Hogyan kell ragasztani a gipszkarton varratokat

A gipszkarton beépítése egyszerű feladat, amelyet a legtöbb ember különösebb küzdelem nélkül el tud végezni. Sajnos a befejezés a gipszkartonozás legnehezebb részei közé tartozik, még a szakértők számára is. A tökéletes befejezéshez kritikus tényezőket kell figyelembe venni, például azt, hogy szükség van-e gipszkartonvarratokra, és hogyan kell azokat használni.

A gipszkartonvarratokat a gipszkartonok beépítése után kell ragasztani. A szalag használatával a varratok láthatatlanná válnak, így a befejezés szép lesz. Ezenkívül a szalag megerősíti a fugát. Ha a gipszkartonszalag helyett fugakeveréket használ, akkor a fugák a keverék száradása után láthatóvá válnak.

Ebben a cikkben arról fogunk beszélni, hogyan lehet a gipszkartonvarratokat ragasztószalaggal rögzíteni, és a varratokat láthatatlanná tenni. Ezenkívül meg fogja ismerni a gipszkartonvarratok ragasztásakor az emberek által elkövetett gyakori problémákat és hibákat, valamint azt, hogy hogyan lehet ezeket megoldani. Olvasson tovább, ha további információkat szeretne megtudni erről.

Szükséges eszközök

A gipszkartonvarratok ragasztásához szükséges eszközök a következők:

  • gipszkartonfűrész
  • ragasztókés
  • Csavarozó pisztoly
  • Sártál
  • Zsinórfúrógép
  • T-négyzet
  • Lapátkeverő
  • Belső sarok törölköző

A gipszkartonvarratok ragasztásakor követendő lépések

Miután összegyűjtötte a szükséges eszközöket, folytathatja a projektet. A követendő lépések a következők

1. Töltse ki a széles hézagokat, és terítse el a kötőanyagot az illesztéseken.

Készítsen pasztát a víz és a por állagmegóvó keverék összekeverésével. A pasztával töltse ki a hézagokat, különösen a 0,64 cm-nél szélesebbeket. Töltse ki a hézagot addig, amíg az a fallal egy szintben vagy kissé alatta van. Miután összekeverte a vizet a por állagmegóvó keverékkel, dolgozzon gyorsan, mivel a keverék egy idő után valószínűleg megkeményedik. A legjobb lenne, ha olyan pasztát képezne, amelyet 90 percen belül meg tud dolgozni.

Emellett a hézagok kitöltésekor ügyeljen arra, hogy ne töltse túl a hézagokat. A hézagok fölé annyi szilárduló típusú vegyületet terítsen, hogy a fugazsebek kitöltődjenek. Ezeken a helyeken elegendő hely van mind a szalag, mind a sár számára, ezért könnyen kitölthetőek.

Az alábbi videón bemutatjuk, hogyan kell kitölteni a falon lévő széles hézagokat:

2. Fektesse le a szalagot

Használjon ragasztókést a szalaghoz, és ágyazza be a ragasztóanyaggal. Később vékony réteg sárral kenje be a szalagot, és a késsel könnyű mozdulatokat végezzen. Kerülje a túl erős nyomást, mivel ez benyomhatja a vegyületet, ami arra kényszeríti, hogy újra feltöltse. Amikor a szalag megfelelően beágyazódik, kitölti a kúpos éleket, és a fal sík marad.

3. Ragassza le és sározza be a sarkokat

Minden sarokra fektessen egy körülbelül 5,08 cm széles és 0,32 cm vastag sárszalagot. Hogy a sarok ropogós és egyenes maradjon, élesen gyűrje meg a papírszalagot. Használjon simítókést, hogy a szalag pontosan a saroknál legyen. A szalagos késsel készítsen sima és éles illesztést.

Ezt úgy teheti meg, hogy a szalagozó kötés egyik végét a falra, a másikat pedig a szalagra helyezi, majd végigsimít a beágyazott szalagon. A könnyű és sima kitöltés érdekében ügyeljen arra, hogy a szalagozó kés derékszögben álljon a szomszédos falhoz képest.

4. Dolgozzon a külső sarkokon

Töltse ki a sarokgyöngyök zugait úgy, hogy bőséges sárral rakja ki őket. Helyezze el a gyöngyökkel és a gipszkartonnal együtt, és húzza végig őket, hogy kitöltse a sarokgyöngyzsebet. Kerülje a túl nagy nyomást, hogy ne keletkezzen üreg, amelyet később ki kell majd töltenie. Az is lehetséges, hogy szalagos tompa kötések lesznek. Ezért legyen különösen óvatos, amikor a külső sarkokon dolgozik, hogy elkerülje a tompa illesztések kialakulását.

5. Távolítsa el a laza papírt, vigye fel a kötőanyagot, és ragassza le a szalagot.

A laza papír a tompa kötésből adódik. Ezért vágja le a laza papírt, hogy megakadályozza a szalag alatti csonkokat és buborékosodást. Hozzon létre egy V alakú csatornát a kötés mindkét oldalán történő vágással. Töltse ki a V-alakot olyan masszával, amely elég vastag ahhoz, hogy teljesen befedje azt. Fektesse rá a szalagot, és a kés könnyű mozdulataival távolítsa el a szalag alatti sarat.

Mi okozza, hogy a gipszkarton fugák repedezni kezdenek?

A gipszkartonvarratok ragasztásának egyik oka a repedések megelőzése. Előfordulhat azonban, hogy a gipszkarton továbbra is repedezik, függetlenül attól, hogy erőfeszítéseket tesz a repedések elkerülésére. Számos oka van annak, hogy a gipszkarton fuga elkezdhet repedezni. Ha a fuga az ajtók vagy ablakok körül van, akkor a mozgások miatt megrepedhet. Ezért gondoskodjon arról, hogy ezeket az illesztéseket a lehető legerősebben ragassza le.

Ezenkívül a gipszkarton akkor is megrepedhet, ha túl vastag vályogot alkalmazott. Az ilyen problémák elkerülése érdekében kerülje el, hogy a szükségesnél több iszapot használjon. Másrészt mindig győződjön meg arról, hogy az egyik réteg teljesen megszáradt, mielőtt a következőt felhordaná.

Következtetés

A gipszkartonvarratok ragasztása szükséges ahhoz, hogy a varratok láthatatlanok maradjanak. Kövesse a megfelelő útmutatót a gipszkartonvarratok ragasztásakor a szép eredmények érdekében. Használja a fenti információkat, hogy segítsen a sima gipszkarton illesztések elérésében.


avatar
Szerző

József szakértő író, aki a lakásfelújítás, -javítás és -építés szakterületére specializálódott. Szenvedélye, hogy részletes, könnyen érthető, alapos és pontos információkkal lássa el olvasóit, hogy másoknak is segítsen sikert elérni a projektjeikben.