Füstérzékelők - Melyik típusú füstérzékelő a legjobb

A biztonság minden háztartásban elsődleges fontosságú, és egy működő füstérzékelő segíthet a biztonság megóvásában. Fontos, hogy füstérzékelője mindig működjön, ami azt jelenti, hogy az elemeket időnként cserélni kell. Mégis, minden füstérzékelő elemmel rendelkezik, vagy vannak más lehetőségek is?

Minden füstérzékelő rendelkezik elemmel. Néhány füstérzékelőt azonban úgy terveztek, hogy az épületbe be legyen kötve, és az elektromos hálózatot használja áramellátásra. Az ilyen füstérzékelők még mindig rendelkeznek elemekkel, amelyek tartalék áramforrásként szolgálnak áramkimaradás esetén.

Ebben a cikkben a füstérzékelők különböző fajtáit és a működésük fenntartásához használt elemeket fogom tárgyalni. Az egyes füstérzékelőtípusokhoz ajánlásokat is adok, amelyeket figyelembe vehet. Olvasson tovább, hogy megtudja, melyik típusú füstérzékelő a legjobb az Ön és otthona számára.

Minden füstérzékelő tartalmaz valamilyen típusú elemet

Minden füstérzékelő tartalmaz elemeket, de nem mindegyik használ elemeket áramforrásként. Háromféle füstérzékelő létezik:

  • Hardwired
  • Elemmel működő
  • 10 éves zárt akkumulátor

Ezek a készülékek eltérő módon működnek, és hacsak nem kötelező a 10 éves zárt akkumulátor, ahol Ön él, akkor a választott lehetőség az Ön preferenciáján múlik, hogy melyik a legmegfelelőbb.

Vezetékes füstérzékelők

A vezetékes füstérzékelők gyakran az előnyben részesített megoldás, mivel biztonságosak, hatékonyak és könnyen karbantarthatók. Ezek a füstérzékelők közvetlenül a ház elektromos hálózatához csatlakoznak. Így nincs szükség elemekre a működésükhöz. Mégis, ezek a készülékek tartalék akkumulátorokat tartalmaznak, amelyek áramkimaradás esetén is működésben tartják őket.

Az 1992 előtti lakástüzek száma miatt azóta a vezetékes füstérzékelők váltak a modern otthonok új szabványává.

A vezetékes füstérzékelők egyik nagy előnye, hogy összekapcsolhatók a házban található más riasztókkal.

Ha ez a típusú füstérzékelő tűnik a legjobbnak az Ön otthonában, ajánlom a . A Kidde Észak-Amerika legtöbbet telepített tűzvédelmi márkája, amely UL tanúsítvánnyal rendelkező füstérzékelőket biztosít 10 éves korlátozott garanciával. Ez a vezetékes füstérzékelő 120 V-os áramforrást használ, és 9 V-os tartalék akkumulátort tartalmaz. Előlapos ajtóval is rendelkezik az egyszerű elemcsere érdekében, ha szükségessé válik.

Ne feledje, hogy a vezetékes füstérzékelőket profi villanyszerelőnek kell felszerelnie, mivel a készüléknek csatlakoznia kell a ház áramellátásához. Ha helytelenül szerelik fel, az otthon károsodását kockáztatja.

Elemmel működő füstérzékelők

A füstjelzőkben évek óta a 9 V-os elem a legelterjedtebb. Az elemmel működő füstérzékelők számos régebbi modellje ezt az elemtípust használta, mivel ezek hosszú évekig működhetnek csere nélkül. Valójában sok vezetékes füstérzékelő éppen ezért tartalmaz 9V-os tartalék elemet.

Az utóbbi években mégis egyre gyakrabban használnak AA elemeket, mivel ezek körülbelül háromszor annyi energiát tartalmaznak, mint a 9V. Ezek az elemek szükség esetén könnyen cserélhetők, és hathavonta kell őket cserélni. Jó emlékeztetőül, a füstérzékelő elemeinek cseréje ajánlott minden alkalommal, amikor a nyári időszámítás miatt átállítja az órát.

Megbízható, mégis olcsó elemes füstérzékelőként ajánlom a . Egy másik, nagy bizalmat élvező biztonsági márkától ez az érzékelő 9 V-os elemmel működik (a tartozék), és 85 decibeles kürtöt szólaltat meg, amikor füstöt érzékel. Alacsony elemszintű jelzéssel is rendelkezik, amely tájékoztatja Önt, ha az elemet ki kell cserélni, és egy kényelmesen elhelyezett tesztgombbal, amely megkönnyíti a tesztelést.

A 10 éves zárt akkumulátoros füstérzékelő

Míg a legtöbb elemes füstérzékelő lehetővé teszi az elemek kézi cseréjét, egyes készülékek 10 éves zárt elemes füstjelzővel vannak felszerelve. Ezek általában lítium elemet tartalmaznak, amely nagyobb elektromos töltést hordoz, mint egy átlagos alkáli elem. Figyelemre méltó, hogy ezek magasabb árcédulával járnak.

A 10 éves zárt elemes füstjelző kiküszöböli az elem folyamatos cseréjének szükségességét. Míg más elemes füstérzékelőkben az elemek hónapokon belül lemerülnek, a 10 éves zárt elem akár egy évtizedig is kitart. Ez nemcsak azt jelenti, hogy nem kell évente elemet cserélni a füstérzékelőben, hanem azt is, hogy nem kell félévente hallania az alacsony töltöttségű akkumulátor ciripelését.

Ezek a speciális füstérzékelők egyes helyeken, például Chicagóban, Iowában és New Jerseyben kötelezővé váltak az otthoni használatra. Azokon a helyeken, ahol nem kötelező a 10 éves zárt elemes füstérzékelő, a helyi barkácsáruházban még mindig könnyen beszerezhetők, ha ezt a lehetőséget választja.

Ha ezt a típusú füstérzékelőt részesíti előnyben, vagy az állam megköveteli, ajánlom a . Megfelel a 10 éves zárt elemes füstérzékelőkre vonatkozó legújabb jogszabályoknak, és a könnyű felszerelés érdekében rögzítő konzollal rendelkezik. Tartalmaz egy 3 V-os lítium akkumulátort, amely még áramszünet esetén is biztosítja a folyamatos felügyeletet, valamint egy élettartam végi figyelmeztetést, amely jelzi, ha eljött az idő a készülék cseréjére.

Hol és hol ne szereljen fel füstérzékelőt

Függetlenül attól, hogy milyen típusú füstérzékelőt választ, a készüléket egy kisebb lakásban központi helyre kell felszerelni. A nagyobb lakásokban kifejezetten ajánlott több készüléket telepíteni. Ezek a helyek a következők lehetnek:

  • Konyha
  • Hálószoba
  • Előszoba
  • Pince

Megjegyzés: A pontos érzékelés érdekében a füstérzékelőket mindig a mennyezeten helyezze el.

Tartsa szem előtt, hogy a füstérzékelőket nem szabad a következő helyek közelébe telepíteni:

  • Szellőzőnyílások
  • Ventilátorok
  • Ajtók
  • Ablakok

Az ilyen helyeken elkerülhetetlenül huzat keletkezik, amely megakadályozza a füstérzékelő megfelelő működését.

Következtetés

Ha füstérzékelőt választunk, a választás a vezetékes vagy az elemmel működő készülékre esik. Ahogy a technológia modernizálódott, úgy változott a füstérzékelők használata és áramellátásuk is. Minden füstérzékelő még mindig használ elemet, de csak néhánynak van rá szüksége olyan mértékben, mint a múltban. Választástól függetlenül azonban minden otthonban szükség van füstérzékelőre, mivel a legjobb megoldás az Ön és szerettei biztonságos életének biztosítása.


avatar
Szerző

Margit vagyok, egy lakberendezési és design szakíró, aki 4 éve ír magazinokba és online kiadványokba. Célom, hogy segítsek Önnek, hogy szép és otthonos otthont teremtsen minimális erőfeszítéssel és költséggel.