Hogyan lehet biztonságosan mosni a zuhanyfüggönyt a mosógépben?
Ha van zuhanyfüggönye, akkor nagy valószínűséggel látott már szennyeződéseket és szennyeződéseket a szöveten vagy a műanyag bélésen. A párás környezet, például a fürdőszoba, a baktériumok és a penészgomba táptalaja, ezért a zuhanyfüggönyöket rendszeresen tisztítani kell.
A szövet zuhanyfüggönyt és a műanyag bélést nyugodtan kimoshatja a mosógépben, hogy eltávolítsa a penészt és a szennyeződéseket. Adjon hozzá szódabikarbónát vagy ecetet, egy plusz törölközőt, és a leghatékonyabb tisztítás érdekében mossa melegre. A zuhanyfüggönyt kézzel is moshatja, ha úgy kívánja.
Ez a cikk a zuhanyfüggöny tisztításának fontosságáról, a tisztítás gyakoriságáról és a mosógépben való biztonságos mosásról szól.
Biztonságos a zuhanyfüggönyt a mosógépbe tenni?
A zuhanyfüggönyt biztonságosan beteheti a mosógépbe. Az anyag azonban óriási különbséget jelent. Egyes szövet zuhanyfüggönyök olyan kényes anyagból készülnek, amelyeket inkább szárazon kell tisztítani, mint mosógépben mosni.
A legjobb módja annak, hogy megmondja, hogy az adott zuhanyfüggöny mehet-e a gépbe, ha elolvassa a címkét. Ha hiányzik a címke, vagy egyébként bizonytalan, a legbiztonságosabb megoldás az anyag károsodásának elkerülése érdekében az, ha elküldi a vegytisztítóba. Egyébként a mosásba való bedobás egyszerű és gyors módja annak, hogy biztosítsa, hogy nem tartalmaz penészgombát.
Lehet gépben mosni a műanyag zuhanybélést?
A műanyag zuhanybélés biztonságosan mosható gépben. Ha helyesen végzi, a bélés frissen, penészmentesen és károsodás nélkül kerül ki a mosógépből. A műanyag bélés gépi mosása segíthet meghosszabbítani az élettartamát és biztosítani a tisztaságát.
Ha egészséges zuhanyzóhelyet szeretne fenntartani, a bélés tisztítása létfontosságú, de kézzel időigényes lehet. Ehelyett próbálja meg a gépi mosást, ami praktikus és egyszerű megoldás.
Milyen gyakran kell tisztítani és cserélni a zuhanyfüggönyt?
Ha már látta, hogy a zuhanyfüggönyén vagy a bélésén felgyülemlett a szennyeződés, akkor talán elgondolkodott azon, hogy szükséges-e a tisztítás. Ezek a durva szennyeződés- és koszfoltok a penész jelei lehetnek, amit senki sem szeretne az otthonában.
Az általános konszenzus szerint a zuhanykabátokat és -függönyöket néhány havonta ki kell mosni, és hat hónap és egy év után ki kell cserélni. Bár a függönye nem lehet láthatóan penészes, mégis fogékony a baktériumokra, ezért szükség szerint tisztítani és cserélni kell.
Valószínűleg a zuhanyfüggönyén lévő szennyeződésektől nem lesz beteg. Bár a baktériumok és a penészgombák a zuhanyzó nedves környezetében elszaporodhatnak, általában nem veszélyesek az egészséges immunrendszerű emberekre.
Ha azonban legyengült az immunrendszered, akkor ez stresszhatásként jelentkezhet. A penész belélegzése potenciálisan súlyosbíthatja az olyan állapotok tüneteit, mint az allergia és az asztma. Ha bármilyen légzőszervi problémától szenved, konzultáljon orvosával arról, milyen gyakran kell tisztítania a zuhanyfüggönyt.
A zuhanyfüggöny néhány havonta történő mosása ijesztőnek tűnhet, de a jó hír az, hogy van néhány tisztítási módszer.
Hogyan mossuk ki a zuhanyfüggönyt a mosógépben?
Az első módszer a mosógép használata, amely biztonságos a szövetfüggönyre és a műanyag bélésre is.
Ha úgy dönt, hogy ezt az utat választja, a legjobb eredmény érdekében mindenképpen kövesse az alábbi lépéseket:
- Ellenőrizze, hogy az Ön függönye mosható-e anélkül, hogy a szövet károsodna. Ezután próbálja ki a mosószert vagy szappant, amelyet használni kíván, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az megfelel az anyagnak.
- Távolítsa el a kampókat. Óvatosan vegye le a zuhanyfüggönyt a függönyrúdhoz való rögzítéshez használt kampókról, hogy azok ne tegyenek kárt benne a mosásban.
- Tegyen bele egy vagy két törölközőt. Ez egy fontos lépés. A legtöbben azt javasolják, hogy a függönyön kívül legalább még egy másik törölközőt is tegyen a mosógépbe. A plusz törölköző segít megelőzni a függöny sérülését és gyűrődését, valamint a függöny további tisztításához szükséges súrolást.
- Adjon hozzá mosószert, ecetet vagy szódabikarbónát. A mosószer mellett az ecet vagy a szódabikarbóna is felléphet a penész ellen és javíthatja a tisztaságot.
- Mossa ki a "meleg" fokozaton. Mivel a zuhanyfüggönye tartalmazhat némi baktériumot és penészt, a lehető legtisztább tisztaság érdekében "meleg" fokozaton kell kimosnia.
- Akassza ki száradni. Bár a legtöbb függöny elfogadható mosógépben, a szárítótól tartsa távol. Ehelyett akassza fel vagy fektesse laposan száradni, mielőtt visszahelyezné a függönyrúdra.
Kézi mosás
A második lehetőség a kézi mosás. A legtöbb szakember a szabad levegőn történő kézi mosást ajánlja, különösen, ha kemény tisztítószereket használ. Míg egyesek úgy tisztítanak, hogy a zuhanyzóban szappant vagy tisztítószert permeteznek a függönyre, ez nem biztos, hogy elegendő légáramlást biztosít ahhoz, hogy ne lélegezze be a fertőtlenítőszert.
Ehelyett kövesse az alábbi lépéseket:
- Vegye le a zuhanyfüggönyt a rúdról, és menjen át egy nagyobb helyiségbe, vagy még jobb esetben a szabadba.
- Fújja be tisztítószerrel vagy természetes oldattal, például almaecettel, szódabikarbónával vagy teafaolajjal.
- Hagyja állni, hogy a szer lebontsa a penészt és a baktériumokat.
- Törölje le a tisztítószert egy ruhával vagy szivaccsal, és alaposan öblítse le.
- Akassza ki a függönyt száradni. Ügyeljen arra, hogy a függönyök teljesen kibontva legyenek, hogy egyenletesen tudjanak száradni.
Ha úgy dönt, hogy kézzel mossa a zuhanyfüggönyöket, akkor is fontos, hogy gyakori tisztítási ütemtervet tartson be, hogy ne halmozódjon fel túl sok penész és baktérium.
Következtetés
Teljesen biztonságos, ha a szövet vagy műanyag zuhanyfüggönyt a mosógépbe teszi, feltéve, hogy előtte elolvassa az ápolási utasításokat. Adjon hozzá némi szódabikarbónát vagy ecetet, egy plusz törülközőt, hogy megelőzze a sérüléseket, és hagyja száradni a szárítógép helyett.
A zuhanyfüggöny kézzel történő mosása is működik, de több időt vehet igénybe. A penész és a szennyeződések eltávolításának leghatékonyabb módja, ha egyszerűen beteszi a mosógépbe, így élvezheti a friss, tiszta zuhanyzást.