Mosógép tisztítása fehérítővel

Ironikusnak tűnhet, hogy egy mosógépet kell tisztítani, de időnként maga a mosógép is mosásra szorul. Idővel a mosógépben felhalmozódhatnak törmelékek és szappanmaradványok, amelyekre a mikroorganizmusok hatva dohos vagy bűzös szagokat hozhatnak létre. Az összes szennyeződés eltávolítása sok munkának tűnhet, de ha egy kis fehérítővel felfegyverkezik, könnyű feladat lesz elvégezni!

A mosógépet úgy tisztíthatja fehérítővel, hogy üres mosási ciklust futtat benne. A mosási ciklusnak egy ideig futnia kell, és a forró víznek fehérítőt és mosószert kell tartalmaznia. A víz segít felitatni és fellazítani a szennyeződéseket, míg a fehérítő eltávolítja a kemény, beütött foltokat, például a penészt vagy a beszáradt koszt.

A tisztítási folyamat minden egyes lépésének megvan a maga sajátossága, és a legjobb, ha megérti őket, mielőtt fejest ugrik a tisztításba. Olvasson tovább a részletes magyarázatért, amely részletezi, hogyan hozhatja ki a legtöbbet a tisztítási folyamat minden egyes szakaszából!

Használhatunk-e fehérítőt a mosógépek tisztításához?

Nem baj, ha fehérítőt használ mosógépének tisztításához. A háztartási fehérítő az alapvető tisztítóelemek nagyszerű kombinációját kínálja. Kémiai erőt biztosít a szennyeződés és a kosz eltávolításához, amelyre a hagyományos tisztítószerek nem lennének alkalmasak, és fertőtlenítő erőt biztosít a baktériumok eltávolításához.

Amíg betartja a fehérítő használatára vonatkozó megfelelő utasításokat, addig minimális stresszel és nulla károsodással csillogó, szennyeződésmentes mosógépet kaphat.

A fehérítő mosógép tisztításához való használatának lépései

Íme egy lépésről lépésre követhető útmutató arról, hogyan tisztítsa mosógépét fehérítővel:

1. Viseljen védőkesztyűt és szellőztesse a mosóhelyiséget.

A háztartási fehérítőszer alacsonyabb koncentrációi sokkal kisebb potenciális ártalommal bírnak, de még így is van némi mérgező hatásuk a szervezetre. Ezért kell különösen óvatosnak lennie, amikor mosógépét fehérítővel tisztítja.

A fehérítőszerrel való bőrkontaktusból eredő irritáció megelőzése érdekében viseljen kiterjedt ruházatot, amely eltakarja a szabad bőrfelületet. A keze tisztítás közben gyakran érintkezik a fehérítőszerrel, ezért védőkesztyűt is viseljen.

A legtöbb márkájú háztartási fehérítő nem füstöl, ha az utasításnak megfelelően használják, de más anyagokkal reakcióba lépve gázt bocsáthatnak ki. Ha egy tisztítószer-keverék maradéka vagy valamilyen savas anyag véletlenül a mosógépben marad, a fehérítőszer klórgázt bocsáthat ki.

A biztonság érdekében a fehérítő használata közben nyissa ki a helyiség összes ajtaját és ablakát, hogy megfelelő szellőzést biztosítson. Ha van ventilátora, azt is kapcsolja be, hogy javítsa a légáramlást.

2. Készítsen fehérítő oldatot meleg vízzel

Miután beállította a megfelelő biztonsági intézkedéseket, előveheti a fehérítőt, és megkezdheti a tisztítási fázist. A legtöbb ember hajlamos a mosógép dobjára összpontosítani, mivel ez a legmarkánsabb rész, és a ruhái oda kerülnek.

Valójában a gép más részeit is ugyanolyan alaposan meg kell tisztítania, mint a dobot. Ha a gépednek van egy tiszta dobja és sok piszkos tartozéka, a dob nem marad sokáig tiszta!

Az első tartozék, amelyet meg kell tisztítania, a mosószeres fiók, amely a gép mosási ciklusait és a gép egyéb kivehető tartozékait táplálja.

Forró vízben 5:1 arányban oldja fel a háztartási fehérítőt, majd keverővel vagy kesztyűbe bújtatott kezével alaposan keverje össze.

Miután elkészítette ezt az oldatot, vegye elő a mosószeres fiókot és a mosógép dobjába tápláló egyéb kivehető fiókokat, és áztassa be őket a fehérítőoldatba.

3. Mossa ki a mosószeres fiókot és más kivehető tartozékokat.

Most, hogy a mosógép tartozékai készen állnak a tisztításra, fejest ugorhat a munkába, vagy megkönnyítheti a feladatot azzal, hogy először beáztatja őket. Ha valamelyik tartozékon van némi megszáradt maradék, akkor legalább 15 percig áztassa a meleg tisztítóoldatban.

Az áztatás alatt készítsen elő egy kemény sörtéjű kefét vagy régi fogkefét a tisztításhoz. Amikor a fiókon lévő korom megfelelő mértékben átázik, a kefével alaposan súrolja le. A legrosszabb szennyeződés általában az apró sarkokban rakódik le, ezért ezekre a területekre kell leginkább összpontosítania.

A tisztítás után némi hideg vízzel öblítse le a fehérítőt a fiókról.

4. Adjon hozzá fehérítőt, és futtasson le egy üres melegvizes mosási ciklust.

Amikor a mosógépet tápláló összes fiók tiszta, elkezdheti a dob tisztítását. Tiszta fiókokkal biztos lehet benne, hogy nem fog több szennyeződést a mosógépbe önteni, miközben megpróbálja tisztítani azt!

Állítsa a mosógépet a rendelkezésre álló legforróbb vízbeállításra, vagy töltse fel kézzel forró vízzel. Ha a folyamat nagy részét kézzel végzi, akkor a gép bezárása előtt adjon 236,50 milliliter fehérítőt ehhez a vízhez. Ha az automatizált folyamatot részesíti előnyben, öntse a fehérítőt helyette a mosószeres fiókba.

A fehérítőnek időre van szüksége ahhoz, hogy a mosógépben kifejtse hatását, ezért válasszon egyórás mosási ciklust. Ha nincs ilyen lehetősége, válassza a leghosszabb rendelkezésre álló programot, majd állítsa a mosógépet a "Fehér" vagy "Folt" tisztítási módra.

5. Állítsa meg a ciklust félúton, és hagyja, hogy a fehérítő beüljön.

A korábban kimosott fiókokhoz hasonlóan a mosógép dobjának is szüksége lehet az áztatásra. Az áztatás segít fellazítani a szennyeződések közötti erős kötéseket, így a fehérítő könnyebben behatolhat és eltávolíthatja ezeket a darabokat.

A legjobb, ha a fehérítőszeres mosási ciklust körülbelül öt percig futtatja, hogy minden összetevője megfelelően el tudjon keveredni. A keveredés után állítsa le a mosógépet, és hagyja, hogy a fehérítő a mosógép dobjában üljön, amíg az eltávolítja a csúnya koszt!

Körülbelül 20 perc múlva folytathatja az óraciklust, és lefuttathatja a végéig.

6. Futtasson le egy üres öblítési ciklust a maradék fehérítőszer kiöblítéséhez.

Ha a mosógépből származó eltolódott szagokkal volt dolga, a fehérítő mosási ciklusnak mostanra már meg kell szabadítania őket. Belenézhet a dobba, hogy meggyőződjön arról, hogy a szagok, a penész és a szennyeződések eltűntek.

Ha maradtak még darabok, akkor a fiókok tisztításához használt kefével erősebben átkaparhatja. Ha minden szennyeződés eltűnt, a dob területének tisztításához az utolsó lépés a fehérítőszer-maradványok eltávolítása.

Ehhez egy üres öblítési ciklust futtat le, hasonlóan a korábbi fehérítőszeres mosáshoz. A különbség az öblítési ciklusban az, hogy csak 5 percig fog tiszta forró vizet futtatni.

7. Tisztítsa meg a gumitömítést egy ruhával és fehérítőszerrel

Amikor a mosógép dobja tiszta és kiöblített, van még egy utolsó alkatrész, amiről gondoskodnia kell - a gumitömítés. A tömítés a mosógép rakodóajtójánál elhelyezett gumikör.

A tömítés elengedhetetlen ahhoz, hogy a mosási ciklusok során a vizet a gépben tartsa, de nagyon hajlamos a különböző szennyeződések megrekedésére. Ilyen szennyeződések például a következők:

  • Szappanos vízkő
  • Penész
  • Penész
  • A szennyesben felejtett apró tárgyak

A tömítés tisztítása egyszerű folyamat, mivel gumiból készült, és eléggé hozzáférhető. Egy másik fehérítőoldatot kell készítenie 5:1 víz és -fehérítő arányban. Mivel ezt a keveréket magára a tömítésre kell majd felvinnie, okos hack, ha az oldatot egy szórófejes flakonba tölti át, vagy kész fehérítő spray-t használ.

Törölje át a tömítést egy ebbe a fehérítőszer-keverékbe áztatott ruhával, majd vigyen fel újra egy keveset a keverékből közvetlenül a tömítésre. Hagyja a fehérítőt öt percig hatni, majd térjen vissza, hogy ismét áttörölje.

8. Törölje le a külső felületet meleg szappanos oldattal

Voila! A mosógép dobja és tömítése tiszta. Még egy opcionális tisztítási lépés a gép külsejének letörlése. Ez nem feltétlenül szükséges, de a higiénia szempontjából nagyszerű, és segít még jobban szemléltetni a tisztítást.

A külső tisztításhoz nem szükséges fehérítőt használni. Mindössze annyit kell tennie, hogy némi mosószert keverjen meleg vízbe, mártogasson bele egy ruhát, és törölje át a gépet. A szappanos törlés után egy tiszta meleg vízbe mártott ronggyal még egyszer átöblítheted.

Mi történik, ha túl sok fehérítőt teszel a mosógépbe?

Tekintettel a fehérítő keménységére, okos dolog kideríteni, mi történhet a mosógépeddel, ha túlzásba viszed a tisztítás során!

Ha túl sok tiszta fehérítőt teszel a mosógépedbe, annak egyik létfontosságú alkatrésze sem fog károsodni. A háztartási fehérítő elég erős ahhoz, hogy hatással legyen az olyan kényes tárgyakra, mint az emberi bőr, de elég híg ahhoz, hogy kevés hatással legyen a mosógép erős anyagaira.

Eltömítheti azonban a mosógépet, ha túl sok fehérítőt tesz bele más tisztítószerekkel együtt. Ez a keverék olyan reakciót okozhat, amely különböző gázokat, köztük klórt szabadít fel. Ezek a gázok mérgezőek, és károsíthatják a mosógépet.

A fehérítő vagy az ecet jobb a mosógépek tisztítására?

A fehérítő jobb, mint az ecet a mosógép tisztítására. Az ecet hatékonyan oldja a szappanlerakódásokat és más keményvizes lerakódásokat, de a fertőtlenítésre kevés hatással van. A fehérítő ezzel szemben mind az oldásra, mind a fertőtlenítésre hatékony.

A legjobb eredmény elérése érdekében mindkét tisztítószert különböző időpontokban használhatja. Ez azt jelenti, hogy először lefuttat egy fehérítőszeres mosási ciklust, majd kiöblíti és lefuttat egy ecetes ciklust. Ügyeljen arra, hogy ne használja mindkét terméket egyszerre, hogy elkerülje a klórgőzök felszabadulását.

Zárószavak

Fantasztikus tisztító tulajdonságai ellenére a fehérítőszer olyan durva összetevőket tartalmaz, amelyek miatt szkeptikus lehet a mosógépen való használatával kapcsolatban. Ezekkel a tippekkel azonban megtanulta, hogyan kell helyesen cselekedni. Készen állsz a mosógép tisztítására!


avatar
Szerző

József szakértő író, aki a lakásfelújítás, -javítás és -építés szakterületére specializálódott. Szenvedélye, hogy részletes, könnyen érthető, alapos és pontos információkkal lássa el olvasóit, hogy másoknak is segítsen sikert elérni a projektjeikben.