Hogyan teheti csendesebbé mosógépét?

A hagyományos ruhamosási és szárítási eszközök legalább egy dologgal rendelkeznek a mosó- és szárítógépeken - a zajszinttel. Bármennyire is kényelmesek minden más szempontból, a mosó- és szárítógépek kifejezetten zajosak lehetnek. A mosás üzemeltetése soha nem szabad, hogy úgy érezze otthonát, mintha egy sugárhajtású turbina belsejében lakna.

Szerencsére van rá mód, hogy ezt orvosolja.

Lássuk, miért lehet túl hangos a mosógépe, és mit tehet azért, hogy csendesebb legyen.

Miért olyan hangos a mosógéped?

Íme néhány ok, amiért mosógépe olyan hangos:

  • Laza érmék és más szilárd tárgyak
  • A mosógép túltöltése
  • Mindenféle elhasználódott alkatrész
  • Sérült mosógép lábak
  • Gyors centrifugálási ciklus

Először is ki kell zárnia, hogy a mosógépben nincsenek érmék vagy egyéb kellékek. Hiszen az aprópénzzel teli zsebek és a mosógép túlterhelése a mosógép zajos működésének két leggyakoribb oka.

Biztosak vagyunk benne, hogy maga is ki tudja találni, hogyan vegye ki a mosógépből az aprópénzt. Nézzünk tehát néhány más megoldást.

Hogyan lehet csendesebbé tenni a mosógépet?

1. Ne terhelje túl a mosógépet

Mint említettük, fontos, hogy meggyőződjünk arról, hogy megfelelően töltöd meg a mosógépedet. Még ha nem is terheli túl a mosógépet, már az is dugulást és ezzel járó zajt okozhat, ahogyan betölti.

Ha szeretné csökkenteni a zajt, próbálja meg követni az alábbi tippeket a mosógép betöltésekor:

  • Vegye figyelembe a mosógép típusát: Ha egy elöltöltős mosógépet ugyanúgy próbál meg betölteni, mint egy felültöltőset, az ahhoz vezethet, hogy a ruhák a gépezet köré tekerednek, ami viszont zúgást vagy más szerencsétlen zajokat okozhat.
  • Vegye figyelembe a mosógép kapacitását: A mosógép túlzsúfoltsága szintén oka lehet annak, hogy a ruhák elakadnak a gépben.
  • Ne töltse alá a gépet: A mosógép alulterhelése miatt a gombok és cipzárak a mosógép oldalához csapódhatnak. Ha nincs több ruha a gépben, ami tompítja őket, ez hangos csörgő hangot okozhat.
  • Győződjön meg róla, hogy bezárta az ajtót (elöltöltős) vagy a fedelet (felültöltős): Ez egyszerű, de ha figyelmen kívül hagyja, az nagy zajhoz vezethet.
Milyen színeket moshat együtt?

" Kattintson a továbbiakért "

2. Az elhasználódott vagy eltört alkatrészek cseréje

Miután ellenőrizte a fenti pontokat, és megbizonyosodott arról, hogy nem ön, hanem a gép hibás, elkezdheti mérlegelni a problémás alkatrészek azonosításának és javításának módjait.

A mosógépek hangos zaját okozó leggyakoribb problémás alkatrészek közé tartoznak a következők:

  • Kádcsapágyak
  • Hajtószíjtárcsák
  • Kuplungok és hajtószíjak
  • Lefolyók és szivattyúk
  • Sebességváltó
  • Lengéscsillapítók (elöltöltő egységek) vagy rugók vagy keverőberendezés irányító fogaskerekei (felültöltő egységek)

Annak megállapításához, hogy mely alkatrészek felelősek a mosógép zajáért, érdemes figyelnie néhány árulkodó jelre.

A mosógép alkatrészeinek egyik lehetséges sérülési módja például a dob forgása magában a készülékben. Ha a csapágyak, lengéscsillapítók vagy más alkatrészek egymáshoz dörzsölődnek, elkezdhetnek korrodálni vagy más módon károsodhatnak.

Néha maga a hang is elárulja a probléma természetét. Ha a zaj a dobokból jön, és a hang idővel csak rosszabb lesz, akkor nagy valószínűséggel az egyik csapágy elhasználódásáról van szó. Sajnos a csapágyproblémákat nem könnyű kijavítani. A legjobb esetben egy fárasztó csere- vagy javítási folyamatot kell elvégeznie egyedül, a legrosszabb esetben (és ez a legvalószínűbb) pedig egy profi javítócsapatot kell hívnia.

3. Javítsa meg a mosógép lábát

Az egyik legfontosabb dolog, amit a mosógépeddel kapcsolatban fel kell ismerned, hogy a mosógép bármilyen sokféleképpen okozhat zajt. Bár az eddigi példáink többsége arra vonatkozott, hogy az alkatrészek elakadtak vagy ruhákkal tömve voltak, a gép túlságosan tele vagy alultöltött volt, vagy más módon elromlott alkatrészek javításra vagy cserére szorultak, néha a legapróbb szabálytalanságok is nagy problémákat - és sok zajt - okozhatnak.

Éppen ezért, ha még mindig problémái vannak a mosógép zajszintjével, érdemes megfontolni, hogy megnézze a lábát. Bár ezek a mosógép egyik leggyakrabban figyelmen kívül hagyott elemei, mégis okozhatnak zajos zavarokat.

Az egyik lehetséges probléma lehet, hogy a mosógép lábai egyenetlen talajon állnak, vagy maguk is egyenetlenek. Az előbbi nyilvánvalóan előnyösebb. Ha a mosógép lábai egyenetlenek, a legtöbb esetben egyszerűen át kell helyeznie a gépet, hogy egyenletes talajon álljanak.

Ha azonban maguk a lábak közül egy vagy több egyenetlen, akkor azokat magának kell kiegyenlítenie, vagy teljesen ki kell cserélnie. Természetesen az előbbi költséghatékonyabb és kevésbé munkaigényes, ezért előnyösebb, mint az utóbbi.

4. Csúszásgátló párnák hozzáadása

A mosógép lábával kapcsolatos másik lehetséges probléma, hogy a mosógép lábai csúszkálhatnak a keményfán, csempén vagy más sima felületen. Ebben az esetben jó megoldás, ha a mosógép lábainak aljára párnákat szerez be.

Ezek a párnák nem egyszerűen egy kis darab filc. Olyanok, amelyek a mosógép aljához rögzülnek, és úgy működnek, hogy csökkentik az általuk keltett rezgéseket. Az ilyen típusú párnák bizonyos mértékig úgy is működnek, mint a mosógép platformcipője, és egy kicsit megemelik a talaj fölé, hogy segítsenek eltávolítani azt attól, ami a mosógép lába és a padló közötti rossz rezgéseket okozza.

Az egyik legjobb dolog az ilyen típusú gumipárnákban az, hogy jobban megőrzik a tapadást, mint a filc vagy bármilyen más anyag. Ez azért van, mert ezeknek a párnáknak az alját úgy tervezték, hogy . Mi több, ezek a párnák nem csak a súrlódás csökkentésére szolgálnak, hanem úgy is, hogy csökkentik a kopást anélkül, hogy önmagukban okoznának kopást.

Ezeket a betéteket is egyszerű felszerelni. Egyszerűen csak ráhelyezi őket a mosógép lábára, ahogyan cipőt húzna a saját lábára, és voilá.

5. Adjon hozzá rezgéscsillapító szőnyegeket

Lehet, hogy a Beach Boys énekelte a "Good Vibrations"-t, de ha a mosógép zajának minimalizálásáról van szó, akkor a rezgéseket is minimalizálni akarod, ahogy csak lehet. Ez kapcsolódik a fenti ponthoz, amely a mosógép lábai és a padló közötti súrlódás csökkentésére szolgáló szőnyegekről, párnákról és egyéb eszközökről szól. Ez azt jelenti, hogy nem csak a mosógép lábai lehetnek itt a bűnösök, a zajos "rossz rezgések" a gép tetejétől az aljáig terjedhetnek.

Miután már megnéztük a csúszásgátló mosógéplábakat, a csúszásgátló szőnyegek a következő legtermészetesebb választás, amelyet figyelembe kell vennünk, ha egy zajos mosógépet próbálunk lecsendesíteni. Ezek többféle méretben kaphatók, és érdemes meggyőződnie arról, hogy olyat talál, amelyik kényelmesen elfér a mosógép lába alatt. Az utolsó dolog, amit szeretne, hogy egy része kiugorjon a mosógép alól, ezáltal a készülék ismét egyenetlen lesz, és az összes fent említett, zajjal kapcsolatos problémát okozhatja, ami ezzel a problémával kapcsolatos.

A párnákhoz hasonlóan strapabíró gumiból készültek. Ráadásul nem akármilyen gumit használnak a legjobb csúszásgátló szőnyegek építéséhez, hanem sűrített gumit. Ez a megkülönböztetés azért fontos, mert a tömörített jelleg extra hangtompító képességet biztosít. Így nem csak a mosógép lába és a padló közötti csúszást tudja megakadályozni, de a készülék rezgéseit is képes összességében csillapítani.

Erre úgy képes, hogy elnyeli ezeket a rezgéseket.

Egy utolsó, párnázással kapcsolatos javaslat - ha a mosógép szekrényhez, szárítóhoz, falhoz vagy más felülethez simul, próbálja meg párnázni vagy szőnyegeket rögzíteni az oldalakhoz, valamint a lábakhoz. Ez csökkentheti a gép által véletlenül az említett felületeknek való ütközés okozta zajt.

A legjobb rezgéscsillapító párnák és szőnyegek

" Kattintson a további információkért "

6. Vagy használjon többcélú szőnyegeket

Ezek a szőnyegek a hangcsillapító szerepük mellett a padló karcolás elleni védelmében is nagyszerű munkát végeznek. Mi több, nemcsak a mosógépeknél, hanem más, rezgés/padlókarcolási problémákkal küzdő készülékeknél is használhatóak, beleértve a légkondicionálót vagy az elektromos generátort.

Mindezek a készülékek meglehetősen nagy mennyiségű hőt bocsátanak ki, de tekintettel arra, hogy a gumi természetes szigetelőanyag, és a legjobb csúszásgátló szőnyegek több mint 93,33°C-nak is ellenállnak , ezeknek a szőnyegeknek meg kell felelniük a feladatnak, hogy megvédjék a padlóját, és nullára csökkentsék ezeket a rossz rezgéseket.

7. Terítsen néhány takarót a mosógép köré

Ha nem kíván beruházni rezgéscsillapító párnákba és szőnyegekbe, akkor van néhány otthoni jogorvoslati lehetőség, amelyet alkalmazhat, hogy megpróbálja lecsendesíteni a gépét, az egyik legegyszerűbb, ha egyszerűen takarókat vagy szőnyegeket terít a kérdéses területre. Ez segíthet csökkenteni a mosógép lába és a padló közötti súrlódást, és ezáltal a mosógép lába és a padló, vagy bármely más, hangos zajt okozó rezgés által okozott zajt.

Mint sejthető, ez nem lesz olyan hatékony, mint a csúszásgátló szőnyegek vagy párnák teljes zajszűrő képessége. Ennek ellenére, szükség esetén működhetnek, mint átmeneti intézkedés, amíg nem kapja meg ezeket a párnákat vagy szőnyegeket, vagy komolyabb probléma esetén hívjon ki egy javítócsapatot. Ha komolyan akarja venni ezt a lehetőséget, akkor megpróbálhatja a mosókonyha hangszigetelését takarókkal.

8. Duguláselhárítás a vízelvezető szivattyúban

Egy tipikus mosás során néha a mosandó ruhákról lerázódik a törmelék. Az idősebb mosógépek vagy a heves mosási mozdulatokkal rendelkező készülékek is néha kirázhatják magukat. Akárhogy is, a könyörtelenül zajos mosógép másik lehetséges oka az eltömődött lefolyószivattyú.

A jó hír itt az, hogy a teendőid elég egyszerűek - távolítsd el a dugulást, oldd meg a zajproblémát. A szivattyú tisztításához egyszerűen:

  • Keresse meg a szivattyúhoz vezető bejárati ajtót.
  • Vegye ki a szűrőt
  • Engedje le a vizet egy tálba vagy hasonló edénybe.
  • Tisztítsa meg a szivattyút és a szűrőt
  • Győződjön meg arról, hogy a dugulás forrását sikeresen eltávolította.
  • Szerelje vissza a szűrőt
  • Győződjön meg róla, hogy minden a helyén van, és zárja be a hozzáférési ajtót.

9. Gondoskodjon a csikorgásról a centrifugálási ciklus alatt

Lehet, hogy nem a sztereotip, hangos, elszabadult morgást hallja a mosógépéből, hanem inkább nyikorgást. Ha ez a helyzet, akkor lehet, hogy néhány extra intézkedést kell tennie, hogy egyszer és mindenkorra megoldja a zajproblémát.

A hangos, nyikorgó mosógép egy másik példa arra, hogy a zaj valószínűleg elárulja a probléma kiváltó okát. Egy felültöltős mosógépnél valószínűleg a mosógép csatlakozója, amely összeköti a sebességváltót és a motort. Az elöltöltősökben, valamint néhány felültöltős gépben ez lehet a fékező állórész. Másrészt, ha a mosógép nyikorog, miközben a mosógép megtelik vízzel, akkor inkább víznyomásprobléma állhat fenn.

Akárhogy is, egy újabb javítási vagy csere munkával kell számolnia, hogy megszabaduljon egy szinte biztosan elhasználódott alkatrésztől. Az utóbbi esetben szeretné eltávolítani a tömlőket a mosógépből, mindent megvizsgálni, hogy megpróbálja megtalálni, mi okozza a nyikorgást, és hívjon egy javítócsapatot, ha nem tudja saját maga megjavítani.

Záró gondolatok a zajos mosógépekről

A zajos mosógépek hihetetlenül frusztrálóak lehetnek. Elvégre az a feladatuk, hogy megkönnyítsék az életünket, nem pedig az, hogy állandó fejfájást okozzanak nekünk. Amint azonban itt bemutattuk, a zajos mosógépek javítása olyan egyszerű lehet, mint a probléma kiváltó okának azonosítása, és a probléma közvetlen kezelése szerszámokkal vagy megfizethető csúszásgátló, zajcsökkentő kiegészítőkkel.


avatar
Szerző

Margit vagyok, egy lakberendezési és design szakíró, aki 4 éve ír magazinokba és online kiadványokba. Célom, hogy segítsek Önnek, hogy szép és otthonos otthont teremtsen minimális erőfeszítéssel és költséggel.