Egy filléres ajtózárás - egy praktikus vicc, ami működik

Mindannyiunkat megtréfáltak már, és ha valakinek vissza akarunk vágni, és egy saját tréfával akarjuk meghálálni, a jó öreg filléres ajtózárás - vagy filléres ajtózárás, ahogy egyesek nevezik - időtálló, mindenki által nagyra értékelt tréfa. Akár családtag, akár barát az áldozat, ez valóban vicces tréfa, ráadásul ártalmatlan is.

Mi az a filléres ajtózárás?

Egyszerűbben fogalmazva azt jelenti, hogy az ajtó és a zsanér közé kívülről filléreket szorítanak be, hogy ideiglenesen bezárják az ajtót. Ha az ajtóba ilyen módon pennyket szorítanak be, az emberek nem tudják belülről kinyitni az ajtót, és amint azt el tudod képzelni, ez a vicc legtöbb címzettjének nagy fájdalmat okoz.

Ha te magad is kipróbálnád ezt a viccet, ne feledd, hogy csak bizonyos ajtóelakadásoknál működik. Ez azt jelenti, hogy mielőtt úgy döntesz, hogy belevágsz ebbe a fillérzáras tréfás kalandba, vizsgáld meg az ajtót, mert biztosan nem akarsz egy csomó fillért vinni egy ajtóhoz, aztán rájönni, hogy nem működik!

A legjobb ebben a gyakorlati tréfában az, hogy amennyiben az ajtódugó a megfelelő 1-es, és tudod, mit csinálsz, nagyon szórakoztató lehet mind a tréfamester, mind a tréfa címzettje számára. A legrosszabb esetben az ajtóban lévő személynek nem lesz más választása, minthogy leszedje az ajtót a zsanérokról, hogy kinyissa az ajtót, és kilépjen rajta.

Az ajtó fillérekkel való lezárásának lépései

  1. Az első dolog, amit meg kell tenned, ha ezt a tréfát szeretnéd eljátszani valakivel, hogy alaposan megnézed az ajtófélfát. Ha az ajtókeretnek van egy ajtó fölé nyúló pereme, akkor nehéz lehet a filléreket az ajtó és a dzsámi közé helyezni. Ha nincs perem, akkor készítsd elő a filléreket, mert ez a tréfa biztosan beválik. Egy tipp, mielőtt továbbmennénk: sok irodaháznak van olyan ajtaja, amelynek ajtaja fölé nyúlik az ajtó ajtaja, így nem biztos, hogy végre tudod hajtani ezt a tréfát, ha a munkahelyeden vagy.
  2. Ezután mehetsz előre, és készítsd elő a filléreidet. Az ajtó méretétől és az ajtó és a dzsámi közötti hely nagyságától függően - ami nem lehet túl sok - ajtónként 5-10 fillérre lesz szükséged. Legyen kéznél néhány plusz, arra az esetre, ha tévednél.
  3. Miután elkészültél a fillérekkel, be kell csomagolnod őket. Ezt több okból is megteszed. Először is, a fillérek becsomagolásával könnyebb lesz becsúsztatni őket az ajtótérbe, mert sokkal gyorsabban és gyorsabban mennek be. Másodszor, a fillérek tovább maradnak benne, mert nehezebben mozognak, és nehezebben esnek ki a helyről, ha be vannak csomagolva.
    Mivel csomagolod be a filléreket? Szinte bármit használhatsz, de a legtöbben szalagot használnak, és ez lehet egyszerű ragasztószalag, ragasztószalag, maszkolószalag, sőt festőszalag is. Tekerd körbe őket, és győződj meg róla, hogy nincsenek laza szélek. Azt szeretné, ha a lehető legvastagabbak és legsimábbak lennének.
  4. Kezdd el becsúsztatni a filléreket az ajtó és a keret közötti nyílásba. Vannak, akik ezt a zsanérokkal ellátott oldalon, míg mások a kilincs felőli oldalon lévő résszel teszik. Ha szeretnéd, akár mindkét oldalra is tehetsz filléreket. A biztonság kedvéért törekedjen arra, hogy mindkét oldalra ugyanannyi fillért tegyen, csak azért, hogy az egyik ne legyen lazább, mint a másik.
    Emellett addig csúsztasd be a filléreket, amíg már nem tudsz többet becsúsztatni. Ha egy kis lazaságot érzel, az azt jelenti, hogy van még helyed egy újabb penny beillesztésére, úgyhogy csak rajta, tedd meg. Ha ez megtörténik, akkor az ajtó és a pennyk között súrlódás keletkezik; olyan nagy súrlódás, hogy az ajtó nem hajlandó kinyílni.
  5. Végül kopogj az ajtón, hogy felhívd a bent lévő személy figyelmét, majd várd meg, amíg odamegy az ajtóhoz, és megpróbálja kinyitni. Ismétlem, ha jól végezted a dolgod, valószínűleg le kell majd vennie az ajtót a zsanérokról, hogy kinyithassa, és mivel te voltál az, aki először is megtréfálta őt, érdemes lesz a közelben maradnod, hogy segíts neki visszatenni az ajtót a zsanérokra!

Mi mehet rosszul

Természetesen ennél a viccnél is elromolhatnak a dolgok. Ha az ajtó nem jól van elkészítve, vagy ha a keret laza, akkor nem fog úgy működni a vicc, ahogy kellene. Persze, baj sem lesz belőle, így ha a következő tréfa áldozatán szeretnéd ezt bevetni, akkor nyugodtan próbáld ki, mert nincs vesztenivalód, csak néhány percet veszíthetsz az idődből!

Következtetés

Valakinek a megtréfálása mindig szórakoztató dolog. A filléres trükk egyszerű, és nem kell hozzá más, mint néhány fillér, hogy sikerrel járjon. Ezt a trükköt eljátszhatod egy főiskolai szobatársadon, egy idegesítő testvéren, vagy akár egy baráton vagy családtagon, aki mindig megtréfál téged és mindenki mást.

Nindzsa viccelődni könnyű ezzel a tréfával, ezért is használják olyan gyakran bosszúból valakinek a megtréfálására. Fontos, hogy minden egyes lépést pontosan a leírás szerint kövessünk, de ugyanakkor ez egy egyszerű vicc is, amit bárki meg tud csinálni. Ez a tréfa valójában tökéletes csíny az egyetemi kampuszokon, különösen, ha egy diákszövetséghez vagy diákszövetséghez tartozol, részben azért, mert nem árt senkinek, és gyakorlatilag ártalmatlan.


avatar
Szerző

Margit vagyok, egy lakberendezési és design szakíró, aki 4 éve ír magazinokba és online kiadványokba. Célom, hogy segítsek Önnek, hogy szép és otthonos otthont teremtsen minimális erőfeszítéssel és költséggel.