5 módja annak, hogy a kültéri függönyök ne fújjanak a szélben

A kültéri függönyök hatékonyan védik Önt a naptól és más elemektől. Azonban még egy kis szél esetén is fújhatnak és gomolyoghatnak körülötted, sok bosszúságot okozva. Hogyan akadályozhatja meg, hogy körbefújja őket?

Ha elolvasta ezt a cikket, akkor néhány értékes tippet kaphat ahhoz, hogy kültéri függönyeit ne fújja a szél, így jobban élvezheti a szabadban töltött időt. Tehát kezdjük el a munkát.

1. Helyezzen súlyokat a szegélybe

Az egyik leggyakoribb módszer a kültéri függönyök körbefújásának megakadályozására az, hogy a szegélyhez súlyokat rögzítünk. Ezáltal a függönyök alul nehezebbé válnak, és kevésbé valószínű, hogy a szélben körbefújja őket. Erősebb szél esetén azonban szükség lehet egy másik módszerre is.

Ezek a nehezékek lehetnek bármilyen apró tárgyak, amelyek az otthonodban hevernek, többek között:

A súlyok szegélyhez való rögzítéséhez egy varratszaggatót kell használnia a függöny szegélyének kinyitásához. Ezután elhelyezheti a kis, nehéz tárgyakat a szegélybe, és újra összevarrhatja a szegélyt. Próbálja meg a súlyokat a szegélyre varrva vagy szövetragasztóval rögzíteni, ami megakadályozza a súlyok elmozdulását és nagyobb stabilitást biztosít.

A nagyobb stabilitás érdekében az oldalsó szegélyekhez is rögzíthet néhány súlyt. A gravitáció hatására lecsúsznak, ezért ragassza vagy varrja őket a szövetre.

Ha kültéri függönyei átlátszó vagy könnyű anyagból készülnek, a súlyozott tárgyakat az anyagon keresztül látni fogja, ami szemet szúrhat. Ebben az esetben érdemes a tárgyakat a szövet színével megegyező színűre festeni, hogy kevésbé legyenek láthatóak.

Az is előfordulhat, hogy a súlyokat el kell távolítania, amikor mossa vagy vegytisztítja a kültéri függönyöket. Ebben az esetben, hogy a dolgok kényelmesebbé váljanak, érdemes tépőzárral vagy gombokkal rögzíteni a szegélyt a varrás helyett.

2. Mágnesezze a függönyeit

A függönyök mágnesezése jól fog működni, ha fémkorláttal rendelkeznek, és nagy fémtárgyak közelében vannak. Körülbelül egy tucatot kell vásárolnia, majd elhelyeznie őket az alsó, külső és belső oldalsó szegélyekbe.

A nagy teherbírású mágnesek erős mágneses mezővel rendelkeznek, és némi erőre van szükség ahhoz, hogy szétváljanak, így tökéletesen ellenállnak a szeles körülményeknek.

A belső oldalsó szegélyek egymáshoz rögzítésével az egyes függönyöket összefoghatja, amikor szeles az időjárás. Ezáltal egyetlen függönyegységet hoz létre, amely nehezebb és kevésbé valószínű, hogy körbefújja a szél.

Mivel a függönyök nagy teherbírású mágneseket tartalmaznak, nagyobb a súlyuk, és kevésbé valószínű, hogy a szellő elfújja őket. Ezenkívül a külső függönyszegélyeket a közeli fémkorlátokhoz vagy tárgyakhoz rögzítheti, hogy még jobban rögzítse őket.

3. Fontolja meg nehezebb függönyszövet vagy függönybélés használatát

A könnyű vagy átlátszó függönyök remekül néznek ki a szabadban, mivel szeszélyes hatást keltenek a kültéren. A puszta vagy könnyű függönyök fő hátránya, hogy nagyon gyorsan fújnak, még a legkisebb szellő esetén is.

Ez gyorsan irritálóvá válhat, és jobb megoldás lenne, ha a könnyű anyagot egy nehezebbre cserélné, amely kevésbé fújja a szél.

Az elsötétítő függönyök általában sűrűbb szálakkal rendelkeznek, és nagyobb súlyúak, mint a normál függönyök. Ezek is nagyszerűen blokkolják a zajt, és csodálatos kültéri függönyök lennének, hogy megvédjék a vendégeket a naptól.

Ha szereti a könnyű függönyeit, és nem szeretné lecserélni őket, akkor a függönyök belsejéhez csatolhat egy függönybélést, hogy nehezebbé tegye őket.

A zuhanyfüggöny bélések kiváló bélési lehetőség, mivel úgy tervezték őket, hogy megakadályozzák a zuhanyfüggöny gomolygását.

4. Rögzítse a függönyöket egy másik tárgyhoz tépőzárral

Lehet, hogy a függönyök mágnesezési lehetőségét szerette volna használni, de ez nem lesz lehetséges, ha a függönyök körül nincs fém. Ebben az esetben a tépőzár lehet a legjobb választás, mivel ez biztonságosan rögzítheti a függönyt egy szilárd tárgyhoz.

A környező területtől függően tépőzáras csíkokat rögzíthet egy oldalfal vagy oszlop mentén, hogy rögzítse a függöny külső széleit.

A maximális előnyök érdekében rögzítsen tépőzáras csíkokat, például az erős, biztos tartással rendelkező tépőzáras csíkokat az oldalsó belső szegélyek mentén, hogy a függönyök egy egységet alkossanak és nehezebbek legyenek.

Ha a függönyei elég hosszúak és az alattuk lévő talaj szilárd, akkor az alján tépőzáras csíkokat használhat.

5. Tekerje a függönyöket a nehéz cserepes növények köré

Ez a módszer a függönyök rögzítésére, hogy ne fújja őket a szél, egy kicsit más. Ha sürgősen szükséged van egy jó megoldásra, nem akarsz vásárolni semmit, vagy szigorú költségvetéssel rendelkezel, akkor próbáld meg a függönyöket nehéz cserepes növények köré tekerni.

Ez akkor fog működni, ha már van néhány nagyméretű növényed vagy fád, amelyeket nagy és nehéz edényekbe cserepeztél. Mivel nagyon nehezek, ezek a cserepes növények kiváló horgonyok lesznek a kültéri függönyökhöz.

A függönyöket úgy kell a növények köré tekerni, hogy a függönyök továbbra is napvédelmet nyújtsanak a vendégek számára, de ugyanakkor biztonságosan rögzítve legyenek a növényhez. Ezt úgy teheti meg, hogy egy gyengéd csomót köt a növény köré.

Ha a függönyök elég hosszúak, az alsó szegély szélét a cserép alá is rögzítheted.

6. Használjon dekoratív függönykötőket

A dekoratív függönykötők elsődleges funkciója az, hogy a függönyöket távol tartsák az útból, és segítsék, hogy nyitott állapotban is vonzóan nézzenek ki azáltal, hogy középen rögzítik őket. A függönykötők általában dekoratív kötélből, szalagból vagy fémből készülnek.

A fémből készültek jellemzően a falhoz vannak rögzítve, míg a kötélből készültek laza kötőelemek.

Ha már használ függönykötő hátlapokat a kültéri függönyökhöz, akkor nagyszerű ötlet lehet kísérletezni velük, hogy lássuk, segíthetnek-e megakadályozni, hogy a szélben felgöngyölődjenek.

Természetesen továbbra is azt szeretné, hogy a kültéri függönyök teljesítsék elsődleges funkciójukat, azaz védjék a vendégeket a kültéri elemektől. Ezért fontolóra veheti, hogy hátraköti őket, lazíthat némi anyagot a hátrakötés felső feléből, és úgy rendezheti el őket, hogy némi védelmet nyújtsanak.

A kültéri függönyeid nem nyújtanak majd akkora védelmet, mintha teljesen nyitva lennének, de legalább nem fújja őket a szél, és részben védve leszel.

7. Ékelje a függönyöket a nehéz bútorok közé

Ha a kültéri függönyöket nehéz bútordarabok vagy más nehéz tárgyak, például nagy cserepes növények vagy fák közé ékeli, megakadályozhatja, hogy szeles időben körbefújja őket. Bár ez nem állandó megoldás, de működhet, ha gyors megoldásra van szüksége, és sok nehéz kültéri bútor áll rendelkezésére.

Ez magában foglalja két sor nehéz bútor elhelyezését a kültéri függönyök mindkét oldalán. Próbálja meg úgy elrendezni a bútorokat, hogy azok rögzítsék a függönyöket, és ne engedjék azokat elmozdulni.

Ha a bútorokat a függönyökön kívül akarja használni, akkor Ön nem lesz védve a naptól és a széltől, de aki a másik oldalon ül, az jó védelmet élvez, még akkor is, ha a szél nagyon viharos.

8. Futtasson egy nagy teherbírású kábelt a szegélyen keresztül

A függönyöket felülről egy rúddal vagy sínnel rögzítik, és kiváló módja annak, hogy a szélben ne mozogjanak, ha alulról rögzítik őket.

Ezt úgy teheti meg, hogy egy nagy teherbírású kábelt, láncot vagy rudat vezet az alsó szegélyen keresztül. Próbáljon meg keresni a garázsban vagy a pincében egy hosszú, nehéz tárgyat, mielőtt vásárolni indul, mivel sok embernek van ilyen, ami csak porosodik.

Egyébként a helyi barkácsáruházban vagy a nagy dobozos áruházban is találhat ilyeneket.

Ha megvan a nagy teherbírású kábel, nyissa ki a függöny szegélyét, és csúsztassa be. Varrja össze újra a szegélyt, és a függöny most már elég nehéz lesz ahhoz, hogy szeles körülmények között is stabil maradjon.

Ennek a módszernek egyetlen hátránya, hogy a függöny mosása vagy vegytisztítása előtt esetleg el kell távolítania a nagy teherbírású tárgyat.

9. Varrjon nehéz és dekoratív zsinórt a szegély mentén

Ha aggódik amiatt, hogyan fognak kinézni a függönyei, miután megpróbálta megakadályozni, hogy körbefújja őket, fontolja meg egy nehéz, dekoratív zsinór felvarrását a szegély mentén. Ezzel mindkét világból a legjobbat kapja, mivel a függönyök alját növeli a szükséges súlyt, és némi kreativitást és szépséget kölcsönöz a függönyöknek.

Látogasson el a helyi szövet- vagy lakberendezési üzletbe, hogy átnézze a nehéz zsinórok választékát, és válasszon egyet, amelyik szépen kiegészíti a függönyeit. Ha nem talál olyan nehéz zsinórt, amelyik tetszik, mindig készíthet sajátot, kiválasztva néhány hosszúságú dekoratív zsinórt, amelyet szeretne és úgy érzi, hogy jól illeszkedik a függönyökhöz.

Csavarja össze az egyes kötéldarabokat, hogy egyetlen, nagy teherbírású zsinórt kapjon.

Ha túl nehéz a nehéz zsinórt a függönyre varrni, akkor rögzítheti azt némi szövetragasztóval, amely széles körben kapható a legtöbb nagy szövet- vagy áruházban.

10. Horgonyozza le a szegélyt a földbe

A legtöbb kültéri függöny egy felső sínből áll, amelyről a szövet lóg. Az anyag a tetején van rögzítve, de az alján nincs, és ezért a függönyök szeles időben fújni fognak.

Ezért nagyszerű megoldás, ha a függöny alsó szélét a földbe rögzítjük. Ezt csak akkor lehet könnyen megtenni, ha a függönyök puha talaj vagy fű felett vannak, mivel a horgonyt egyszerűen a talajba lehet helyezni.

A függönyök földbe horgonyzásához helyezzen erős tüskéket a földbe különböző időközönként a függöny alján. A sátortüskék jól működnek a kültéri függönyök horgonyaként, és ezeket a legtöbb kültéri vagy nagy dobozos üzletben megtalálhatja.

Rögzítse a tüskékhez a bilincseket, majd a bilincsekkel rögzítse le a függönyöket, ami megakadályozza, hogy szeles időben körbefújja őket.

11. Használjon alsó sínt

Ha nem tervezi a fenti módszerek egyikét sem használni, és állandó megoldást szeretne arra, hogy megakadályozza a kültéri függönyök fújását, fontolja meg a földhöz rögzítésüket egy alsó sín segítségével.

Ez egy költséges, de jól működő megoldás.

Ez magában foglalja egy függönysín állandó telepítését közvetlenül a talaj fölé. A függönysínnek ugyanolyan méretűnek és hosszúságúnak kell lennie, mint a felsőnek, és úgy kell módosítania a kültéri függönyeit, hogy az alsó szegélyt az alsó sínhez lehessen rögzíteni.

12. Használja a menetes módszert

A befűzési módszer lényege, hogy a függöny szélei mentén gomblyukakat készít, és a lyukakon keresztül befűzi a megfelelő színű szalagot. Ezután a szalaggal rögzítheti a függönyt egy közeli korláthoz, oszlophoz, fához vagy más tárgyhoz, és egy vonzó masnit köthet.

Természetesen örülnie kell, hogy a függönyök oldalán lyukak vannak, de ezek létrehozása időigényes lehet.

Az eredmény azonban gyönyörű, és funkcionális, valamint esztétikus.

A legfontosabb tudnivalók

A kültéri függönyök nagyon idegesítőek lehetnek, amikor elkezdenek fújni és gomolyogni a szélben. Szerencsére, ha szeles területen él, sokat tehet ennek megelőzése érdekében.

Ezek a tippek segíthetnek:

  • Helyezzen súlyokat a szegélybe.
  • Rögzítse a függönyöket más tárgyakhoz mágnessel, tépőzárral vagy szalaggal.
  • Mágnesezze a függönyöket.
  • Használjon nehéz növényeket vagy bútorokat a rögzítéshez.
  • Rögzítsen egy nagy teherbírású zsinórt vagy más tárgyat vagy a külső, alsó szegélyre, vagy a külső, alsó szegélyre.
  • Használjon alsó sínt.

avatar
Szerző

József szakértő író, aki a lakásfelújítás, -javítás és -építés szakterületére specializálódott. Szenvedélye, hogy részletes, könnyen érthető, alapos és pontos információkkal lássa el olvasóit, hogy másoknak is segítsen sikert elérni a projektjeikben.