karmos kalapács vagy fogó segít kihúzni a szögeket és csapokat a falból. Ezután tiszta, frissen festett, makulátlan falakkal kezdheted elölről.
4. Vászon vagy műanyag borító vagy újságok
Amikor a szobádat festésre előkészíted, akkor a lehető legtöbb bútordarabot kiveszed, amennyit csak tudsz. A legnagyobb dolgokat, például a szekrényeket, könyvespolcokat és kanapékat azonban valószínűleg a szobában hagyod. Ez tényleg a legkényelmesebb megoldás.
Sőt, van olyan szobám, ahol a szekrény és a polcok tulajdonképpen a falba vannak csavarozva. Ez egyrészt csökkenti a festékköltségeimet. Másrészt - tényleg figyelnem kell a görgőkre, amikor a bútorok mellett haladok el.
Ha nyugodtan akarsz pihenni, használhatsz egy műanyag ponyvát, mint ez, vagy beruházhatsz . Mindkettő 2,74 méter x 3,66 méter és elég megfizethető. Arról nem is beszélve, hogy képes leszel újra felhasználni őket különböző szobákban vagy néhány év múlva.
Én személy szerint vastag műanyag ponyvát használok a padlón, és műanyag és vászon esővásznakat a bútorokon. A polcok tetejét régi újságpapírokkal fedem le, és mindent szalaggal rögzítek.
5. Létra
Ha a falba csavarozott polcokat is el kell érned, akkor létrára lesz szükséged. Tulajdonképpen akár létrákat is beszerezhetsz, vagy vehetsz egy széket, és máris kész. Miután megvédted a bútorokat, csak arra fogod használni, hogy eljuss a mennyezetedig.
Tehát ha szeretnéd, hogy a mennyezet közelében legyen az a ropogós vonal, szerezz be egy magas létrát, hogy később kevesebb munkád legyen. További információkért tekintse meg a legjobb festéshez használható létrák listáját.
6. Spakli és spatula
Ha fogóval kellett kihúznod a szögeket a faladból, akkor jó eséllyel - most már van néhány lyuk, amivel foglalkoznod kell. Szerencsére ez olyan egyszerű lesz, mint az almás pite. Csak szerezz be néhányat a barkácsboltban vagy az interneten.
Ha a lyuk kisebb, mint például a szögek által hagyott lyukak, akár az ujjaddal is betömheted a lyukat. Ha azonban nagyobb problémáról van szó, akkor használhat egy .
Egyszer egy komoly vízkár a falakon több réteg festéket levett. Mire befejeztem a festést, minden olyan volt, mintha új lenne. Valójában, ahogy a falak festésre való felkészítéséről szóló cikkemben látni fogod, mindent meg lehet javítani, még akkor is, ha valóban átlyukasztottad a falat.
7. Csiszolópapír
Miután spakliztad a falakat, előfordulhat, hogy lesznek egyenetlen területek. Ne aggódjon - könnyedén átcsiszolhatja őket. Általában a 220-as csiszolópapír éppen elég csiszolóanyag ahhoz, hogy eltüntesse az egyenetlen festéket.
Ha azonban nagyon egyenetlenek a falaid, akkor akár valami kicsit durvábbat is választhatsz. is elég népszerűek, így eldöntheted, melyik eszköz illik hozzád a legjobban.
8. Védőfelszerelés
Miután használod a csiszolópapírt, számíts rá, hogy egy csomó por lesz mindenhol. Emiatt érdemes viselned és akár száj- és orrmaszkot is.
Semmi extra - akár egy is beválhat, amíg nem lélegzel be semmi olyat, ami irritálhatja a torkodat és a tüdődet. Vagy egyszerűen eltakarhatod a szádat egy kendővel, és viselhetsz szemüveget és kamionos sapkát.
9. Szappan és víz
Miután lecsiszoltad a falakat - sőt, még ha nem is csiszolod le őket -, akkor is meg kell tisztítanod őket. Ehhez szükséged lesz egy vödörre, meleg vízre, néhány csepp enyhe mosogatószerre és egy szivacsra. Még egyszer, mindezt már elmagyaráztam a többi festékelőkészítő cikkemben. Ha tehát tudni szeretnéd, hogyan kell mosni, és mennyi idő alatt száradnak meg a falak, akkor nézd meg az egyiket.
10. Ecsetek és hengerek
Végül beszerezheted az ecseteket és a hengereket. De mielőtt teljesen megőrülnél, és mindegyikből tízet szereznél be, hadd mondjam el: nem lesz szükséged ennyire. Legfeljebb a következőkre lesz szükséged:
Jelenleg mindenféle ecsetkészlet van a piacon, szóval csak válogass. Némelyikhez jár , ami szintén jól jöhet. Valójában most megnézheted az ajánlásaimat a legjobb ecsetekről a sima felülethez.
És ha aggódsz amiatt, hogy nem tudsz úgy festeni, hogy ne hagyj csíkokat a falon - én megvédelek. Megnézheted az útmutatóimat a csíkmentes festés eléréséről hengerrel vagy ecsettel.
11. Mérőszalag
Valószínűleg azt gondolod, hogy végre eljutottunk a cikk festési részéhez, de nem. Mielőtt festéket vagy akár alapozót vásárolnál, ismerned kell a helyiség felületét. Az interneten mindenféle festékkalkulátorok vannak, amelyek segítenek meghatározni, hogy hány gallon festékre van szükséged 0,09 négyzetméterenként .
Egy gallon festéknek körülbelül 18,58 négyzetmétert kell lefednie - vagy kétszer 9,29 négyzetmétert, ha végül még egy rétegre lesz szüksége. Akárhogy is, valahogyan le kell mérnie a teret.
12. Alapozó
Sokan úgy döntenek, hogy közvetlenül a falra viszik fel a festéket. És ha ezt szeretnéd tenni, nem fogom megakadályozni. Engem azonban nem fogsz rajtakapni, hogy ugyanezt teszem.
Látod, a falak festés előtti alapozásával szép, egyenletes és világos alapot kapsz. Lehet, hogy még egy második réteggel sem kell dupláznod. Mégis, ha egy sötétebb vagy élénkebb árnyalatot viszel fel a meglévő árnyalatodra, akkor talán megúszhatod az alapozás mellőzésével. Ha azonban világos festékkel akarja lefedni a sötét festéket - akkor a legjobb alapozóra lesz szüksége.
Az alapozókkal kapcsolatban azonban csak egy kemény és egyértelmű szabály van. Ha olajos festéket fogsz használni, használj hozzá illő alapozót. Minden más festékalaphoz használhat latex alapozót.
13. Festék
Olyan sokféle festék van a piacon, hogy ez nagyon gyorsan túlterhelő lehet. Nos, ha gyors lebontást keresel, itt van néhány olyan fajta, amivel dolgozni fogsz:
- A sima vagy matt festék az, amit általában belső falakon használunk. Ez a fajta festék elég igénytelen, így biztos lehetsz benne, hogy nagyjából bárhol jól fog mutatni.
- A szatén és tojáshéjfestékek jobbak a hangsúlyos falakon. Enyhe fényük van, ami a megfelelő megvilágításban igazán vonzó lehet, és viszonylag könnyen tisztíthatóak is.
- Végül, vannak magasfényű festékek is. Ezeket a legkönnyebb tisztítani, de valószínűleg nem szeretné látni őket a falakon, mivel ezek jobbak a fához.
Még ez a három sem közelíti meg a létező festékalapok és felületkezelések teljes spektrumát.
14. Vödör és keverő
Végül, miután kiválasztottam a festékemet, szeretem az egészet egyetlen 18,93 literes vödörbe tölteni. A keveréshez bármilyen tiszta botot használok, ami éppen van nálam, de a fúrógépedhez is csatlakoztathatsz egyet, és így keverheted össze a keveréket.
A festés legjobb módja, ha ebből a vödörből a festéket egybe öntjük, és lezárjuk a festékes vödröt. Feltételezem azonban, hogy az ecseteket és hengereket közvetlenül a vödörbe is belemárthatod.
Ha ezt a módszert kedveli, akkor is használhat egy . A fémrács alapvetően a vödör belsejében lóg, így lekaparhatja a felesleges festéket, amit az ecsettel vagy hengerrel felkapar.
Falfestés kellékek: Végső gondolatok
Ha minden a terv szerint halad, akkor készen kell állnia a friss festék felvitelére. Nincs más hátra, mint feldobni néhány régi ruhát, feltenni néhány zenét, és nekilátni a munkának! Ne feledd - a festésnek szórakoztatónak kell lennie.
Tudom, hogy ez a "szuperkomoly hüvelykes kelléklista úgy hangzik, mintha nem lenne az, de hidd el nekem. Ha mindent így kiterítesz magad elé, az csak jobbá teszi az egész élményt. Ha olyan valaki vagy, aki egész életében másokkal festette a falakat, ez megtanít arra, hogy milyen szórakoztató, sőt meditatív lehet felhúzni az ingujjadat és magad csinálni.
- 1. Festőszalag
- 2. Csavarhúzó
- 3. Körömkalapács vagy fogó
- 4. Vászon vagy műanyag borító vagy újságok
- 5. Létra
- 6. Spakli és spatula
- 7. Csiszolópapír
- 8. Védőfelszerelés
- 9. Szappan és víz
- 10. Ecsetek és hengerek
- 11. Mérőszalag
- 12. Alapozó
- 13. Festék
- 14. Vödör és keverő
- Falfestés kellékek: Végső gondolatok