Használhatsz rozsdás mikrohullámú sütőt?

Képzeld el ezt: Most jöttél haza, és teljesen éhes vagy. Kinyitod a fagyasztót, és ott van benne egyetlen burrito, ami csak arra vár, hogy megedd. Ahogy az izgalmi szinted emelkedik, kinyitod a mikrohullámú sütőt, és a tányéron rozsdát találsz.

Most mit kellene tenned? Kockáztatsz mindent a burritóért, vagy inkább elveted az ötletet, és keresel valami mást, amit megehetsz? Olvass tovább, hogy megtudd.

Biztonságos a rozsdás mikrohullámú sütő használata?

Hogy ne tartsunk benneteket bizonytalanságban, válaszoljunk rögtön erre a kérdésre. Használhatsz rozsdás mikrohullámú sütőt? Igen, használhatod. De ha törődsz az egészségeddel vagy az otthonoddal, akkor semmiképpen ne használd.

Nézd csak így: egy rozsdás konzervdobozból nem ennél, miért lenne ez másképp a mikrohullámú sütővel? Ha olyan ételt eszel, ami egy rozsdás mikrohullámú sütőből származik, lényegében megmérgezed magad.

És mint a mérgezés legtöbb formájánál, valószínűleg először semmit sem fogsz érezni. De aztán egyre betegebb leszel, és az állapot kezelése nagyon nehéz lesz. Szóval a világ minden kincséért ne használj rozsdás mikrohullámú sütőt.

Ezzel együtt van egy kis kikötés, mégpedig az, hogy akkor is használhatod a mikrohullámú sütőt, ha az összes rozsda kívülről van rajta. Ha 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy a rozsda nem szivárgott be, akkor használhatod a készüléket.

De ezt néha túl nehéz megmondani, így a legjobb megoldás vagy a rozsdátlanítás, vagy egy új mikrohullámú sütő vásárlása.

A rozsdás mikrohullámú sütő veszélyei

Mint azt már valószínűleg tudod, a rozsdás mikrohullámú sütő hatalmas egészségügyi és biztonsági kockázatot jelent. Ez azért van, mert két dolog történhet. Vagy a rozsdás ív vagy a sugárzás szivárgása. Íme, mit jelent pontosan ez a két dolog, és milyen hatással lehetnek az életedre.

1. Rozsdaívesedés

A rozsdaívesedés valóban bonyolult kifejezésnek hangzik, de valójában elég gyakori jelenség. Amikor a mikrohullámú sugarak a sütő belsejében lévő fémnek ütköznek, szikrát okoznak, miközben használod a sütőt.

Persze ez is előfordulhat időnként, ha olyan edényeket és konyhai eszközöket használsz, amelyek nem mikrohullámú sütőre alkalmasak. Tehát győződj meg róla, hogy nem az edényeid okozzák a szikrát.

Az egyik legtöbbször azért fordul elő rozsdaboltozat, mert a mikrohullámú sütőd belső bevonata nem kerámia. Így idővel erodálódik, és kiteszi a sugaraknak.

Ha bármelyik pillanatban szikrákat lát a mikrohullámú sütőjéből, azonnal ki kell kapcsolnia. Húzza ki a készüléket, és vagy javítsa meg, vagy vegyen újat.

2. Mikrohullámú sugárzás szivárgása

Ha a mikrohullámú sugárzás szivárgása ijesztően hangzik, az azért van, mert az is. Ha rozsda van a készülék belsejében, vagy valahol az ajtaján, az szivárgást okozhat. Ez természetesen nem biztonságos és egészségtelen, és a hosszú távú kitettségnek komoly következményei lehetnek.

Lényegében a nagy mennyiségű sugárzás hatással lehet az ember sejtfolyamataira, és olyan problémákat okozhat, mint a zöldhályog, a sterilitás és a leukémia. Ez nem fog egyik napról a másikra bekövetkezni, de ettől még az Ön érdeke, hogy azonnal megjavítsa a mikrohullámú sütőt. Szerencsére a sugárzásszivárgás vizsgálata meglehetősen egyszerű, és bárki könnyedén elvégezheti.

Mikrohullámú sugárzási szivárgás vizsgálata

Többféle módszert is alkalmazhatsz a szivárgás vizsgálatakor, de kezdjük a legegyszerűbbel. Először is találnia kell egy olyan tárgyat, amely képes reagálni a mikrohullámú frekvenciákra. Használhat például egy:

Ezek az eszközök nagyjából ugyanazt csinálják, és az észlelési folyamat mindegyiknél eléggé hasonló. Hogy elkerülje a mikrohullámú sütő károsodását, a teszt megkezdése előtt tegyen bele egy pohár vizet, és kapcsolja be a mikrohullámú sütőt. Ha valamelyik izzót használod, győződj meg róla, hogy a szobádban lehalkítod a fényeket, hogy láthasd, mi történik.

Lassan mozgassa az eszközt/izzót a mikrohullámú sütő körül, ügyelve arra, hogy legalább 5,08 cm távolságra legyen tőle. Ha bármilyen szivárgás van, azt egyértelműen látni fogja a szerszámmal/izzóval, és azonnal intézkednie kell.

Ha a diagnosztikai eszközt használja, akkor azt a mikrohullámú sütő belsejébe kell helyeznie, a pohár víz mellé. Világítani fog, ha szivárgás van.

WiFi kapcsolat használata

Nos, a WiFi-kapcsolat használata a sugárzás vizsgálatához egy kicsit trükkösebb, és igényel némi alapismeretet a csatlakoztatásról. De ez a legjobb megoldás, különösen akkor, ha nem tud vagy nem akar olyan eszközöket vásárolni, amelyekkel ellenőrizheti a szivárgásokat.

Szerezned kell két WiFi-képes eszközt (laptopot vagy telefont), és mindkettőt 2,4 GHz-es frekvenciára kell állítani. Ez a bizonyos frekvencia eléggé hasonlít ahhoz, amit a mikrohullámok generálnak, így könnyű lesz tesztelni. Győződjön meg róla, hogy kikapcsolja az adatokat az eszközén, és húzza ki a mikrohullámú sütőt a konnektorból.

Ezután meg kell találnod a mikrohullámú sütő belsejébe kerülő eszköz IP-címét. Ezt megteheted a Vezérlőpult/rendszerbeállítások menüpontban vagy az interneten keresve.

Ezután helyezze a kívánt eszközt a mikrohullámú sütőbe, és pingelje a másik eszközt (a parancssorból vagy a terminálból). Végül várjon néhány másodpercet a válaszra. Ha pinget kap vissza, akkor a mikrohullámú sütő szivárog.

Mi az a mikrohullámú festék és miért fontos?

Íme egy vicces tény, amit sokan nem tudnak: a mikrohullámú sütőknek van egy speciális festéktípusuk, amely ellenáll az egyedi környezetüknek. Ez azért van, mert a hagyományos festék lecsipegne és lehámlana, és néhány nap vagy hét után teljesen hatástalanná válna.

Ezt azért kell tudnod, mert ahhoz, hogy megszabadulj a rozsdától, meg kell szabadulnod a festéktől, és egy új réteget kell feltenned. Ez azért van, mert a lecsorogtatott festék az, ami vonzza a rozsdát, és a javításnak kell lennie az első számú prioritásnak.

A mikrohullámú sütő belsejében lévő rozsda kijavítása

Kezdetnek meg kell vizsgálnia a sütő belsejét, és meg kell néznie, hogy a rozsdafoltok között vannak-e tűlyukak. Ha igen, akkor a sütőt nem lehet megjavítani, és sajnos csak egy újat kell venned.

Ha azonban nincsenek tűszúrások, akkor kihúzhatod a mikrohullámú sütődet a konnektorból, és elkezdhetsz dolgozni rajta. Fogj egy pár gumikesztyűt, és keverj össze egy részt tíz rész vízzel. Vigye fel az oldatot, várjon néhány percet, majd törölje le egy tiszta ruhával.

Használhatsz gittkést vagy kaparót is, hogy megszabadulj a makacs rozsdafoltoktól. Ha nincs ilyened, beszerezhetsz helyette egy drótos fémkefét. A rozsdafoltokat 60-as szemcseméretű durva csiszolópapírral is le kell csiszolnia.

Ha ezzel megvagy, tisztítsd meg a mikrohullámú sütő belsejét dörzsölő alkohollal, különben a festék nem fog megtapadni. Szerezhetsz festőszalagot vagy műanyag fóliát is, hogy megvédd azokat a területeket, amelyeket nem festesz.

Ezután fogd meg a , és vékony rétegekben vidd fel. Arra is ügyeljen, hogy megvárja, amíg az előző réteg teljesen megszárad, mielőtt egy új réteggel nekilátna. Az is jó ötlet, hogy az utolsó festékréteg felvitele után néhány napig ne használja a mikrohullámú sütőt.

A mikrohullámú sütő rozsdásodásának megelőzése a jövőben

A legjobb módja annak, hogy a jövőben megelőzze a rozsdásodást, ha gyakran tisztítja a mikrohullámú sütőt forró, nedves ruhával. Amint ételmaradék vagy zsír kerül a belsejébe, azonnal gondoskodjon róla.

Makacs foltok esetén tegyél néhány citromszeletet egy tál forró vízbe, és a mikrohullámú sütő alacsony fokozatán használd a gőz előállításához. Ezután a foltok könnyen lejönnek egy nedves ruhával.

Végső gondolatok

Mint láthatod, egy rozsdás mikrohullámú sütő használata az ételek felmelegítésére szörnyű ötlet. Egészségtelen, nem biztonságos, és rengeteg problémát okozhat. Ezért győződjön meg róla, hogy rendszeresen tisztítja a sütőt, és időnként ellenőrizze a szivárgást.


avatar
Szerkesztő

Üdvözletem, a nevem Bárczi, az ujratervezni.com főszerkesztője és létrehozója vagyok. Emellett vállalkozóként dolgozom egy lakásfelújítással foglalkozó cégnél, és nagy tapasztalattal rendelkezem az otthonok építése és felújítása terén. Remélem, hasznosnak találja weboldalamat!