Hogyan szellőztessük ki a szárítót szellőzőnyílás nélkül a szabadba?

Új szárítógép telepítésekor a legkézenfekvőbb választás a szellőztetéshez az, hogy lyukat vágunk a falba (vagy a padlóba), és a szellőzőt kifelé vezetjük. Ha azonban bérlő vagy, és nem tudsz lyukat vágni a falba, akkor új módokon kell gondolkodnod a szárítógép szellőztetésére.

Olvasson tovább, hogy megtudja, hogyan szellőztetheti szárítóját külső szellőzőnyílás nélkül.

1. Helyezze a szárítót az ablak közelébe

A helyszín a minden, ha egyedül szellőzteted a szárítógépedet. Olyan helyet kell választanod az ablakhoz közel, amelyhez könnyen hozzáférsz. A szárítója nem akadályozhatja a járdákat, és nem lehet könnyű megbotlani benne.

Ha nehezen találsz megfelelő helyet, akkor a szárítót egy közeli helyre teheted, majd áthelyezheted, amikor szárítani szeretnéd a ruháidat. Így a szárítót az útból is el tudja tárolni, majd az ablakhoz tudja vinni.

A legjobb lenne, ha azt is figyelembe vennéd, hogy mennyire nehéz megközelíteni a helyszínt. Nem akarod, hogy megsérülj azzal, hogy a szárítót a lakótérben tologatod.

Magának az ablaknak elég alacsonyan kell lennie a talajhoz képest, hogy ne kelljen nyújtózkodnia, hogy a szellőzőcsatornát kihúzza belőle. Emellett a külvilág felé is nyitottnak kell lennie, hogy ne legyen probléma. Ha van paraván, annak kivehetőnek kell lennie.

Ha kiválasztottad a helyet, itt az ideje beszerezni az anyagokat.

2. Vásároljon szárítószellőzőkészletet

Mérd ki a szárítógépedet, és győződj meg róla, hogy minden szükséges dolog megvan. Ajánlott feljegyezni a szárító és minden egyéb elem méreteit, amelyeket esetleg módosítani kell a folyamat során. Ez segít az értékesítési munkatársaknak is, akikkel beszélget, hogy tudják, mire van szüksége.

A legjobb hely az anyagok keresésére a barkács- vagy barkácsáruházak. Nemcsak ezek a helyek árulják a szükséges elemeket, de a munkatársaik segíthetnek bármilyen kérdésben.

Szárítószellőző szellőzőkészletek

Vannak olyan szárítószellőző szellőzőkészletek, amelyeket beszerezhetsz a barkácsáruházakban, majd összeszerelhetsz. Ezek nagyon olcsóak, tartósak és a megfelelő know-how-val könnyen telepíthetők. Ezek tartalmazzák az összes fizikai alkatrészt, amelyre szüksége van a szárító szellőzőjének működtetéséhez.

A telepítéshez szerszámokra és felszerelésre lesz szüksége. Ezek közé a szerszámok közé tartoznak a csavarkulcsok és a csavarhúzók. A legtöbb alapvető szerszámkészletnek tartalmaznia kell őket, vagy felveheti őket, amíg kint van.

Ellenőrizze a megvásárolt készletet, és keressen meg minden olyan speciális szerszámot, amelyre szüksége lehet. Ha kétségei vannak, sosem árt, ha segítséget kér a bolt munkatársától. Ők segíthetnek megtalálni a szükséges szerszámokat, és tanácsot adhatnak a folyamathoz.

Gyűjtsd össze a kellékeket

Ha tapasztaltabb barkácsoló vagy, összegyűjtheted a saját kellékeidet ehhez a folyamathoz. Szükséged lesz rá:

  • Csatorna
  • Egy szöszcsapda (vagy kipufogócsatlakozó)
  • A szellőzőnyíláshoz tartozó gallérok

Kétszer és háromszor ellenőrizze, hogy a szárító méretének megfelelőek-e. Nem szeretné módosítani a szellőzőberendezést, és aztán rájönni, hogy nem a megfelelő méretű. Ez egy újabb kiváló ok arra, hogy leírja a különböző alkatrészek méretére vonatkozó összes információt.

Ismétlem, ne féljen segítséget kérni. Jobb segítséget kérni, mint később egy súlyos problémával foglalkozni.

3. Csatlakoztassa a csatornát a szárítóhoz

Miután beszerezte a készletet és a szerszámokat, fel kell szerelnie a csatornát a szárítóra. Ennek viszonylag egyszerű folyamatnak kell lennie, amely során a csövet a szellőzőnyílásra illesztjük és meghúzzuk.

Ha vásárolt egy készletet, akkor abban utasításoknak kell lenniük. Ha nem, akkor a YouTube-on számos nagyszerű lehetőség van a szellőzőnyílás telepítéséről szóló videókra. Ezek vizuális magyarázatot adnak arról, hogy mit kell tennie.

Győződjön meg róla, hogy minden megfelelően le van zárva és reteszelve. Nem akarja, hogy a füstnek és a szösznek legyen hová távozniuk.

4. Ellenőrizze az összes tömítést

Mielőtt beindítaná a szárítógépet, ellenőrizze, hogy minden megfelelően le van-e tömítve. Finoman rángassa meg a csatornát, hogy meggyőződjön arról, hogy szorosan rögzítve van. Ringassa meg a gallért, és győződjön meg róla, hogy nem lazul meg.

Ha mindent ellenőriztél, akkor tesztelheted a szárítógépet. Ehhez ne tegyen bele ruhákat; nem akar vizes ruhákkal bajlódni, ha valami elromlik.

Figyeljen a szellőzőcsatornákból kiszökő levegőre vagy megmagyarázhatatlan zörgésre.

5. Tegye ki a szellőzőt egy ablakon kívülre

Most, hogy minden biztosítva van, már csak annyi a teendő, hogy kitesszük a szellőzőt az ablakon, és elindítjuk a szárítót!

Győződjön meg róla, hogy a szellőzőcsatorna rögzítve van. Ellenkező esetben előfordulhat, hogy felkorbácsolódik és kioldódik az ablakból. Ez megsebezheti a közelben állókat, és a füstgőzök és a szöszpor a belső levegőbe kerülhet.

Ezekkel a tippekkel a szárítót biztonságosan kifelé szellőztetheti. Vannak azonban olyan esetek, amikor a szellőztetés lehetetlen, és szárítót kell beszereznie. A szellőzés nélküli szárítók nagyszerű lehetőség, különösen a bérlők számára.

Lehet szárítógép szellőző nélkül?

Vásárolhatsz szárítót szellőzőnyílás nélkül, bár Amerikában ez nehezebb, mint Európában. Az európai szárítógépeket jellemzően nem szellőzővel gyártják, és mindenféle szempontból jobbak, mint a szellőzővel ellátott szárítók. Az európai szárítógépek azonban kisebb terhelést igényelnek, és tovább tart a szárítás.

A szellőzőnyílás nélküli szárítóknak mindenféle előnye van, például az energiahatékonyság, a kis helyiségekben való munkavégzés és a ruhák barátságosabbá tétele. Néhány országban még a szellőzős szárítógépeket is betiltották.

Most pedig nézzük meg részletesebben ezeknek a szárítóknak az előnyeit és hátrányait.

Pro: Energiahatékony

A szellőztetés nélküli szárítók kevesebb energiát fogyasztanak, mint a szellőztetett szárítók. Ez azért van, mert másképp működnek.

A szellőzős szárítók kívülről szívják be a levegőt, és felmelegítik, mielőtt a szellőzőn keresztül kiszorítják. A szellőző nélküli szárítók a szárító belsejében lévő levegőt folyamatosan melegítik.

A szellőztetett szárítók sokkal több energiát fogyasztanak, különösen a szezonális szélsőségek esetén. Ha például nyár közepén van, és a légkondicionálója működik, a szárítónak be kell szívnia a lehűlt levegőt, és vissza kell melegítenie, hogy felhasználhassa.

A szellőző nélküli szárítók nem szívnak be olyan levegőt a szárítóba, ami még nem volt ott, így elkerülhető ez a probléma. Kevesebb energiát használnak ugyanahhoz a hatáshoz. Egyesek még érzékelővel is rendelkeznek, amely érzékeli, ha a ruhák teljesen megszáradtak, és automatikusan kikapcsol.

Ellenérv: Kompakt méret

A szellőztetés nélküli szárítók általában kisebbek, mint a szellőzős szárítók. Ez a leggyakoribb panasz a ventless szárítókkal kapcsolatban, és ezért kevésbé népszerűek a családok körében. Előfordulhat, hogy több töltést kell végeznie ugyanannyi szennyeshez, mint korábban.

Ha rendszeresebben végez kisebb tölteteket, akkor ez nem jelenthet problémát, és csökkentheti a teljes munkamennyiséget. A kisebb terhelések kevesebb időt jelentenek a ruhák elrakására, és több időt fordíthatsz másra.

Ez azonban nem segít, ha valami különösen nagy vagy terjedelmes dolgot próbál megszárítani. Valami, például egy nagyméretű takaró szűkös lehet, vagy gondot okozhat egy párna bejuttatása a szárítóba.

Pro: Ruhabarát

Mivel a ventillátor nélküli szárítók kevesebb hőt termelnek, könnyebb kíméletesebb terheket futtatni. Alacsonyabb hőfokon száríthatja ruháit.

Ez a fokozatos szárítási folyamat elengedhetetlen a ruhák hosszú élettartamához. Ha problémái vannak azzal, hogy a ruhák a vártnál gyorsabban elhasználódnak, vagy a ruhák megsülnek a szárítóban, érdemes lehet megnéznie, hogy beszerez-e egy ventillátor nélküli szárítót.

A szellőztetős szárítók túlszáríthatják a ruhákat, és bár a "közvetlenül a szárítóból" érzést adják nekik, ez a nedvességet is kihúzhatja az érzékeny szövetekből.

Ennek azonban van egy jelentős hátránya. Egy normál ruhatöltet, amely egy szellőztetett szárítóban 40-50 percig tartana, másfél-két óráig is eltarthat. Ez azt jelenti, hogy egy terjedelmes tárgy száradása több órát is igénybe vehet.

A szárítónak ki kell szellőznie a szabadba?

A szárítógépeknek nem kell a kültérre szellőztetni, bár a legtöbb amerikai szárítógépnek igen. Minden amerikai szárítógépnek van szellőzőnyílása, és bár nem kötelező a külső szellőzőnyílás, ez erősen ajánlott. Meg kell szabadulnia a füsttől és a szösztől, hogy ne szennyezzék a levegőt.

Az Egyesült Államokban egészen más a szárítókultúra, mint a világ többi részén. Az amerikai szárítógépek általában nagyobbak, és több ruhát tudnak befogadni. Másképp működnek és kevésbé energiatakarékosak, mint a ventillátor nélküli szárítók.

Ennek egyik mellékhatása, hogy a szárítót ki kell szellőztetni a szabadba. A garázsba való szellőztetés nem fog menni. A magasabb hőfokon történő szárítás során gyorsan felhalmozódhatnak a füstök, és ezeket nem engedheti be otthonába. Valahová el kell jutniuk, mégpedig kifelé.

Végső gondolatok

Az Egyesült Államokban a szárítók szinte kizárólag szellőztetők, és sok lakópark nem engedélyezi a szellőztetés módosítását. Egy kis idővel és könyökzsírral kreatív válaszokat találhat ki. A szellőztetés nélküli szárítók azonban jó megoldás lehetnek, ha nincs más lehetőség.


avatar
Szerző

József szakértő író, aki a lakásfelújítás, -javítás és -építés szakterületére specializálódott. Szenvedélye, hogy részletes, könnyen érthető, alapos és pontos információkkal lássa el olvasóit, hogy másoknak is segítsen sikert elérni a projektjeikben.