Konyhai mosogatószűrők - Amit tudni kell

Ha új mosogatószűrőt vásárol, mindent tudnia kell a különböző típusokról és méretekről. Ellenkező esetben a végén egy rosszul illeszkedő szűrőt kaphat a konyhai mosogatóhoz. Ha ugyanis a szűrő átmérője túl nagy vagy túl kicsi, az ételek megakadhatnak a mosogatócsőben. És ezt ki szeretné?

Az alábbiakban minden szükséges információt megtalál a konyhai mosogatószűrőkről, beleértve a típusokat, méreteket és azt, hogy hogyan találja meg a legjobbat a mosogatójához.

Mik azok a konyhai mosogatószűrők?

A konyhai mosogatószűrők fémsziták vagy finom hálós szűrők, amelyek a mosogatóba kerülnek. Céljuk, hogy távol tartsák a szennyeződéseket és az ételeket a lefolyótól. Ezeket a szűrőket úgy ürítheti ki, hogy egyszerűen felemeli őket, és tartalmukat a szemetesbe dobja. Ennek eredményeként egyetlen használat után sem kell új szűrőt vásárolnia.

Szerezzek be konyhai mosogatószűrőt, ha van szemétgyűjtőm?

Bár a szemétgyűjtők nagyon hasznosak, fontos megjegyezni, hogy nem minden típusú anyagot lehet biztonságosan beletenni. Például az olyan használati tárgyak, mint a villák vagy eltömítik a szemétgyűjtőt, vagy pedig javíthatatlanul károsítják azt. Ezért mindig jó ötlet, ha van egy extra akadály, hogy semmi nem kívánt dolog ne kerüljön a mosogatóba.

A konyhai mosogató szűrők szabványos méretűek?

Bár egyes mosogatószűrők hasonlóan nézhetnek ki, lényeges megjegyezni, hogy nem szabványos vagy univerzális méretűek. Valójában a méretük az Ön mosogatójának lefolyónyílásának átmérőjétől függ. Ennek ellenére a szűrőket úgy tervezték, hogy illeszkedjenek a legtöbb konyhai lefolyóhoz, amelyek szabványos mérete 8,89 cm és 11,43 cm között mozog.

A konyhai mosogató szűrők főbb típusai

A konyhai mosogató szűrők különböző típusokban kaphatók, például hátsó anya, dupla csésze, kosár, karima és még sok más. És bár hasonló célt szolgálnak, funkcionalitásban, anyagban és néha méretben is különböznek.

1. Hátsó anyás szűrő

a nevüket a hátsó anyáról kapták, amely az összes alkatrészt a helyén tartja. Levehető kupakkal rendelkeznek, amely összegyűjti a törmeléket, így gyorsan megszabadulhat tőlük. A kupakot a hátsó anyával elforgatva a lefolyó víz áramlását is korlátozhatja. A mosogató és a szűrő közötti teret lezáró gumitömítés pedig segít megelőzni a vízszivárgást.

Ami azonban különlegessé teszi ezt a típusú szűrőt, az az, hogy a vízvezetékrendszerhez kell csatlakoztatni. Pontosabban, ahelyett, hogy a szűrőt egyszerűen a lefolyó fölé helyezné, magába a csőbe kell bedugnia. Bár ez kissé kényelmetlenül hangzik, segít megakadályozni, hogy bármilyen törmelék kerüljön a vízvezetékrendszerbe. Az egyetlen igazi hátránya, hogy néha a törmelék elakadhat a szűrőben, ami megakadályozza, hogy a víz úgy folyjon, ahogyan kellene, amíg teljesen el nem távolítja.

Előnyök:

  • A telepítési folyamat meglehetősen egyszerű
  • Könnyen eltávolítható és tisztítható
  • Megakadályozza, hogy minden törmelék eltömítse a csövet
  • Használható a vízáramlás korlátozására

Hátrányok:

  • Néha elakadhat

2. Dupla csésze szűrő

473,00 milliliterből áll. Az egyiket általában a lefolyónyíláshoz rögzítik, és néha közvetlenül a vízvezetékrendszerbe csavarozható. A másik a tetején helyezkedik el, és tisztításhoz eltávolítható. Más szóval, az alsó csésze a tartó, míg a felső csésze a dugó.

Bár hasonlít a hátsó anya szűrőhöz, ez a változat keskenyebb formájú, és egy kicsit nehezebb lehet a beszerelése. Azonban még mindig nagyon hatékonyan megakadályozza, hogy a törmelék a csőbe kerüljön. A felső csészét elforgathatja, hogy amikor csak kívánja, teljesen leállítsa a lefolyó víz áramlását. És mivel a felső részt bármikor eltávolíthatja, a szűrő tisztításával sem lesz gondja.

Előnyök:

  • Rendkívül tartós
  • Megakadályozza a törmelék bejutását a csőbe
  • Könnyen tisztítható
  • Teljesen megállíthatja a lefolyó víz áramlását

Hátrányok:

  • Nehezebb lehet a telepítés

3. Karimás szűrő

Ha a mosogató vízvezetéke karimával rendelkezik, előfordulhat, hogy a legtöbb szűrőtípust nem tudja használni. Ebben az esetben egy , amely biztonságosan csatlakozik a karimához, hogy kiszűrje az ételmaradékokat. A mosogató végéhez csatlakozó védőperemmel is rendelkezik, amelynek célja a vízszivárgás megakadályozása.

Ami a funkcionalitást illeti, a karimaszűrő egyszerre képes összegyűjteni a törmeléket és megállítani a lefolyó víz áramlását. Kivétele is egyszerű, mivel nem kell kicsavarni a tisztításhoz és az ételmaradékok eltávolításához. Sajnos a karimaszűrők általában elég drágák, attól függően, hogy milyen anyagot választ. Ami azt illeti, ha a legtartósabb és legmegbízhatóbb karimaszűrőt szeretné, akkor akár 60 eurót is költenie kell.

Előnyök:

  • Egy minden egyben szűrő
  • Könnyen felszerelhető és eltávolítható
  • Néhány mosogatóhoz csatlakoztatott mosogatóhoz illeszkedik

Hátrányok:

  • Kicsit drága

4. Kosár szűrő

a szűrők egyik leggyakoribb típusa. Általában fémből vagy hálóból készülnek, és alakjuk a kosáréhoz hasonló. A legtöbb szűrővel ellentétben ezek a lefolyóba vagy a lefolyóra ülnek, anélkül, hogy a lefolyóhoz csatlakoznának. Ennek eredményeképpen nagyon könnyen felszerelhetők és eltávolíthatók.

Bár a kosaras szűrők nagy mennyiségű törmeléket képesek elzárni, nem olyan megbízhatóak, mint más szűrők. Leggyakrabban apró ételmaradványokat fog észrevenni, amelyek átmennek a szűrőn. Ezenkívül nem tudja vele korlátozni a lefolyóvíz áramlását, ami egyesek számára kizáró ok lehet.

Előnyök:

  • Megfizethető
  • Könnyen telepíthető és eltávolítható
  • A legtöbb mosogatóhoz illeszkedik

Hátrányok:

  • Nem használható a lefolyó víz áramlásának korlátozására.
  • Nem blokkol minden ételmaradékot

5. Szintaszűrő

egyszerű szűrőeszközök, amelyek képesek blokkolni az élelmiszerrészecskéket. Nem rendelkeznek bonyolult rendszerekkel vagy gumitechnológiával, és csak egy tartós hálóra támaszkodnak. Egyes szintaszűrők tartalmazhatnak egy extra peremet a lefolyó víz korlátozására.

Ha tehát egy megbízható és megfizethető szűrőt szeretne, akkor ezzel nem tévedhet. Csak azt tartsa szem előtt, hogy mivel nincs módja a lefolyóhoz való rögzítésre, néha a szűrő lebeghet, különösen, ha túl sok víz van a mosogatóban.

Előnyök:

  • Nagyon kedvező árú
  • Tartós háló és test
  • Könnyen felszerelhető és eltávolítható
  • Bármilyen törmeléket képes elzárni, függetlenül annak méretétől

Hátrányok:

  • Nem rögzíthető tartósan a lefolyóhoz

6. Stopper szűrő

olyan összetett szűrők, amelyek beépített dugóval rendelkeznek. Általában a szerkezetük egy középső csapot tartalmaz, amely be- és kikapcsolja a dugót. Amikor a dugó le van húzva, a víz a mosogatóban marad. Ha a dugó felfelé van, a víz szabadon áramlik, miközben a szűrő felfogja a szennyeződéseket.

Az emberek általában a karimás szűrők alternatívájaként használják a dugós szűrőket. Ez azért van, mert az előbbi olcsóbb és több mosogatóhoz illik. Ráadásul a dugós szűrőket nagyon könnyű felszerelni; csak annyit kell tennie, hogy felhelyezi őket a lefolyóra, és erősen megnyomja, amíg a szűrő szilárdan rögzül hozzájuk.

Előnyök:

  • Könnyen felszerelhető és eltávolítható
  • Az ár elfogadható
  • A legjobb szűrő, ha vizet szeretne tárolni a mosogatóban

Hátrányok:

  • Nem illik minden típusú mosogatóhoz

7. Lefolyószűrő

Végül, de nem utolsósorban, egy alaptípusú mosogatószűrő. Rendkívül megbízhatóak, és képesek felfogni az ételmaradékot és más szilárd részecskéket, mielőtt azok a lefolyócsőbe kerülnének. A lefolyószűrők nagy teherbírású szűrővel vagy hálóval rendelkeznek, amely tömör fémből készült.

Az ilyen típusú szűrők fő vonzereje, hogy a legegyszerűbben használható szűrők. Csak helyezze a lefolyóra, és gond nélkül megszűri az ételt. Azonban figyelembe kell vennie, hogy a lefolyószűrők nem tudják korlátozni a víz áramlását. Tehát, ha ez fontos tulajdonság az Ön számára, akkor a legjobb, ha egy olyan alternatívát választ, mint a dugós szűrő.

Ezenkívül, a vízszintes szűrőkhöz hasonlóan ezek is lebeghetnek, ha a mosogatót elönti a víz, mivel nincs mód arra, hogy tartósan rögzítsék őket a lefolyóhoz.

Előnyök:

  • Könnyen felszerelhető és eltávolítható
  • A legkisebb hulladékrészecskéket is képes megállítani
  • Rendkívül tartós

Hátrányok:

  • Nem rögzíthető tartósan a lefolyóhoz

A megfelelő méretű konyhai szűrő kiválasztása

A konyhai lefolyók, mosogatók és még a vízvezetékrendszerek is otthonról otthonra változnak. Ezért mielőtt szűrőt vásárolna, feltétlenül vegye figyelembe a lefolyó méretét.

A mosogatószűrő nyílásának mérése

Hagyományos szűrő, például kosár vagy karima vásárlásakor használhatja régi szűrőjének méreteit. Ha azonban már nincs meg, akkor meg kell mérnie a lefolyónyílását. Ehhez azonban többre van szükség annál, mint hogy a mérőszalagot átlósan a nyíláson átlósan helyezze. Valójában van néhány lépés, amelyet követnie kell:

  • Először is, a mérőszalag mellett szerezz egy tollat és egy kis papírt, hogy mindent felírhass.
  • Kezdje azzal, hogy megméri a kör alakú lefolyó tetejét. Ha nehezen megy, megbecsülheti a távolságot a kör egyik pontjától a másikig. De győződjön meg róla, hogy a lefolyó legszélesebb részét méri, és nem valami mást.
  • Ezután tartsa függőlegesen a mérőszalagot, és csúsztassa a lefolyó belsejébe. Le kell írnia a sekély mélység mérését, hogy a szűrő teste tökéletesen illeszkedjen.
  • Ismételje meg a folyamatot néhányszor, amíg biztos nem lesz benne, hogy a megfelelő méretekkel rendelkezik.

Ha megvan a mérés, akkor olyan szűrőt kell keresnie, amelynek átmérője nagyobb, mint a lefolyónyílás átmérője. A lefolyószűrő testének is egy kicsit kisebbnek kell lennie, mint a lefolyó függőleges hossza, hogy megfelelően illeszkedjen.

A mosogatószűrő dugójának mérése

Ha már van szűrője, és csak a dugóját szeretné kicserélni, akkor is szükség lesz néhány mérésre. A régi dugót az átmérőjének és mélységének megmérésével használhatja fel. Vagy ha ez nem lehetséges, akkor meg kell mérnie a lefolyóját, hogy tudja, milyen méretet kell vásárolnia.

Csak tartsa a mérőszalagot a mosogató alján, hogy meg tudja határozni a dugólyuknak szánt hely átmérőjét. Ne feledje, hogy a mérésnél figyelembe kell vennie a lefolyó körüli fémgyűrűt. Megmérheti egyszerűen a belső peremet is, de a nagyobb pontosság érdekében néhányszor meg kell ismételnie a mérést.

Hogyan cserélje ki a mosogatószűrőt

Ki szeretné cserélni mosogatószűrőjét, de nem szeretne pénzt költeni vízvezeték-szerelőre? Akkor a következőt kell tennie:

  • Először is ellenőrizze, hogy a mosogatója szivárog-e. Ehhez egy törölközőt kell a mosogató és a lefolyó közé helyeznie. Nyissa meg a csapot, és hagyja, hogy a mosogató megteljen vízzel. Ha a törölközője nedves lesz, akkor szivárgás van, és szakembert kell hívnia. Ellenkező esetben folytathatja a következő lépésekkel.
  • Csúszófogóval távolítsa el a szűrőt a helyén tartó záróanyát. Vigyázzon, hogy ne alkalmazzon túl nagy erőt, mert megsérülhetnek a lefolyó egyéb alkatrészei.
  • Ezután kérjen meg valakit, hogy tartson egy csavarhúzót a szűrő és a csőcsatlakozás közé. Közben ki kell szerelnie a szűrő alkatrészeit, és elő kell készítenie az új készüléket.
  • Ezután vigyen fel némi vízvezeték-szerelő gittet a lefolyónyílás tetejére vagy peremére. Ezután az új szűrője alsó részét a gittre rögzítheti, és lenyomhatja. E folyamat során hozzáadhatja a szűrő többi alkatrészét.
  • Végül csavarja be ismét a záróanyát, és ellenőrizze a szivárgást, ugyanúgy, mint a régi szűrő eltávolítása előtt.

Végső gondolatok

Végeredményben a szűrők egy kis kiegészítője a konyhai felszerelésnek, amely sok fejfájástól kímélheti meg Önt. Nemcsak azt akadályozzák meg, hogy a törmelék bejusson a csőbe, és végül eltömítse azt, hanem a mosogatót is tisztán és szagtalanul tartják. És bár sokféle szűrő létezik, mindegyik szépen elvégzi a feladatát.


avatar
Szerkesztő

Üdvözletem, a nevem Bárczi, az ujratervezni.com főszerkesztője és létrehozója vagyok. Emellett vállalkozóként dolgozom egy lakásfelújítással foglalkozó cégnél, és nagy tapasztalattal rendelkezem az otthonok építése és felújítása terén. Remélem, hasznosnak találja weboldalamat!