Filc vs. gumiszekrény ütközők - Amit vásárlás előtt tudni kell

A szekrények minden otthon elengedhetetlen részét képezik, mivel jellemzően olyan tárgyak tárolására szolgálnak, mint a poharak, evőeszközök vagy akár pulóverek és zoknik. A tárolási rugalmasságuk ellenére a szekrények csukódáskor idegesítő hangokat adnak ki, ami érzelmi zavart okoz a hétköznapi lakástulajdonosok számára. Az ilyen zavaró zajok mérséklése érdekében a lakástulajdonosok általában a szekrényütközőkhöz fordulnak.

A filc szekrényütközők olcsóbbak és nagyobb zajcsökkentést biztosítanak, mint a gumi szekrényütközők. Azonban gyorsabban felhalmozódik bennük a por, és az ismételt nyitási és zárási ciklusok során általában kevésbé tartósak, mint a gumi.

Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a filc és a gumiszekrény-ütköző közötti különbségeket, elmélyedünk mindkét termék lehetséges előnyeiben, és megvizsgálunk néhány szempontot, amelyet bármelyikük megvásárlása előtt figyelembe kell venni.

Mik azok az ütközők?

Lényegében az ütközők meglehetősen olcsó kiegészítők, amelyek enyhítik a hangos zajokat, amikor a bútorok ajtajait, például a szekrényeket becsapja. Hangcsillapító szekrénymegállóként is emlegetik őket, és idővel megóvják a szekrényeket mindenféle károsodástól, és a legtöbb barkácsáruházban és néhány élelmiszerboltban kaphatók.

Az ütközők jellemzően kerek, vagy téglalap alakú kiegészítők, amelyeket a szekrényajtó vagy fiók belsejébe ragasztanak, és amelyekről ismert, hogy jelentősen csökkentik a hangot, amikor a felhasználók erőteljesen becsukják az ajtókat.

Általában a szekrény minden egyes sarkára ragasztott ütköző jelentős hangcsökkentő hatással járhat. Bár a legtöbb esetben még mindig hallani lehet az ajtó becsukódását, de ez nem egy nagyon hangos "csattanás". Ütközők nélkül a szekrények gyakran zajosan vibrálnak, amikor becsukódnak.

Ironikus módon a legtöbb régebbi konyhaszekrényt ütközőkkel szerelték be a sarkokra és a fürdőszobai fiókokra, hogy tompítsák a becsukáskor érkező ütést. Ezek az ütközők azonban idővel általában elkopnak és lejönnek, és a legtöbb ember elfelejti kicserélni őket.

A két leggyakoribb szekrényütköző típus a filc és a gumi szekrényütköző, ezért nézzük meg, hogyan viszonyulnak egymáshoz bizonyos viszonyítási pontok segítségével.

Filc vs. gumi szekrényütközők (összehasonlítás)

Anyagösszetétel

Általában az anyagösszetétel határozza meg a termék tartósságát. Ez azt jelenti, hogy a nem erős anyagból készült ütközők hosszú távon nem maradnak életben. a legtartósabb típus, és évekig túlélnek minden ütést.

Ahogy keményen becsapja a szekrényajtókat, ezek az ütközők akadályként védik a szekrényt középen, hogy az erő ne közvetlenül magát a bútort érje. Annak ellenére azonban, hogy lágyabbnak tekintik őket, ne tévessze össze lágyságukat az általános szilárdság hiányával.

A filc készülhet természetes szálakból, például gyapjúból vagy állati szőrméből, vagy szintetikus szálakból, például kőolajalapú akrilból vagy akrilnitrilből, illetve fapépalapú műselyemből.

Hangcsillapító tulajdonságok

Ez egy érdekes teljesítménymérő, és sokak számára vitatható. Általános értékelésként a nemezből készült szekrényütközők általában halkabbak. A filc jobban elnyeli az ütésnyomokat és a hangot, mint a gumi a szekrények, tolóajtók vagy fiókok zárásakor, és sokoldalúbb, mivel más felületi bevonatok karcolás elleni védelmére is használható.

Általános tartósság

Népszerű véleményként többen úgy érzik, hogy a filcütközők idővel gumiszerűbbek lesznek. A gumi ütközők azonban hajlamosabbak lehetnek arra, hogy idővel leperegjenek.

Mindazonáltal mindezek a lehetőségek jó párnázást biztosítanak, de a gumi általában tartósabb, mint a filc, ha ismételt nyitásról és zárásról van szó.

A filcütközők másik hátránya, hogy nem igazán vízállóak, és könnyebben felszedik a port.

Beépítés

Mindkét szekrényütközőtípus elég könnyen felhelyezhető. A felhasználók lehúzhatják a hátlapot, és a szekrény belső sarkára ragaszthatják őket, hogy a szekrénykeret ajtajának ütközőjét ütköztessék. Ez biztosítja, hogy erősen tapadnak az ajtóhoz, és nem kell külön munkát végeznie.

Általában gyakran ragasztóhátlappal rögzítik őket az ajtóhoz. Ez azonban idővel leeshet vagy elkophat. Másrészt olyan ütközők is kaphatók, amelyeket tartósan rögzítenek az ajtóhoz, általában egy kis lyuk fúrásával, amelyben az ütköző meg tud nyugodni.

Vastagság

A filcből készült szekrényütközők általában egy kicsit vastagabbak, mint a legtöbb gumiütköző, és általában jól illeszkednek a sötétebb szekrényekhez.

Költségek

Általánosságban elmondható, hogy a filcből készült szekrényütközők valamivel olcsóbbak, mint a gumiból készült szekrényütközők. Ez az általános tartósságuknak és szilárdságuknak tulajdonítható.

A szekrényütközők megvásárlása előtt figyelembe veendő pontok

Mivel feltártuk a két termék közötti különbségeket, most megnézhetjük azokat a jellemzőket, amelyeket figyelembe kell vennie, mielőtt bármilyen szekrényütközőt vásárol.

Az ütközőpárnák száma

Mindenki szereti a többet. Jellemzően a legtöbb párna széles számú ütközőbetétet tartalmaz egy készletben, míg mások csalódást okoznak Önnek, mivel minden csomagban kevés ütközőbetétet tartalmaznak.

A szekrényes ütközőpárnák körülbelül 50-60 párnát tartalmaznak egy készletben. Ahhoz azonban, hogy ár-érték arányt kapjon, győződjön meg róla, hogy legalább 100 darabot vásárol egy készletben. Sajnos nem várhatjuk el, hogy mindegyik működőképes legyen. De a többségnek optimálisan működőképesnek és használhatónak kell lennie nemcsak a szekrényeken, hanem más területeken is. Például az üvegasztalokra, a billentyűzet alá, stb. helyezheted őket.

Grip

A gyakorlatban minél erősebb az ütköző, annál jobb. Ha az ütközőpárnák nem rendelkeznek erős tapadással, nem fognak sokáig megtapadni a szekrényajtón. Tehát a megvásárolt párnáknak öntapadósnak kell lenniük, és arra is ügyeljen, hogy ezek a tapadások ne okozzanak maradandó foltot a bútorán, miután lehúzta őket.

Típus

Ebben a cikkben csak kétféle szekrényütközőtípust érintettünk. Létezik azonban több típus is, például polimer, poliuretán és gél-polimer ütköző típusok. A választott szekrényütköző típusának teljes mértékben attól kell függenie, hogy milyen felületen fogja használni az ütközőt.

Ne feledje, hogy nem minden szekrényütköző tapad mindenféle felületre, ezért ügyeljen arra, hogy az otthonában található bútorfelületeknek megfelelően válasszon megfelelő anyagot. A legtöbb gumiütköző azonban öntapadós, és hatékonyan tapad, miközben hosszabb ideig tart.

Szín

Bár sokan szeretik a színes ütközőpárnákat, a színesség nem mindig jó dolog. Tönkreteheti a dekoráció megjelenését, vagy háttérbe szoríthatja a bútorok belső kialakítását.

Ezért ajánlott vízcsepp-szerű színű ütközőpárnákat választani, mivel ezek átlátszóak, és tökéletesen illeszkednek bútorai színéhez. Lényegében gyakorlatilag láthatatlanok az emberi szem számára, és könnyen észrevétlenek maradhatnak.

Méret

Ez az egyik legfontosabb tényező, amelyet szem előtt kell tartania, amikor szekrényütközőket vásárol. Az ütközők csomagjain jellemzően a méret címkéje található. Több olyan márkát is talál, amelyek különböző méreteket kínálnak ezekben a párnákban.

Ajánlott mindig a kisebb ütközőket választani, mivel ezek nagyobb sokoldalúságot tesznek lehetővé. Emellett általában ezek rendelkeznek a legnagyobb tapadási képességgel is.

Bizonyos esetekben olyan csomagot is választhat, amely különböző méretű ütközőket tartalmaz, hogy megfizethető módon különböző felületeken használhassa őket.

Telepítés

Végezetül, vásárlás közben ügyeljen az ütközők ragasztási tulajdonságaira. Ne akarjon olyan lökhárítót vásárolni, amely ragasztót igényel a felülethez való tapadáshoz. Ez rendezetlen helyet eredményezhet, és a plusz munka frusztráló lehet.

Ezért mindig olyan öntapadós lökhárítókat válasszon, amelyek ragasztóval együtt hámozva érkeznek, így csak annyi a dolga, hogy lehúzza őket, majd felragassza a felületre. Ügyeljen arra, hogy olyan szekrényajtó ütközőket válasszon, amelyeket könnyű felszerelni és leszedni is.

Következtetés

A szekrényajtók becsapódása bárkit megrémíthet, ezért a szekrényütközők finom, de fontos szerepet játszanak minden békés otthonban. Van azonban néhány más módja is annak, hogy szekrényeit úgy tartsa karban, hogy közben hatékonyan és csendesen működjenek, például az önzáró szekrénypántok és a lágy zárású csillapítók használatával.

A megfelelő szekrényütközők megtalálása önmagában is feladat. Mindössze annyit kell tennie, hogy megjegyzi az ebben a cikkben megosztott pontokat, és máris készen áll.


avatar
Szerző

Margit vagyok, egy lakberendezési és design szakíró, aki 4 éve ír magazinokba és online kiadványokba. Célom, hogy segítsek Önnek, hogy szép és otthonos otthont teremtsen minimális erőfeszítéssel és költséggel.