10 módszer az ajtók becsapódásának megakadályozására

Van olyan ajtaja, amelyik állandóan becsapódik? Senki sem élvezi a váratlan hangos zajokat. Ha megtaláljuk a módját annak, hogy megakadályozzuk az ajtócsapódást, elkerülhetjük, hogy megijedjünk vagy felébresszük alvó gyermekünket. Még ha hozzá is szokott a hanghoz, a hirtelen zaj akkor is hihetetlenül idegesítő lehet.

A probléma megoldásának legjobb módja jellemzően az ok felderítése. Az ajtócsapódásoknak számos oka lehet.

Például az ajtó túl nehéz lehet, vagy egyenetlenül lóghat. Erős szellő is okozhatja a becsapódást. A zárószerkezettel ellátott ajtók a csukló vagy a kar rögzítésével kapcsolatos probléma miatt tehetik ezt meg. Néha úgy tűnhet, hogy az ajtó minden ok nélkül becsapódik.

Szerencsére számos megoldás létezik a csapódó ajtók kezelésére is.

Miért csapódik az ajtó?

A megfelelő megoldás megtalálásához vegye figyelembe a helyzetének részleteit. Az ajtó kinyílik vagy becsapódik? Belső vagy külső ajtóról van szó?

A vadul kinyíló vagy becsukódó belső ajtók esetében próbáljon meg ajtógátlót hozzáadni. Ez a legegyszerűbb, legköltséghatékonyabb megoldás.

Az ajtóstop egyszerűen egy ék, amelyet az ajtó alá helyez, hogy megakadályozza az ajtó elmozdulását. Kaphat egy alap gumi ajtó éket kevesebb, mint 5 $ .

Ha nem tetszik a gumi ék kinézete, szerezzen be króm, nikkel vagy rozsdamentes acél bevonatú, a kilincs és a zsanérok stílusához illeszkedő kick-down ajtómegállókat.

Sajnos egy megfizethető árú ajtóstop nem fog minden helyzetben működni. Használjon az alábbi 10 legjobb módszer közül egyet vagy többet az ajtócsapódás megakadályozására.

Az ajtók becsapódásának megakadályozására szolgáló 10 módszer listája

1. Tompítsa a zajt habszivacscsíkokkal

Az első megoldás a zaj tompítására szolgáló habszivacscsíkok használata. A habszivacs tompítja az ajtó csukódását, még akkor is, ha erőszakkal zárja be.

Használjon ragasztót . Ezek különböző hosszúságban kaphatók, és méretre vághatók, hogy illeszkedjenek az ajtókerethez.

A ragasztó eltávolítása előtt mérje ki és vágja le a csíkokat. Az ajtó előkészítéséhez tisztítsa meg az ajtókeret belső oldalát szappanos vízzel és nedves ruhával. Alaposan tisztítsa meg a belső teret, majd törölje szárazra.

Távolítson el néhány centimétert a ragasztóhátlapból, és helyezze közvetlenül az ajtókerethez. Kezdje az egyik sarokban, ügyelve arra, hogy a csíkot egyenletesen igazítsa a keret mentén.

Ne nyomja erősen a ragasztót, amíg az egész ajtókeretet ki nem sorakoztatta, arra az esetre, ha vissza kell húznia a ragasztót, hogy kiegyenesítse a csíkot.

Amikor a csíkok megfelelően elhelyezkedtek, hüvelykujjával szorítsa a csíkot erősen a kerethez.

Most már van egy párnád, amely megakadályozza, hogy az ajtó becsapódjon, akár a széltől, akár amikor be akarod csukni.

2. Párnázza ki az ajtót filcpárnákkal

A filcpárnák egy másik lehetőséget biztosítanak az ajtó becsapódásának tompítására. Az időjárási csíkokhoz hasonlóan megakadályozzák, hogy az ajtó hangos hangot adjon, amikor az ajtókeretnek ütközik.

Ezeket a párnákat általában a bútorokon használják, hogy megakadályozzák a padló karcolását.

A kis pöttyök ragasztóval vannak ellátva, és az ajtókeret belső oldalára, a közepükhöz közel rögzíthetők. Ha nem tudja, hogy milyen méretet használjon, szerezzen be egy .

Adjon hozzá két párnát, egy hüvelyk vagy 5,08 cm távolságban a zár és a kilincs fölött. Ha ez nem enyhíti a csapást, próbáljon meg még két párnát hozzáadni, az előző kettőnél magasabbra és alacsonyabbra.

3. Az ajtócsukó ellenőrzése és beállítása

Az ajtócsukók olyan mechanikus eszközök, amelyeket arra terveztek, hogy az ajtókat lassan becsúsztassák. Gyakran látni ezeket a paravánajtókhoz, verandaajtókhoz és a kereskedelmi ingatlanok vagy vállalkozások bármely külső ajtajához csatlakoztatva.

A záró megakadályozza, hogy az ajtó nyitva maradjon, de az ajtó becsapódását is okozhatja, ha a feszítés nem megfelelő, vagy a záró rosszul van felszerelve.

A pneumatikus és a hidraulikus a leggyakoribb lehetőségek. A pneumatikus ajtócsukók levegővel működnek, míg a hidraulikus ajtócsukók hidraulikafolyadékot használnak. Mindkét opció jellemzően rendelkezik egy csavarral a feszítés beállításához.

A feszítőcsavar beállításához használjon csavarhúzót. Ennek a fő rögzítőelem felső oldalán kell lennie, az ajtó tetejének közelében.

Valószínűleg egy lépcsősámlira vagy létrára kell állnia, hogy jobban megnézhesse. Ha nem látja az állítócsavart, akkor lehet, hogy egy kis műanyagdarab takarja. A fedelet általában egy laposfejű csavarhúzóval lehet eltávolítani.

Néhány csavar jelöléssel van ellátva, így tudja, hogy melyik irányba kell elforgatni a feszültség beállításához. Általában az óramutató járásával megegyező irányba történő elforgatás növeli a feszültséget, növelve ezzel a lengési sebességet. Az óramutató járásával ellentétes irányba történő elfordítás lazítja a rugót, csökkentve a lengési sebességet.

Állítsa be a csavart negyed fordulatra, majd tesztelje az ajtót. Ha még mindig becsapódik, folytassa a csavar beállítását.

Ha az ajtó továbbra is becsapódik, függetlenül a feszítéstől, lehet, hogy az egész ajtócsukó rosszul van felszerelve. Az ajtón vagy az ajtókereten lévő konzolok túl közel lehetnek egymáshoz, vagy rosszul vannak beállítva.

Töltse le a gyártó utasításait, és ellenőrizze, hogy a készülék megfelelően van-e felszerelve. Ha ezek a lépések nem oldják meg a problémát, valószínűleg új ajtócsukóra lesz szüksége.

Használj ajtócsukót, hogy megakadályozd az ajtók becsapódását.

4. Ajtócsukó beszerelése

Ha az ajtó még nem rendelkezik ajtócsukóval, akkor annak beszerelése segíthet megakadályozni az ajtó becsapódását. Csak ne feledje, hogy nagyon gondosan kövesse a beszerelési utasításokat. Használjon szintezőt annak biztosítására, hogy a fő ház egyenes legyen, amikor az ajtóra szerelik.

A pneumatikus ajtócsukók és a hidraulikus ajtócsukók az Ön két fő választási lehetősége.

diszkrétebbek és könnyebben felszerelhetők. Ez a szabványos teherbírású ajtócsukó bármilyen ajtóra felszerelhető, és teljes 90 fokos nyitást tesz lehetővé. Az egyetlen hátránya, hogy időnként meg kell zsírozni, hogy zökkenőmentesen működjön.

ipariasabb megjelenésűek és több helyet foglalnak, de általában jobban működnek. A csúszó mozgása sima, és megakadályozza, hogy az ajtó becsapódjon vagy kinyíljon.

5. Használjon gumiszalagot a becsapódás megállítására

Az ajtók becsapódásának megakadályozására a legkevésbé költséges módszer egy gumiszalag hozzáadása. Lehet, hogy ez nem minden ajtónál működik, de csak néhány másodpercig tart a tesztelés.

Nyissa ki az ajtót, és helyezze a gumiszalagot a kilincs köré. Nyújtsa ki a szalagot, és tekerje az ajtó másik oldalán lévő kilincs köré. Helyezze el a szalagot úgy, hogy az ajtó körbetekerésekor a retesz fölött és alatt is megnyúlik.

A szalag egy kis gumiból készült ütközőt hoz létre, amikor az ajtó az ajtókeretnek ütközik. Tartsa szem előtt, hogy ez nem igazán oldja meg a probléma okát. Csak megakadályozza, hogy az ajtó nagy zajt csapjon.

6. Cserélje ki az ajtópántokat

Az ajtópántok az ajtók túl gyors kilengését okozhatják, ha kopottak vagy rosszul vannak felszerelve. Ellenőrizze a zsanérokat, hogy egyenesek-e. Nyissa ki teljesen az ajtót, és egy vízszintes segítségével ellenőrizze az egyes zsanérokat.

Cseréld ki az ajtópántok zsanérjait, ha az ajtók csapódnak.

Ha a zsanérok egyenetlenek, új lyukak fúrásával újra elhelyezheti őket a megfelelő rögzítéshez. Szerencsére nem kell mindhárom zsanért átállítania.

Ehhez a projekthez kézi fúróra és horgonycsavarokra lesz szüksége. Ha a régi csavarok elhasználódtak, akkor azokat is ki kell cserélnie.

Valószínűleg át kell majd helyeznie a lyukat egy-két milliméterrel a zsanér kiegyenesítéséhez szükséges irányba. A legegyszerűbb megoldás, ha a meglévő lyuknál valamivel nagyobb fúrófejjel új lyukat fúr.

Az új furat lényegében a meglévő helyébe lép, de most már túl nagy a meglévő csavarhoz. Használjon a fúrófej méretének megfelelő méretű horgonycsavart. Ha 5/ 40,64 cm-es fúrófejet használ, akkor 5/ 40,64 cm-es falidübeleket használjon.

A horgonynak részben bele kell csúsznia a lyukba. Egy gumikalapáccsal óvatosan ékelje be a horgonyt úgy, hogy az egy vonalban legyen az ajtókerettel. Lehet, hogy meg kell ismételnie ezeket a lépéseket a többi lyukkal ugyanannál a zsanérnál.

Amikor az új lyukak a helyükre kerültek, rögzítse újra a zsanérokat és az ajtót. Remélhetőleg az egyenes ajtónak nem kell többé kinyílnia vagy becsukódnia.

Egy másik probléma a kopott zsanérok. Ha a zsanérok kopottak, az ajtó könnyebben kinyílik, ha nincs teljesen zárva.

Mérje meg a meglévő zsanérokat, mielőtt újakat vásárolna. Ha a méretek egyeznek, nem kell új lyukakat fúrnia. Csak győződjön meg róla, hogy vízmértéket használ, hogy az új zsanérokat egyenesen tartsa.

7. Használjon ajtócsapszegvédőt

A következő módja annak, hogy megakadályozza az ajtó becsapódását, egy becsípődésgátló hozzáadása. Ezeket a termékeket ujjbecsípődés elleni védelemnek is nevezik, és gyakran árulják őket bababiztos megoldásként, mivel megakadályozzák az ujjak beakadását is az ajtóba.

Ide tartoznak az extra puha habból készült darabok. A habszivacsdarab az ajtó köré, a kilincs fölé illeszkedik. Ez nem akadályozza meg az ajtó becsapódását, de hatékonyan megakadályozza az ajtó becsukódását.

Ezzel a készlettel hat védőt kap. Ajtónként csak egy darabra van szüksége, így az egész házban használhatja őket.

8. Fektessen huzatgátló ruhát az ajtó alá

A huzatgátlók vagy ajtótömítések hosszú, vékony szövetcsövek. Egy ilyen tömítés használata olyan, mintha egy feltekert törölközőt helyezne az ajtó aljára. Megakadályozza a huzat és a szagok áthaladását.

Ezeket úgy tervezték, hogy bármilyen ajtó alá beférjenek, hogy megakadályozzák a huzat bejutását. Bár elsősorban arra szolgálnak, hogy télen javítsák a fűtés hatékonyságát, megakadályozhatják azt is, hogy az ajtók a huzat miatt kinyíljanak vagy becsukódjanak.

Anyaga szintetikus gyapjúból készül, míg a belsejében nejlonszálas töltelék és súlyozott pamutzsákok találhatók. Ebből az ajtótömítésből kettőt kap, hogy távol tartsa a huzatot vagy megakadályozza a becsapódást.

Ezek egyszerű, sokoldalú megoldások szinte bármilyen típusú ajtócsapódási problémára. Ha az ajtó hajlamos a becsapódásra, helyezze a tömítést az ajtó elé. Ha az ajtó becsapódik, használja a tömítést ajtótámaszként.

9. Védje a falakat ajtóütközővel

Amikor egy ajtó becsapódik, a kilincs horpadás vagy lyuk keletkezhet a szomszédos falon. Az ajtóütközők olyan kör alakú hab- vagy műanyag párnák, amelyeket a falra rögzítenek a kilincs magasságában.

Az ütköző védi a falat, és megakadályozza, hogy az ajtó kinyíláskor becsapódjon.

Ha sok ajtaja van, amelyeket meg akar akadályozni a falnak ütközéstől, akkor ez a legjobb ajánlat. Az ütközők öntapadósak és áttetszőek, így könnyen felszerelhetőek és diszkrétek.

Ha a falba illeszkedő kialakítást részesíti előnyben, az XfenUS fehér, kerek, puha gumiból készült falvédők a legjobb választás. A készlet két fehér, öntapadós hátlappal ellátott ütközőt tartalmaz. Laposak, mégis elegendő párnázottságot biztosítanak ahhoz, hogy az ajtó ne sértse meg a falat vagy ne csapjon hangos zajt.

10. Fedje le az ajtófélfát egy párnával

A gumiszalag-trükkhöz hasonlóan az ajtó egy részét letakarhatja, hogy megakadályozza a hangos becsapódást az ajtókerethez. A puha anyagból készül, és bármelyik ajtó kilincse fölé illeszkedik.

A gumiszalag-trükktől eltérően ez a párna az egész ajtózárat befedi, mégis elég vékony ahhoz, hogy az ajtót be lehessen csukni. Megakadályozza az ajtó reteszelését, amikor becsukja, és megakadályozza, hogy az ajtó a kerethez ütközzön.

A párna lehetővé teszi a hálószobákba való csendes be- és kilépést is, ami nagyszerű lehetőség, amikor az alvó gyerekeket próbálja ellenőrizni.

Az ajtó becsapódásától való óvása nem túl nehéz feladat

Ha meg akarja akadályozni, hogy az ajtó becsapódjon, használjon ajtótámasztót vagy ajtótömítést, hogy a helyén tartsa.

A becsapódó ajtók esetében használjon időjárás-szabályozót, gumiszalagot, párnát vagy automata ajtócsukót. Szükség lehet a zsanérok cseréjére is, ha azok egyenetlenek vagy a kopás jeleit mutatják.

Ha ezek közül a megoldások közül egyik sem működik, van egy utolsó lehetőség - szerezzen be egy új ajtót.


avatar
Szerző

Margit vagyok, egy lakberendezési és design szakíró, aki 4 éve ír magazinokba és online kiadványokba. Célom, hogy segítsek Önnek, hogy szép és otthonos otthont teremtsen minimális erőfeszítéssel és költséggel.