Hogyan javítsuk ki a gipszkartonszalagot festés után?
A gipszkartonszalag helyes felhelyezésének folyamata az egyik legnehezebb dolog a gipszkarton beépítése során. Így nem meglepő, hogy a legtöbb háztartásban idővel problémák merülnek fel, amelyeket a szalag helytelen telepítése okoz. Úgy tűnhet, hogy a probléma megoldásának hajója elúszott, mert már mindent lefestettél, de ez nem teljesen igaz. Tudok nagyszerű és gyors módszereket a festés utáni gipszkartonszalaggal kapcsolatos problémák megoldására, és szívesen megosztom veled.
Abban az esetben, ha épp az otthonod átalakításán dolgozol, és szeretnéd újrafesteni a gipszkartonodat, van egy tökéletes cikkem számodra. Nagyszerű tippeket tartalmaz a gipszkarton festésre való előkészítéséhez.
A gipszkarton szalagok gyakori típusai
A 3 leggyakoribb gipszkartonszalag típus a következő:
Papírszalag
Ahogy a neve is mutatja, papírcsíkokból áll. A papíron egy gyűrődés található, amely lehetővé teszi, hogy középen behajtsd. Ez különösen akkor hasznos, ha a belső sarkokon alkalmazod.
A papírszalag nagyszerű tulajdonsága, hogy szinte mindenhol megtalálod. Ráadásul olcsó, és úgy néz ki, mint a gipszkarton, így nem fog feltűnni.
A papírszalag használatának egyik legnagyobb hátránya azonban, hogy nem a legkönnyebb vele dolgozni, mert nem lehet önállóan használni. A szalag lerakása előtt vékonyabb réteg gipszkartoniszapot kell felvinned. Ezután várnia kell néhány órát, hogy minden megszáradjon, majd újabb réteg vályogot kell felvinnie.
Ráadásul a papírszalag felhelyezésének folyamata gyakran vezet légbuborékok kialakulásához. Így nagy az esélye annak, hogy néhány év vagy akár hónap után újra fel kell majd ragasztanod a szalagot. Emellett könnyen elszakad.
Üvegszálas hálós gipszkarton szalag
A legtöbb szakértő azt fogja mondani, hogy ez a legjobb dolog, amit gipszkartonozáshoz használhatsz. Üvegszálas szálakból készül, amelyek erőssé teszik, és szinte lehetetlen leszakítani. Ezenkívül segít elkerülni a légbuborékokkal kapcsolatos problémákat.
Az üvegszálas hálós gipszkartonszalag másik nagy előnye, hogy önmagában is működik. Így nem lesz szükséged sárra vagy bármilyen más rendetlen keverékre a felületre ragasztásához.
De ennek a szalagnak is vannak hátrányai. Nem a legkönnyebben kezelhető, és ragacsos maradványt hagy maga után. Ráadásul vastagabb, mint a papírszalag, ami azt jelenti, hogy dudort hagyhat maga után, ha nem megfelelően alkalmazod.
Fém erősítésű gipszkarton szalag
tulajdonképpen papírszalag egy csavarral. A legtöbb esetben ez a fajta gipszkartonszalag két vékony fémcsíkkal van ellátva a szalag teljes hosszában. Amikor a szalagot fel akarja szerelni, hosszában gyűrje meg, majd helyezze fel a felületre. Így könnyen hajlítható, ami miatt kiválóan használható a sarkoknál, valamint erős és tartós.
Másrészt a fémerősítésű gipszkartonszalag nem a legjobb választás sík felületekhez és külső sarkokhoz. Így csak a belső sarkokhoz használhatod. Ráadásul a szalag drága, és valószínűleg gondot fog okozni, hogy a falhoz illeszkedjen.
Hogyan javítsd ki a festéken át látszó gipszkartonszalagot?
Miért látszik a gipszkartonszalag festés után?
Ha a festés után is látszik a gipszkarton szalag, az azt jelenti, hogy valami rosszul sült el a felhordás során. A legvalószínűbb ok, amiért ez történik, hogy nem használtál elég vakolatot. Tehát az egyetlen dolog, amit tehet, hogy megismétli a folyamat néhány lépését annak érdekében, hogy a gipszkartonszalag rejtve maradjon.
Bár sok szakértő nem ért egyet abban, hogy a már festett gipszkartonszalagot újra kell-e festeni, ez az egyetlen lehetőséged. De ne aggódj; ha követed a lépéseimet, el tudod majd rejteni a szalagot anélkül, hogy rontanál a helyzeten.
Skim Coating: A legjobb módja a javításnak
A technikát, amit követni fogsz, skim coating-nek hívják. Ez valójában gyakori, és a festők használják a tökéletlenségek elrejtésére és a kívánt gipszkartonozás elérésére, valamint a felület kisimítására.
Szükséged lesz rá:
- Összetett
- Víz (ha a vegyület nincs előre kikeverve)
- Tál
- Gyurmázókés
- Alapozó
- Festék
- Csiszolópapír
Először is össze kell keverned a keveréket vízzel, vagy egy tálba kell tenned egy előre kikevertet. Ezután egy gittmérővel vidd fel a keveréket a szalagra. A legjobb, ha egy szélesebb kést használsz, például egy 15,24 cm-eset, ha van ilyen.
Olvassa el az utasításokat, hogy ellenőrizze, mennyi ideig kell várnia, majd miután meggyőződött arról, hogy a vegyület teljesen megszáradt, csiszolja le a területet 200-as csiszolópapírral.
A következő lépés az alapozó felvitele. Akár két réteggel is mehetsz, ha nem vagy biztos benne, hogy a szalag újra látszani fog. Miután az alapozó megszáradt, elkezdheted a felület festését. Két réteg elegendő lesz.
A gipszkartonszalag buborékainak javítása festés után
Mi okozza a buborékokat a gipszkarton szalagon?
Ha légbuborékokat veszel észre a gipszkarton szalagban, az azt jelenti, hogy te, vagy bárki is szerelte fel, nem végzett túl jó munkát. Az első ok, amiért buborékok képződnek, hogy a gipszkartonlapok között hézagok vannak. Tehát, amikor legközelebb felrakja a szalagot, győződjön meg róla, hogy a lapok a lehető legközelebb vannak egymáshoz.
A második ok a szalag alatti vegyület elégtelen mennyisége. Így a buborék rögzítésekor ügyelned kell arra, hogy elegendő vegyületet tegyél rá. Túl sokat azonban nem szabad felvinni, mert akkor gondot okozhatnak a kidudorodások és az egyenetlen felület.
A jó hír: a gipszkartonszalag buborékainak eltüntetése nem nehéz. Ha minden simán megy, néhány lépésben megoldhatod a problémát.
A buborékok eltávolítása a gipszkartonszalagból
Ha csak egy buborékot látsz a gipszkartonszalagon, akkor örülni fogsz, hogy nem fog sokáig tartani, amíg a falad újra makulátlan lesz. Másrészt, abban az esetben, ha a gipszkartonszalag egészén buborékok vannak, valószínűleg el kell távolítanod a szalagnak azt a részét, és újat kell felszerelned. A folyamat ugyanaz, mint a teljes szalag eltávolítása, a különbség csak annyi, hogy kisebb területen fog dolgozni.
A buborék eltávolításához szükséged lesz:
- Segédkés
- Gyurmázókés
- Kipszkartonozó vagy paszta
- Víz (ha a keverék nincs előre bekeverve)
A buborék eltávolítását úgy kezded, hogy a buborék közepét vízszintesen elvágod egy barkácskéssel. Ezután két függőleges vágást kell végezned: a buborék tetején és alján. Ha ezt a lépést helyesen végzi, akkor a gipszkartonszalagot könnyen ki kell tudni hajtani.
A következő lépés a gipszkartonmassza vagy paszta felhordása. A legtöbb esetben a gipszkartonkeveréket vízzel kell összekeverni. Tehát a vegyületet használatra készre kell készítenie. Valószínűleg egy vagy 473,00milliliter keverékre lesz szükséged az egész folyamathoz.
A vegyületet vagy a pasztát a buborék hátoldalára kell felvinned egy gittmérővel. Azt javaslom, hogy az 5,08 cm-eset használd, mert ebben a helyzetben ezzel lesz a legkönnyebb dolgozni.
Ezután tegyél vissza gipszkartonszalagot és simítsd el a gittkéssel. Néhány órát hagyhatsz mindent megszáradni. De, a legjobb, ha az éjszaka folyamán hagyod, ha tudod.
Másnap meg kell ismételned az egész folyamatot. Így biztos lehetsz benne, hogy a ragasztószalag sokáig a helyén marad, és a buborék nem jelenik meg újra.
Egyéb problémák a gipszkartonszalaggal
A papírszalagot lehetetlen elrejteni a hézagokon
Ha úgy döntöttél, hogy papírszalaggal dolgozol, és az bosszantóan látható a tompa illesztéseken, a legjobb, amit tehetsz, hogy felhordasz még egy réteg vályogot. De ezzel a lépéssel óvatosnak kell lenned, mert a túl sok sár olyan dudort hozhat létre, ami még zavaróbb.
Az iszap felhordásához szélesebb kést kell használnod, lehetőleg 25,40 cm-es vagy 30,48 cm-es kést. Ha még mindig észreveszed a szalagot, akkor még egy réteget felvihetsz.
Túl sok gipszkartonpapír csiszolása
Könnyű túlzásba vinni a csiszolást, különösen, ha kezdő vagy. A túl sok csiszolás tönkreteheti az egész gipszkartonszerelést, ezért fontos, hogy mindent megtegyél, hogy ezt elkerüld.
A legjobb módja annak, hogy a csiszolásod éppen megfelelő legyen, ha egy lámpát vagy bármilyen fényt alacsony szögben a falak mellé helyezel. Ennek eredményeképpen minden tökéletlenség kiemelkedik, és tudni fogod, mikor kell folytatni a csiszolást, és mikor kell abbahagyni.
Dentek a gipszkartonban
Még egy kis horpadás a gipszkartonban is tönkreteheti az egész fal megjelenését. Szerencsére van egy egyszerű módja a javításnak anélkül, hogy túl nagy felfordulást okozna.
Szükséged lesz rá:
- 10,16 cm és 15,24 cm közötti lapos pengéjű ragasztókés.
- Spakli paszta vagy gipszkarton fugakeverék
- Tál
- Csiszolótömb
- 200-as csiszolópapír
- Alapozó
- Festék
A folyamatot azzal kezded, hogy a horpadásra gipszkarton fugakeveréket vagy spakli pasztát teszel egy ragasztókéssel. Ügyelj arra, hogy minden a lehető legsimább legyen, majd adj 24 órát a teljes kiszáradásra.
Ezután egy csiszolótömbbel és csiszolópapírral le kell csiszolnod a területet. A csiszolótömb helyett használhatod az ujjaidat is. De azt javaslom, hogy ezt az eszközt vásárolja meg, mert szilárd alátámasztást biztosít a papírnak, és jobb és simább felületet ad.
Miután pár órán keresztül mindent száradni hagytál, vizsgáld meg a horpadt területet, hogy ellenőrizd, vannak-e lyukak, vagy a vegyület összement. Ha úgy látod, hogy a felület nem elég sima, akkor meg kell ismételni az egész folyamatot.
Amikor a felület sima és sima érzésű, itt az ideje az alapozásnak. Az alapozás után, és miután megvárta, hogy az alapozó megszáradjon, a felületet a fal vagy a mennyezet többi részéhez illeszkedő festékkel festheti le.