Hogyan szigeteljünk egy hideg falat
A szobád kihűlhet, különösen, ha a második emeleten és a sarok felé van, mégpedig azért, mert két végén kitett, így a hideg levegő könnyebben bejuthat. Még ha a szél nem is halad át bizonyos anyagokon, vannak olyan rések, amelyekről nem veszünk tudomást, és amelyek átengedik a hideg levegőt. A legjobb megoldás a hideg helyiségek belső szigetelése.
Egy hideg fal belülről történő szigeteléséhez mérő- és szerelőeszközöket kell beszerezned, le kell mérned a faladat, és ennek megfelelően kell megrendelned a facsapokat és a szigetelőbetéteket. Ha megvannak az anyagok, akkor a falat facsapokkal keretezi be, és a csapok közé szigetelőbetéteket illeszti be.
Ebben a cikkben részletesen megismerheted az egyes lépéseket, többek között azt is, hogyan tudsz:
- Megtalálni és megvásárolni a projekthez szükséges alapanyagokat
- Mérd ki megfelelően a faladat
- Számítsd ki a keretezéshez szükséges faanyagot
- Rendelje meg a facsapokat és a szigetelőbetéteket
- Keretezze a falat facsapokkal
- Dugja be a szigetelőbetéteket a csapok közé
Egy kisebb erőfeszítéssel járó alternatívát is találsz arra, hogy melegebbé tedd a lakásodat, ha nem akarsz egy bonyolult projektet bevállalni.
1. Szerezzen be mérési és szerelési kiegészítőket
A kezdéshez szükséged lesz bizonyos alkalmazási kellékekre, valamint mérőszalagra. A mérőszalaggal képet kaphatsz a lefedni kívánt felületről, így nem vásárolsz túl sok vagy túl kevés szigetelést.
Mivel a felhordási kellékek a fal méretétől függetlenül ugyanazok maradnak, javasoljuk, hogy ezeket már az első bevásárlási körben vásárolja meg. A második körben a falméreteknek megfelelően vásárolja meg a kereteket vagy csavarokat, ha szükséges, és a szigeteléshez szükséges denevéreket. Az alábbiakban az első körben megvásárolt termékek mellett az egyes termékekhez tartozó legjobb ajánlásunk.
2. Mérje meg a felületet
A hideg falak szigetelésének második lépése a szigetelni kívánt felület felmérése. Ez lesz az irányadó arra vonatkozóan, hogy mennyi keretezésre és szigetelőanyagra van szükséged. Óvatosan kezdd az egyik saroktól, és rögzítsd a mérőszalagod kampóját az egyik végére, miközben a másik végéig nyújtod.
Dobd le a hüvelykujjas zárat, és mérd le a fal hosszát. Ezt többször is megteheted, hogy kiegyenlítsd az esetleges hibákat. Ezután nyújtsd ki a kemény mérőszalagot, amíg a kampó a mennyezethez ér.
A szalagot a falhoz szorítva húzza a tokot tovább lefelé, amíg a szalag a földet nem érinti. Engedje le a hüvelykujjzárat, és mérje meg a magasságot. Ismételje meg ezt is néhányszor a biztonság kedvéért. Ha megszorozzuk a magasságot a hosszal, megkapjuk a fal területét. Ezt a folyamatot minden egyes fal esetében addig kell elvégezni, amíg meg nem tudja a szigetelendő teljes területet.
3. A keretezési anyagok becslése
A megfelelő szigeteléshez vagy a csapos keretezési módszert, vagy a tartós ragasztásos módszert alkalmazhatod. Mindaddig, amíg a lapok a falhoz tapadnak, a belső tered kellően szigetelt.
Az általunk preferált módszer a csapkeretezéssel jár, ami azt jelenti, hogy el kell döntenie, hány facsapra van szüksége a denevérlemezek elhelyezéséhez. A facsapok között 38,10 cm hézagnak kell lennie, így a következőkben megbecsülheted a projektedhez szükséges csapok számát.
- Vedd figyelembe a fal magasságát, amelyet egy korábbi szakaszban jegyeztél fel. Ugyanilyen magasságú facsapokra lesz szükséged. Ebből levonod a felső lemez és az alsó lemez szélességét, amely az alsó és a felső lemezen átfut, és általában olyan széles, mint egyetlen csap.
- Vedd figyelembe a falad hosszát hüvelykben, amelyet egy korábbi szakaszban jegyeztél meg. Ossza ezt 15-tel, hogy megkapja a falra kerülő csapok számát.
- Szükséged lesz egy alsó és egy felső lemezre, amelyek a fal hosszában futnak. Ezért a lemezeknek olyan magasnak kell lenniük, mint a projekt egy korábbi szakaszában feljegyzett hossz.
4. Rendelje meg a keretezési anyagokat
Miután kiszámította a szükséges csapok és lemezek számát, megrendelheti a keretezési anyagokat egy helyi üzletből vagy online. Egyes üzlettulajdonosok megpróbálhatnak "konzultálni" veled a szükséges lécek számát illetően. Ez a tanácsadás gyakran a segítség álcája alatt próbál eladni. Öntől függ, hogy ezt figyelembe veszi-e. Ideális esetben nem szeretné a szegecsek közötti távolságot 38,10 cm-nél nagyobbra tágítani, vagy túlságosan összezsúfolni őket, hogy 15-nél keskenyebb legyen.
5. Vásároljon szigetelőbetéteket
A szigetelőbetétek sokféle vastagságban kaphatók. Az R21 Kraft-felületű szigetelőbetéteket ajánljuk, mivel megfizethetőek, és a papírfelületük kellemesen néz ki a szemnek, ellentétben a szabadon hagyott szigetelőgyapottal.
Amikor szigetelőbetéteket rendel, mindenképpen vegye figyelembe a betétek méretét. Mivel az általunk ajánlott denevérlemezek 38,10 cm szélesek, tökéletesen illeszkedni fognak a fakerethez. Az ajánlott R-értékbe való beletartozás és a formaldehidmentesség is még vonzóbbá teszi ezeket a léceket belső szigetelésre.
6. Keretezze be a belső teret fagerendákkal
Ha a második bevásárlási kör befejeződött, a facsapok és a szigetelőbetétek pedig a helyszínen vannak, megkezdheti a beépítési folyamatot. Először is, védőfelszerelést kell viselnie, beleértve a kesztyűt és a védőszemüveget.
Ezután felállítod a facsapokat az alsó lemez, a csapok és a felső lemez megfelelő felszerelésével. Ne feledje, hogy a csapok között 38,10 cm távolságot tartson. Itt egy nagyszerű videó a facsapos keretezésről:
7. Szigetelőlemezek felszerelése
Miután a térben a facsapok, fel kell venned egy légzőkészüléket, győződj meg róla, hogy a kesztyűd és a védőszemüveged rajtad van, és folytasd a batt telepítését. Óvatosan távolítson el egyetlen battot, és dugja be a csapok közé. A taktikai késsel vágja le a felesleges szigetelést, és a vésővel a véső segítségével dugja be a léceket teljesen.
Kezdetben a léceket alul és keresztben szerelje be. Miután az alsó területet lefedted, jelentős rész marad. Ez az a hely, ahová a második sor denevérbetétet fogod felszerelni, ezúttal több vágással, mivel hamarosan el fogod érni a mennyezetet.
8. Az üvegszálas szigetelés alternatívája
Bár az eddig ismertetett módszer a legköltséghatékonyabb módja a falak belülről történő szigetelésének, nem ez az egyetlen. Vastag takarókat, gobelint vagy akár paplant is akaszthatsz a falra, és ezzel is sokat tehetsz. Szigetelő hatása van annak, ha a ruhákat a falhoz szorítjuk.
Ez azonban nem szigeteli teljesen a belső teret, és a takarók megrendelése a projekthez több pénzbe kerül. Bár a facsapos keretezés és a batt beépítés túlterhelőnek tűnhet, ez viszonylag alacsony költségű és összességében jobb megoldás.
Végső gondolatok
A fal belülről történő szigetelése költséghatékony és kevesebb mint egy hét alatt elvégezhető. Itt egy összefoglaló a bejegyzésből, amely bemutatja az ehhez szükséges lépéseket:
- Szerezz be biztonsági és mérőfelszerelést.
- Mérd meg a falad hosszát és szélességét.
- Derítsd ki, hogy mennyi fára van szükséged a keretezéshez.
- Rendelje meg a facsapokat és a szigetelőbetéteket.
- Keretezze be a falat és szerelje be a szigetelőlemezeket.
- Fejezze be a falat a megfelelő anyaggal
- 1. Szerezzen be mérési és szerelési kiegészítőket
- 2. Mérje meg a felületet
- 3. A keretezési anyagok becslése
- 4. Rendelje meg a keretezési anyagokat
- 5. Vásároljon szigetelőbetéteket
- 6. Keretezze be a belső teret fagerendákkal
- 7. Szigetelőlemezek felszerelése
- 8. Az üvegszálas szigetelés alternatívája
- Végső gondolatok