Hogyan akasszunk fel nedves törölközőket egy kis fürdőszobában

A filmekben és a tévében mindig nagy lakásokban élő embereket mutatnak, nagy fürdőszobákkal. De a való életben a nagy többségünknek nem adatik meg ez a luxus. A régebbi lakások, sorházak és púderszobák különösen ismertek a kis méretű fürdőszobákról. Bár ez lehet furcsa, nem sok helyet hagy a szennyesnek, a piperecikkeknek és a nedves törölközőknek.

Valójában az, hogy egy kis fürdőszobában legyen hova akasztani a törölközőket, az egyik legnagyobb gikszer, amivel szembesülhetsz, ha otthonodban nincs elég hely. De bár ez a mutatvány nehéz, nem lehetetlen. Némi szervezéssel és egy kis kreativitással megtalálhatod a tökéletes helyet, ahol a törölközőidet hagyhatod száradni egy szép hosszú zuhanyzás után.

Miért fontos a törölközők mosása és szárítása

Nincs annál rosszabb, mint amikor felkapod a törölközőt, hogy megszárítsd magad, és azt veszed észre, hogy még mindig nedves. Ez undorító és kellemetlen, de ami még fontosabb, hogy egészségtelen is lehet.

Az ember testén körülbelül 19 millió bőrsejt és 650 verejtékmirigy található. Ezek a mirigyek együttesen naponta körülbelül 0,5-2 liter verejtéket termelnek. Bár ez segíthet hűsölni, nem túl higiénikus. Ezért zuhanyozol és számos testápoló terméket használsz, hogy lemosd a bőrödön felhalmozódó szennyeződéseket. Mivel általában törölközőt használsz, miután megtisztítottad magad, könnyen feltételezheted, hogy maguk a törölközők is tiszták maradnak néhány használat után.

A törölközők azonban nagy nedvszívó képességgel rendelkeznek, és órákkal a használatuk után is megtartják a nedvességet. A nedves anyag pedig tökéletes táptalaja egy sor olyan mikroorganizmusnak, amelyet semmiképpen sem szeretnél a bőrödön látni. Ezért ha meg akarja akadályozni, hogy a baktériumok elszaporodjanak a törölközőkön és más fürdőszobai elemeken, például a zuhanyfüggönyökön, akkor gyakran kell mosnia őket.

A legtöbb egészségügyi hatóság azt javasolja, hogy a törölközőket 3 használat után mosd ki. Ha a zuhany alatt súrolásra használt mosdókendőkről van szó, először hagyja őket levegőn megszáradni, mielőtt beteszi őket a mosógépbe.

Más típusú törölközőket, például a tornatörülközőidet minden használat után ki kell mosni, mert a felesleges izzadságot felszívják. Ugyanez vonatkozik arra az esetre is, ha érzékeny a bőre, vagy olyan betegségben szenved, mint az ekcéma, mert így megelőzheti a további irritációt.

Hová akasszuk a nedves törölközőket egy kis fürdőszobában?

A törölközők mosása tehát fontos a higiénia megőrzése érdekében. De ugyanilyen fontos, ha nem még fontosabb, hogy hagyjuk őket megszáradni. Mint említettük, a nedves törölközők táptalajt jelentenek a baktériumok és gombák számára. Ezért fontos, hogy csak száraz törölközőt használjon, ha egészséges akar maradni.

Ezzel elérkeztünk a nagy fejtörőhöz, hogy hova akasszuk fel a törölközőket. A legtöbb embernek rengeteg különböző törülközője van, hogy megtörölje magát zuhanyzás után, megszárítsa a kezét, és súrolja a testét. És ha kicsi a fürdőszobája, akkor ezek egy helyen való tárolása gondot okozhat.

Egy kis jó tervezéssel azonban képes leszel helyet biztosítani a zuhanyzótörülközők, kéztörlők és a frissen mosott törölközők száradásához.

1. Törölközőgyűrűk

A legtöbb fürdőszobához törölközőgyűrűk és törölközőrudak tartoznak. Ha azonban az Ön fürdőszobájában nincsenek ilyenek, akkor könnyen beszerezheti őket a helyi barkácsáruházban. A közepes és nagyméretű fürdőszobák esetében a törölközőrudak nagyszerű megoldást jelentenek. Elég masszívak ahhoz, hogy elbírják több nedves törölköző súlyát, ugyanakkor elegendő felületet biztosítanak a törölközők egyenletes szárításához.

Van azonban egy hátrányuk - a legtöbb tisztességes törölközőrúd egy kicsit több helyet igényel. És ha kicsi a fürdőszobád, akkor ez az egyik dolog, amiből kevés van. Így jobb megoldás a törölközőgyűrűk használata. Ezek ugyanolyan stabilak, mint a törölközőrudak, azonban csak a hely töredékét foglalják el!

Könnyedén felszerelheted őket a fürdőszobai mosdókagyló mellé, vagy a WC fölé, hogy kényelmes helyre akaszthasd a kéztörülköződet. Azonban bármennyire is jók a törölközőkarikák, nem igazán elég nagyok egy nagyobb méretű zuhanytörölköző vagy több törülköző tartásához.

2. Fonott kosarak

A kosarak a fürdőszobában furcsa dolognak tűnhetnek. Mivel azonban az öko ihletésű lakberendezés mostanában nagy divat, határozottan trendi. Ráadásul a kosarak rendkívül hasznosak, ha kevés a hely.

Rengeteg helyet biztosítanak neked többféle törölköző tárolására, nagyobbak és kisebbek számára egyaránt. Ráadásul két külön kosarat is beszerezhetsz, amelyekbe száraz és nedves törölközőket pakolhatsz. Míg a törölközőgyűrűk meglehetősen egyszerű kialakításúak, a kosarak sokkal izgalmasabbak.

Sokféle formában és méretben kaphatók, és rengeteg csodálatos dizájnnal. Így nem csak hasznos szervezőeszközként segítenek rendet tartani - szép lakberendezési tárgyak is lehetnek.

A kosarat tárolhatod a mosdókagyló alatt vagy a fürdőkád vagy a zuhanyzó mellett. Ha azonban nem szeretné, hogy a földön álljon, vannak olyan fajták, amelyek kampókkal vannak ellátva. Ez azt jelenti, hogy felakaszthatja őket a falra, hogy fürdőszobája rendezetlen maradjon.

A törölközőkarikákhoz hasonlóan azonban a kosaraknak is vannak hátrányai. Egyrészt, míg a száraz törölközők tisztán tartására alkalmasak, a nedves törölközők számára nem éppen a legjobb hely. Ha kis helyre tömködjük őket, az csapdába ejti a nedvességet, és megakadályozza, hogy a törölköző megfelelően megszáradjon. Ez viszont baktériumos gócponttá teszi őket.

3. Törölközőtartók

Ha valami nagyobb felületet keresel, akkor a törölközőtartók a megfelelőek. Ez a szerkentyű bevallottan a nagyobbik oldalon van, de hihetetlenül kényelmes, mert nincs szükséged falra a felakasztásukhoz. A fürdőszoba ajtajára is felszerelheti őket, hogy megspórolja a nélkülözhetetlen helyet.

A fürdőszoba ajtaja azonban nem az egyetlen hely, amit használhatsz. A megfelelő beállításokkal a zuhanyzó ajtaján is kényelmesen elfér egy törölközőtartó. Ráadásul az állvány elhelyezésével a törölközőid is gyorsabban megszáradnak, és megakadályozhatod, hogy a kóbor vízcseppek újra megnedvesítsék őket.

Az egyetlen dolog, ami esetleg megakadályozhat abban, hogy törölközőtartót használj, az a zuhanyzóajtód mérete. A legtöbb állványnak 18"- 76,20 cm közötti hosszúságú fogantyúi vannak. Ha a zuhanyzó ajtaja különösen keskeny, akkor a törölközőtartó nem lesz a legjobb megoldás az Ön számára.

4. Szoros kampó

Néha a legegyszerűbb megoldás a legjobb 1, és ez nem sokkal egyszerűbb, mint egy szűk kampó. Ez a kényelmes kis szerkentyű nagy teherbírású gumibevonatú horgokkal rendelkezik a bütykös csatos pántokon és a racsnis pántokon a könnyű telepítés érdekében. Ezért bármilyen fürdőszobai falra felszerelheti, miközben minimális helyet foglal.

Ahelyett, hogy törölközőjét a leeresztett WC-ülőkére vagy a mosdókagylóra dobná, egyszerűen akassza fel törölközőjét a kampóra. Ráadásul nagyon könnyen felszerelhetőek. Mindössze néhány percre és egy csavarhúzóra van szükséged, és máris új kampó lesz a fürdőszobád falán, szakember nélkül.

De a kosárhoz hasonlóan a kampók sem nyújtanak nagy felületet. Így bármilyen nedves törölköző, különösen a nagyobb méretű, amit rájuk akasztasz, nem biztos, hogy gyorsan vagy teljesen megszárad.

5. Fürdőszobai szekrények

A törölközőtartók, törölközőhorgok és fonott kosarak nem mindennapi háztartási eszközök - ami azt jelenti, hogy el kell menned és meg kell vásárolnod őket. Ha van pénzed, amit elkölthetsz, ez nem jelenthet nagy problémát. Ha azonban spórolni szeretne, akkor a törülközők tárolására felhasználhatja azt, ami már van a házában, például a fürdőszobaszekrényeket.

A legtöbb otthonban vannak fürdőszobaszekrények a gyógyszerek és piperecikkek tárolására. Azonban ott is kialakíthatsz extra helyet a törölközők számára. Egyszerűen távolítson el egy-két polcot, szereljen be oda néhány kampót, és presto! A saját fürdőszobádban egy személyes szekrényhez hasonlót kapsz, ami a saját fürdőszobád kényelmét szolgálja.

Ha a szekrényedben van extra szabad hely, akkor szekcionálhatod, hogy tiszta és nedves törölközőket is tárolj benne. Egy kis stílusfrissítés érdekében bátran adjon hozzá némi dekorációt a szekrényhez, például egy szép tapétát vagy egy színfoltot. Az ajtót akár egy elegáns üveglapra is cserélheti, hogy beláthasson a szekrény belsejébe.

6. A WC feletti falfelület kihasználása

Bármennyire is vonzó valami, mint például egy aranyos fonott kosár, mégis sok helyet foglalhat. Ez különösen igaz, ha a padlón hagyod, ahol könnyen megbotolhatsz benne a zuhany alól kilépve. Az egyik megoldás a helytakarékosságra, ha a WC fölé polcokat szerelsz.

A WC feletti területet gyakran figyelmen kívül hagyják, ha extra fürdőszobai helyről van szó. Pedig két okból is szuper kényelmes: meglehetősen tágas, ugyanakkor nem áll útban, hogy ne akadályozza a mobilitásodat. Ezért ez a tökéletes hely arra, hogy felakasszon egy polcot.

Ezek az egységek elég stabilak ahhoz, hogy több törölközőt is elbírjanak, szárazon és nedvesen egyaránt. Ugyanakkor elegendő helyet kínálnak ahhoz is, hogy más fürdőszobai szükségleteket, például piperecikkeket vagy tisztítószereket tárolhasson. Ráadásul egy kis szekrénnyel is felszerelheti őket, hogy egyszerűbbé tegye a tárgyak rendszerezését.

7. A mosdókagyló alatt

Ha nem szeretnéd, hogy a törölközőid nagyon feltűnő helyen lógjanak, akkor fontold meg, hogy egy diszkrétebb helyen helyezd el őket. Itt jöhet jól az a kis zug a fürdőszobai mosdókagyló alatt. Ha a mosdókagylód nem használ talapzatot, akkor kihasználhatod az üres helyet néhány kampó elhelyezésével.

Alternatívaként, ha van egy kis plusz időd és pénzed, akkor egy mini polcot is elhelyezhetsz alatta. Ez nem csak a törölközők tárolására ad helyet, de a polcot egyéb kényelmi eszközeinek is használhatja. Az egyetlen hátránya a mosdókagyló alatti kampó és szekrény beépítésének az, hogy így is szűkös lesz a hely.

Ez a terület elég szűkös, így nem fogsz tudni felakasztani semmit, ami nagyobb lenne egy súroló- vagy kéztörlőnél. De abban az esetben, ha minden centiméternyi helyet ki kell használnod, ne feledkezz meg erről a kis zugról.

8. Törölközőtartók

Törölközőtartókkal nem éppen mindennap találkozol. Azonban nagyon kényelmesek lehetnek. Egyrészt a polcokkal vagy szekrényekkel ellentétben a törölközőtartók függőleges helyet használnak, nem pedig vízszinteset. Ezáltal a törölköződnek rengeteg hely áll rendelkezésére, hogy egyenletesen száradjon a levegőn. Mivel ezek az állványok több rúddal rendelkeznek, egyszerre több törölközőt is felakaszthat velük a maximális kényelem érdekében.

Sajnos ezek a rosszfiúknak van egy csapdájuk. Nem éppen kicsik. A többszörös, nehézkes fogantyúval elég nagy sarkot kell találnia a fürdőszobájában, hogy elférjenek. Ha nincs ennyi helyed, de szeretnél egy függőleges felületet a törölközőidnek, akkor a kampók jobb választás lehetnek.

9. Szekrények

Ha inkább a padlón tárolnád a törölközőidet, akkor mindig használhatod a szennyeskosarat. Egyrészt, ez egy olyan elem, ami valószínűleg már van kéznél. Ezért ez a legkényelmesebb módja a piszkos törölközők félretételének.

Ne feledje azonban, hogy a szennyeskosarak vízszintes felületek. Így nem éppen ideális helyek a nedves törölközők száradásra való hagyására. Átmeneti tárolóhelyként azonban tökéletesen működnek.

10. A mosdó mellett

Kreatívnak lenni mindig jó, ha lakberendezésről van szó, De néha a legegyszerűbb megoldások a legjobbak. Ebben az esetben ez azt jelenti, hogy a hiúságod melletti helyet használd a törölközők felakasztására.

A mosdószekrény beszerelésekor sok helyet kell elkülönítened a fürdőszobád falán, hogy biztosan megfelelően elférjen. Ha maga az egység nem túl nagy, akkor biztosan marad egy kis hely rajta egy-két kampónak - esetleg egy kis törölközőtartónak is.

Ez megint csak azt jelenti, hogy nem fogsz tudni több törölközőt felakasztani. De ha egy kisebb kéztörlőnek van szüksége egy kényelmes helyre, akkor mindenképpen ez a legjobb megoldás.

11. A zuhanyzó ajtajára

Rendben, a törölköződet a zuhanyzó ajtaján hagyni nem ideális, mivel a törölközőt kiteszi a kóbor vízcseppeknek. Ráadásul elég nehéz elérni, főleg, amikor éppen kijössz a zuhany alól.

De ha ott tartod a törölközőt, hogy megszáradjon, miután végeztél a zuhanyozással, akkor működhet. Szépen összehajtogathatod, hogy ne foglaljon sok helyet, vagy kiterítheted, hogy felgyorsítsd a szárítási folyamatot.

Alternatív megoldásként, ha a zuhanyzóban van függönykarika rúd, oda is felakaszthatod a törölközőt. Így nem lesz útban, és rendezettnek fog tűnni.

12. Fürdőszobai radiátor

A fürdőszobába beszerelt radiátor előnyei végtelenek. Egyrészt kellemesen melegen tart a hűvös őszi és téli hónapokban. Ráadásul elég kényelmes helyet biztosít a törölköződ felakasztásához.

Mivel a radiátorok általában a falra vannak szerelve, nem foglalnak el nélkülözhetetlen helyet. Ráadásul mivel több fémrúdból állnak, több törölközőt is felakaszthat rájuk. Nem csak ez, de meleg víz is átfolyik rajtuk, ami azt jelenti, hogy a nedves törölközők pillanatok alatt megszáradnak! Mindenki nyer!

13. Törölközőmelegítő

Egyetlen beszélgetés sem lenne teljes arról, hogy hol tárolhatod a törölközőket egy kis fürdőszobában a törölközőmelegítők említése nélkül. Ez az ötletes készülék kötelező kellék mindenkinek, aki szeretné, hogy mindig kéznél legyenek a száraz, meleg törölközők.

Hogyan működik

Egyszerűen fogalmazva a törölközőmelegítő egy speciális típusú gép, amely gyorsan megszárítja a törölközőket, és penészmentesen tartja a fürdőszobát.

Jelenleg kétféle törölközőmelegítő van a piacon - hidronikus és elektromos.

Ahogy a neve is mutatja, az elektromosnak elektromos meghajtású, alacsony wattos elemekre van szüksége a működéshez. Egyes modellek száraz elemeket használnak, amelyek a sínek csöveiben lévő vezetékeket melegítik, míg mások a törölközőtartó belsejében lévő olajra vagy vízre támaszkodnak.

Másrészt a hidronikus törölközőmelegítőket a vízvezetékhez kell csatlakoztatni a működéshez. A forró víz végigfut a készüléken, és hőt termel, nem úgy, mint egy hagyományos radiátor.

Előnyök

Bár a működésükhöz különböző áramforrásra van szükség, mindkét típusnak van egy közös tulajdonsága - elképesztően jól tartják melegen és szárazon a törölközőket! A legtöbb törölközőmelegítő rozsdamentes acélból készül, így ellenáll a rozsdának és a mészkőlerakódásnak. Ráadásul segítenek szabályozni fürdőszobája hőmérsékletét, és kiszűrik a felesleges nedvességet.

A törölközőmelegítőkből áradó plusz hő fűtőtestként működik, így a téli hónapokban is kellemesen meleg marad a fürdőszobája. Ráadásul a megnövekedett hőmérséklet segít elpárologtatni a levegőből a felesleges nedvességet. A kevesebb nedvesség azt jelenti, hogy a penész és a penész nem tud elterjedni. Nem csak ez, de megakadályozza a baktériumok és gombák elszaporodását is, mivel a szaporodásukhoz nedves környezetre van szükségük.

A legnagyobb előnye ezeknek a rosszfiúknak azonban az, hogy minden formában és méretben léteznek. Még olyan törölközőmelegítőket is találhat, amelyek úgy néznek ki, mint a hagyományos szárítók. Ez a típus szuper kényelmes, ha szeretne egy helyet, ahová a nedves törölközőt bedughatja anélkül, hogy aggódnia kellene a hajtogatás miatt.

Más törölközőmelegítők inkább a hagyományos radiátorokra hasonlítanak. Több fogantyúval felszerelve könnyedén felszerelheti őket a falra, így nem foglalnak helyet a szűkös fürdőszobában. Ráadásul lehetővé teszik, hogy függőlegesen akaszd fel a törölközőket, ami azt jelenti, hogy azok egy szempillantás alatt megszáradnak.

A legfontosabb tudnivalók

Egy kis fürdőszobában gondot okozhat kitalálni, hova akasszuk fel a nedves törölközőket. De ne aggódj! A megfelelő eszközökkel és egy kis kreativitással a legtöbbet hozhatod ki a fürdőszobád helyéből.

Törülközőtartókat, melegítőket, kampókat, polcokat és szekrényeket szerelhetsz fel különböző helyekre, amelyek diszkrétek és nem útban vannak. Ráadásul, ha a megfelelő tárolóegységet választja, rendben tarthatja fürdőszobáját. Egy kis fürdőszoba korlátozhatja a helyét, de semmiképpen sem kell korlátoznia a lehetőségeit.


avatar
Szerző

Margit vagyok, egy lakberendezési és design szakíró, aki 4 éve ír magazinokba és online kiadványokba. Célom, hogy segítsek Önnek, hogy szép és otthonos otthont teremtsen minimális erőfeszítéssel és költséggel.