Gipszkarton szalag - Hogyan kell alkalmazni az új gipszkarton szalagot?
A gipszkartonozás a gipszkartonozás folyamatának lényeges része, és bár könnyűnek tűnhet, a munka helyes elvégzéséhez meglehetősen sok szakértelem és know-how szükséges. A gipszkarton mennyezet megfelelő ragasztásának elmulasztása elváláshoz vezethet, de a rossz ragasztás nem az egyetlen ok, ami ezt okozhatja. Tehát, miért válik el a gipszkarton a mennyezetről?
Ha úgy találja, hogy a gipszkartonszalag elválik a mennyezetétől, azt valószínűleg három probléma egyike okozza. A leggyakoribb ok az, hogy a kezdeti felhordás során nem használtak elegendő iszapot. A másik két lehetőség a túlzott nedvesség vagy a ház alapjának elmozdulása.
Ez a cikk röviden áttekinti, hogyan kell alkalmazni a gipszkartonszalagot a lehető legjobb tapadás érdekében. Kitérünk továbbá a gipszkartonszalag leválásának három fő okára, és arra, hogy mit lehet tenni ezek megelőzésére vagy kijavítására. Végül pedig a legjobb minőségű iszapot és gipszkartonszalagot fogjuk ajánlani, hogy a jövőben ne kelljen aggódnia az elválás miatt, ezért olvasson tovább.
A gipszkartonszalag elválásának okai
Három fő oka van annak, hogy a gipszkarton szalag elkezdett elválni a mennyezetétől.
Rossz tapadás
A legvalószínűbb ok az, hogy a gipszkartonszalag rosszul tapad, és már nem tud lefelé tapadni. Ez a megfelelő felhelyezés elmulasztásának köszönhető.
Bárki is végezte a ragasztást eredetileg, lehet, hogy nem vitt fel elég iszapot ahhoz, hogy a szalag stabilan leragadjon, vagy rossz terméket használt.
Ha ez a helyzet, akkor a szalagot el kell távolítani, és a munkát újra kell végezni az alsó, "Hogyan kell az új gipszkartonszalagot felhelyezni" című részben ismertetett lépések szerint.
Nedvesség
A gipszkartonszalag mennyezetről való leválásának másik lehetséges oka a nedvesség/páratartalom.
Ez különösen gyakori a fürdőszobákban a gőz és a nedvesség jelenléte miatt.
A forró zuhanyból származó gőz felszáll és összegyűlik a mennyezet körül, és idővel ez elkezdheti veszélyeztetni a szalag tömítését.
A mennyezetben lévő cső vagy szellőzőnyílás szivárgása szintén a szalag leválását okozhatja.
A szalagozás újrakötése és a helyiség szellőzésének javítása a jövőbeni ismétlődés megelőzése érdekében.
Mennyezeti elmozdulás
A harmadik ok, amiért a gipszkartonszalag leválhat a mennyezetről, magának a mennyezetnek az elmozdulása.
Idővel, és ahogy egy ház leülepedik, a váza kissé elmozdulhat.
Ez viszonylag gyakori, és általában nem ad okot aggodalomra, és lehet, hogy olyan finom, hogy észre sem veszi, hogy megtörtént, de mivel a gipszkarton olyan szorosan és síkban van beépítve, ez befolyásolhatja.
Ha ez a helyzet, akkor ezt tovább jelezheti a gipszkarton elválása a mennyezet és a fal találkozásánál.
Ha az elmozdulás olyan mértékű volt, hogy maga a gipszkarton is megvetemedett, előfordulhat, hogy az egész munkát újra kell csinálni. Ha csak a szalagot érintette a hiba, akkor elegendő magát a szalagot kicserélni.
Az új gipszkartonszalag felhordásának módja
Sajnos nincs gyors megoldás a mennyezetről leváló gipszkartonszalagra. Megpróbálhatja megjavítani, de a megoldás nem lesz tartós.
A legjobb, amit tehet, hogy kicseréli a szalagot egy újjal. Szerencsére az egész folyamat gyors és egyszerű, és zökkenőmentesen fog menni, amíg követi az utasításokat.
A gipszkarton szalagozás elvégzéséhez szükséges elemek a következők:
- Gipszkarton sár/fugakeverék
- gipszkarton ragasztókés
- gipszkarton szalag
Ha gipszkarton mennyezetet ragasztasz, akkor szükséged lesz egy stabil zsámolyra vagy padra is, amin állhatsz.
Kövesse az alábbi lépéseket a legjobb gipszkartonszalagozási eredmények érdekében:
- Az első lépés a régi gipszkartonszalag eltávolítása. Ezt a legegyszerűbben egy borotvakéssel teheti meg. A szélekhez közel kell vágnia, hogy meglazítsa a ragasztót, ami lehetővé teszi a szalag biztonságos eltávolítását.
- A következő feladatod, hogy a mennyezetnek ezt a részét megtisztítsd egy ronggyal. Így biztosíthatja, hogy az új gipszkartonszalagja könnyen tapadjon a felületre.
- Miután a címkén található utasítás szerint elkészítette a gipszkartoniszapot, kezdje el a gipszkartonszalagozó késsel a teljes fenékfuga mentén eloszlatni. Onnan a késsel kaparja végig a sarat, hogy elsimítsa.
- Ezután a késsel szúrjon egy kis lyukat a résbe, amelyet a sár most kitöltött, a gipszkartonlap mindkét végén, hogy vizuális referenciapontot hozzon létre. Használja ezt a referenciapontot, hogy a gipszkartonszalagot közvetlenül a varrat mentén, szép egyenes vonalban felragassza.
- Miután felhordta a szalagot, a késsel simítsa ki és simítsa el. Nyomja erősen, de ne olyan erősen, hogy az összes sár kiszoruljon alóla. Ahhoz, hogy a szalag megtapadjon, szükség van arra, hogy némi sár megmaradjon.
- Ezután csiszolhatja a felületet, hogy eltüntesse a foltokat és a foltokat. Használhat 200-as vagy 220-as szemcseméretű csiszolópapírt és csiszolótömböt.
- Most már alapozhatja a felületet, ha szeretné. Az alapozó biztosítja, hogy a festék tartósabb és egyenletesebb legyen, de ez a lépés nem szükséges.
- Az utolsó teendő a mennyezet festése, hogy illeszkedjen a felület többi részéhez.
A gipszkartonozás olyan készség, amely nemcsak tudást, hanem bizonyos tapintást és érzéket is igényel. Mint ilyen, hosszú időbe telik, mire elsajátítjuk, és azok számára, akik újak vagy tapasztalatlanok, megfélemlítőnek tűnhet.
A legfontosabb dolog a gipszkartonozásnál, hogy miután befejezted, minden egy szintben, négyszögletesnek tűnjön, a varratok rejtve legyenek, és az egész fal tökéletesen egységesnek tűnjön.
Hol vásárolhat gipszkarton ragasztóanyagokat
A minőségi szalag és sár mindent megváltoztat, ezért mindig ügyeljen arra, hogy bölcsen fektessen be, és soha ne fukarkodjon, és ne vásároljon másodosztályú gipszkartonozó termékeket.
Ha megbízható fugakeveréket keres, vásároljon egy konténert hihetetlenül alacsony áron.
A gipszkarton ragasztószalaghoz ajánljuk . Ezt a terméket hosszú élettartamra tervezték, és mint ilyen, biztosan elvégzi a munkát.
Végső következtetés
Ebben a cikkben arra törekedtünk, hogy meghatározzuk, mi okozhatja a gipszkarton szalag leválását a mennyezetről.
Arra a következtetésre jutottunk, hogy három fő oka van annak, hogy ez megtörténhet:
- A gipszkartonszalagot nem megfelelően vitték fel a rossz termékek vagy a szakértelem hiánya miatt
- A zuhanyzóból vagy máshonnan származó nedvesség miatt a sár elvesztette a tapadó képességét
- A ház váza elmozdult a leülepedés során, és emiatt a szalag felemelkedett.
Mindig győződjön meg arról, hogy jó munkát végzett a gipszkartonszalag felragasztásakor, és soha ne hagyjon ki lépéseket vagy vágjon sarkokat.